Grėsmės laimingai santuokai, kurioms dažniausiai neteikiama reikšmės

Žmonės, nusprendę sukurti šeimą, ryžtasi labai reikšmingam žingsniui. Jiems teks susidurti su daugeliu sunkumų. Deja, ne tik susijusių su materialiu pasauliu. Viskas, ką galima nupirkti už pinigus – pigu, jeigu kyla finansinių problemų, jas galima išspręsti. Sunkiau, kad iš dviejų žmonių sąjungos dingsta tarpusavio supratimas. Taip nutinka, kai pora nemoka bendrauti.

Bendravimas šeimoje dažnai būna nesveikas. Puikus pavyzdys – iš žaidimų aikštelės išvarytas vaikas. Mokytoja išgirdo triukšmą ir, neišsiaiškinusi, kas kaltas, jį išvarė. Nors vaikas nebuvo kaltininkas, jis sureagavo į konfliktą. Taip ir šeimyniniame gyvenime – kai iškyla problema, mes dažnai kaltiname partnerį, suverčiame jam kaltę dėl to, kas mums nepatinka. Kur kas geriau susivokti, suprasti, kad konfliktas su artimu žmogumi – tik ledkalnio viršūnė. Tai, kas skaudina, yra giliau.

1. Žmonės keičiasi

Tuokiamės su žmonėmis, kurie mums patinka. Bet štai netikėtas atradimas – žmonės keičiasi, tai nuolat vyksta. Reikia būti tam pasirengus. Jei artimas žmogus pasikeitė, nieko stebėtino, jūs irgi keičiatės. Nereikia stengtis žūt būt išsaugoti pastovumą, trukdyti partneriui keistis. Reikia daryti tai kartu, kartu vystytis, augti, kad permainos būtų harmoningos ir tik į gera pusę. Meilė daro žmones geresnius, nepamirškite to.

2. Nuo vienatvės neišgelbės

Kiekvienas žmogus turi baimę likti vienišas, bet tai beprasmiška. Visi mes vieniši. Žmogus vienas ateina į šį pasaulį, vienas iš jo ir išeina. Santuoka – ne bėgimas nuo vienatvės, asmenybė turi būti savarankiška, nepriklausoma. Šeima kuriama, kad du žmonės galėtų pasidalinti savo vienatvės patirtimi su sukurti akimirkų, kai kažkiek laiko vienatvė išsisklaido.

3. Vaikiški kompleksai

Viskas, kas neduoda ramybės, yra žmogaus viduje. Kitas žmogus nepaskatins tavęs jausti gėdos, nepagilins kompleksų. Patys tai darome. Nuo vaikystės visi turime tam tikrų psichologinių problemų, jei su partneriu jos pasireiškia – tai ne jo kaltė. Užuot pykus ant sutuoktinio, padaryk ką nors konstruktyvaus. Išmok save suprasti, suvokti, kas neduoda ramybės, skatina jausti negatyvias emocijas. Tada bendravimo su antrąja puse netemdys kaltinimai dėl savo asmeninių bėdų ir nuoskaudų.

4. Ego

Kiekvienas turime savo ego, jis išsivystė ankstyvoje vaikystėje, kai vaikas susidūrė su grėsmingu pasauliu. Kad apsisaugotų, jis pastatė aplink save storą sieną. Sudėtingose situacijose tai gelbėja, bet šeimoj eisena nepadės. Santuoka – puiki terpė save pažinti, išsivaduoti iš savo ego nelaisvės. To galima pasiekti vietoje gynybos puoselėjant atvirumą, vietoje keršto – atleidimą, vietoje kaltinimų – atsiprašymus. Jei du žmonės tai supranta, jie sukuria tvirtą sąjungą.

5. Atsitinka nemalonumų

Gyvenime gausu purvo, netikėtų posūkių. Santuoka – irgi gyvenimo dalis, ji nuo to neapdrausta. Kai atsitinka nemalonumai, pilame ant partnerio purvą, užmirštame, kad gyvenime ne viskas rožėmis klota. Kaltinimai tik sunkina situaciją. Užuot baksnojus pirštu į kitą, laikyk problemas bendromis. Jei neieškosi kaltų, visu sunkumus galima ištverti kartu, taip bus kur kas lengviau.

6. Empatija – sudėtinga

Empatija – gebėjimas jausti kito žmogaus išgyvenimus. Empatija – sudėtingas reiškinys, jis negali vykti su dviem žmonėmis vienu metu. Kažkas visada turi žengti pirmą žingsnį, suprasti partnerį. Nėra jokių garantijų, kad tave supras, tai neatlygintina auka. Todėl ir bijome taip elgtis – mums trukdo egoizmas ir baimė. Ir vis tik reikėtų atsikratyti egoizmo. Užuojauta – pozityvi būsena, jei gebi užjausti, esi geras žmogus. Net jei partneris to neįvertina, verta stengtis suprasti kitą.

7. Vaikai svarbūs, bet svarbus ir partneris

Dažnai daugiau galvojame apie vaikus negu apie žmogų, su kuriuo jų susilaukėme. Vaikai neturi būti svarbesni už partnerį, tai visų pirma kenkia jiems patiems, taip galima užauginti egoistus. Šeimoje svarbūs visi jos nariai, tik tada galimi harmoningi santykiai.

8. Valdžia

Partneriai dažai paverčia gyvenimą kova už valdžią. Moterys nori daugiau, vyrai mažiau, kartais rolėmis pasikeičiama. Kam spręsti, kiek artimi bus santykiai? Kas už tai atsakingas? Žmonės nuolat ieško atsakymų į šį klausimą, bet tai bereikalingas energijos švaistymas. Pasiekus balanso, jis vyraus visame šeimyniniame gyvenime.

9. Įdomybės

Gyvenime tiek visko įdomaus. Daugybė žmonių atrodys kur kas įdomesni nei tavo partneris. Tai sunku suvokti, bet net jei žmona ir meilužė pasikeistų vaidmenimis, niekas nepasikeistų – vis tiek trauktų prie žmogaus iš šalies, vis tiek trauktų prie moters, kurios nėra šalia. Su moterimis – tas pats. Kodėl taip yra?

Viskas, kas nauja, žavi, traukia. Laimingo šeimyninio gyvenimo paslaptis – nukreipti susidomėjimą į žmogų, kuris šalia. Jis čia, jis labai įdomus – tu jį tokį pamilai. Kaip meditacijoje – gali nukrypti į pašalinius dalykus, bet vėl ir vėl grįžti prie tikrosios būsenos. Jei išmoksi tai daryti, galėsi stebėti pasaulio grožį, įdomius žmones, su jais bendrauti, bet nepamiršti, koks ypatingas tavo partneris. Ir todėl galėsite būti kartu.

Puikūs tie žmonės, kurie save priima, kuri pajėgūs eiti į kompromisus, kurie vietoje keršto renkasi atleidimą. Šeima teikia progų viso to išmokti, nebebūti egoistu, pamatyti šį tą daugiau, nesusikoncentruoti vien į savo norus. Tai akimirka, kai galima dvasiškai ūgtelėti. Šeimoje ne tik patobulėsi, bet ir išsaugosi meilę bei harmoningus santykius. Gal verta išbandyti šiuos patarimus? Tau tai gali patikti.

Nėra nieko gražesnio, tikresnio už harmoningą šeimą. Kiekvienas žmogus to siekia. Šiuo straipsniu gali pasidalinti su draugais.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *