Gudrybės, kurios padės prailginti produktų galiojimo laiką

BANANAI

Norint prailginti eksploatavimo laiką , apvyniokite kekės pagrindą maistine plėvele. Šioje formoje bananai daug ilgiau guli šaldytuve, išlaiko patrauklią išvaizdą ir nėra tamsūs.

SVOGŪNAI

Jei svogūnus įdėsite į kojines, jie ilgai išliks švieži. Kapronas yra gerai vėdinamas, o tai leidžia svogūnams „kvėpuoti“. Ir nepamirškite tarp svogūnų padaryti mazgelių.

SŪRIS

Sūrį laikykite įvynioję į kepimo popierių. Produktą laikykite šalčiausioje šaldytuvo dalyje, pavyzdžiui, daržovių skyriuje.

PIENAS

Nelaikykite pieno durelėse, geriau pagrindinėje šaldytuvo dalyje. Nes temperatūra duryse yra aukštesnė nei likusiame šaldytuve.

KIAUŠINIAI

Nepaisant to, kad kiaušinius laikome šaldytuvo duryse, vis dėlto, jei norite juos laikyti 3–4 savaites ilgiau, laikykite juos ant šaldytuvo vidurinės lentynos.

PALAIKYKITE ŠVARĄ

Jei koks nors produktas supelijo, atsikratykite jo, nepamirškite nuplauti ir dezinfekuoti šaldytuvą. Priešingu atveju pelėsiai gali „patekti“ ant kitų produktų.

SALIERAS

Įvyniokite salierą į foliją- taip ji ilgiau išliks traškus. Folijoje ir šaldytuve jis gali būti laikomas iki 5 savaičių.

DUONA

Ji ilgiau išlaiko savo šviežumą, jei yra laikoma šaldytuve. O kad atgaivintumėte juodos duonos šviežumą, įtrinkite ją kubeliu ledo, tada įdėkite į įkaitintą orkaitę 12 minučių.

POMIDORAI

Pomidorai turi būti laikomi kambario temperatūroje, o ne šaldytuve.

ATSKIRKITE VAISIUS IR DARŽOVES

Bananus, abrikosus, melionus, kriaušes, slyvas, mangus ir pomidorus atskirkite nuo baklažanų, agurkų, arbūzų, bulvių, moliūgų, morkų, brokolių ir kai kurių kitų.

Taip yra dėl to, kad išsiskiria tam tikros dujos – etilenas, kurios prisideda prie to, kad kitos daržovės ir vaisiai greitai sugenda.

DEŠRA

Dešras laikykite šaldytuve, suvyniotas į kepimo popierių.

SVIESTAS

Sviestas ilgą laiką nepraras savo skonio, jei bus laikomas šaldiklyje.

GRYBAI

Laikykite grybus popieriniame maišelyje.

BRAŠKĖS

Norėdami ilgiau išlaikyti braškes šviežias,sumaišykite 1 dalį acto ir 10 dalių vandens, šiuo mišiniu apipurkškite uogas, paskui nusausinkite ir laikykite šaldytuve.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.