Gudrybės, kuriuos padės įveikti tinginystę ir imtis veiklos

Kasdien stebėdami save, staiga suprantate, kad didžiąją laiko dalį praleidžiate prie kompiuterio, žaidžiate kompiuterinius žaidimus, skaitote naujienas, kartkartėmis prisimenate, kad turite pavalgyti. Suvokimas, kad praėjo dar viena diena skirta nenaudingoms veikloms pamažu ima slėgti.

Ir vieną akimirką aplanko suvokimas: jei ir toliau tinginiausi, praeis visas tavo gyvenimas.

Tinginystė, apatija – su šia būsena tam tikru momentu gali susidurti bet kuris šiuolaikinis žmogus. Ilgai užstrigus šioje būsenoje, sunku išspręsti ne tik kasdienes, rutinines užduotis, bet ir įgyvendinti svarbius tikslus.

Pradėti kovą su tinginyste būtina, jei tinginystė nėra sveikatos sutrikimų pasekmė: kartais apatija ir silpnumas – tam tikrų ligų požymis. Kitais atvejais verta paskelbti karą tinginystei, nes ji neigiamai veikia daugelį gyvenimo sričių.

Nuspręsti daugiau netingėti nereiškia iš karto tapti aktyviam ir darbščiam. Ilgas neveiklumas sukelia priklausomybę, todėl įsitraukti į įprastą gyvenimo ritmą bus gana sunku. Siekiant palengvinti esamą užduotį, gali būti naudingos tam tikros rekomendacijos, kurios padės išsikapstyti iš nieko neveikimo liūno.

Pradėkite dieną nuo fizinių pratimų

Keista, bet dienos pradžia – raktas į visą likusią dieną. Fizinis aktyvumas ryte: paprasti fiziniai pratimai leis ne tik pabusti, bet ir padės jaustis žvaliems iki vakaro.

Fiziniai pratimai taip pat skatina laimės hormono lygio padidėjimą, tad gera nuotaika garantuota.

Tvarkinga ir švari aplinka

Kai aplink vyrauja netvarka ir chaosas susikaupti ir dirbti nėra lengva.

Tvarka ir švara darbo zonoje leis sutelkti dėmesį į užduotis, nenukreips dėmesio, nes nebus blaškymosi. Tvarkinga darbo vieta nuteiks darbui.

Planavimas

Jei atsakingai sudarysite darbų ir užduočių planą, visos užduotys bus susistemintos, kiekvienai užduočiai bus skirtas tam tikras laikas. Tada nebeliks vietos delsimui ir nieko neveikimui: mat reiks laikytis terminų.

Todėl patartina viską detaliai suplanuoti. Pažymėkite varnelę prie tų užduočių, kurias pavyko atlikti. Jūs iškart pamatysite, kurias užduotis jau atlikote, atsiras paskata judėti toliau.

Leiskite laiką su aktyviais žmonėmis

Žinoma, jei visi aplinkiniai tik skundžiasi sunkiu gyvenimu ir nesistengia pajudinti piršto, kad kažkas pasikeistų, tikėtina, anksčiau ar vėliau tapsite tokiu pat. Jei apsupsite save žmonėmis, kurie spinduliuoja energija ir nuolat siekia savo tikslų – jie taps jūsų pavyzdžiu.

Skirkite laiko poilsiui

Tai svarbu kovojant su tinginyste: besikaupiantis nuovargis mažina produktyvumą, darbai atliekami vangiai, o vėliau visiškai dingsta noras juos užbaigti. Todėl verta kaitalioti aktyvumo ir poilsio laikotarpius.

Nieko nedaryk

Kad ir kaip paradoksaliai tai skambėtų, bet kokios veiklos nutraukimas padeda atsikratyti tinginystės. Juk, kai žmogų užvaldo „tinginys“, jis žiūri televizorių, žaidžia žaidimą telefone, geria kavą ir t.t.

Nieko nedaryti reiškia tiesiog stovėti viduryje kambario be telefono, išjungti televizorių. Po kelių minučių būsite pasiruošę imtis aktyvios veiklos.

Šie patarimai gali padėti, jei išsirinksite vieną ar derinsite keletą. Visgi patartina išbandyti visus patarimus, nes tik tada rezultatą pasieksite greitai.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *