Gyvenimiški patarimai, kurie praturtins Jūsų asmenybę

Pateikiame Jums keletą patarimų, kurie padės pamatyti save iš šalies ir pasijusti geriau:

1. Praleidžiate daug laiko naršydami socialinėje erdvėje? Laikas keisti šį įprotį

Socialinė erdvė yra nuostabi terpė bendrauti ir dalintis savo patirtimi. Kiekvienas iš mūsų esame šiek tiek nuo jos priklausomi. Tačiau aktyvus naudojimasis socialiniais tinklais gali sugriauti mūsų tarpusavio santykius realybėje. Bendravimas internete didina atstumus tarp žmonių ir tolina santykius. Tiesa, šiuo metu galima bendrauti su žmonėmis iš viso pasaulio, tačiau ar tas bendravimas yra iš tiesų kokybiškas? Gal tai tik „tikrų“ santykių iliuzija?

Socialiniai tinklai „atima“ pakankamai didelę dalį mūsų laiko ir tuo pačiu menkina žmogaus norą žavėtis gyvu, o ne virtualiu pasauliu. Užuot tyrinėję aplinką vaikščiodami ar važiuodami viešuoju transportu, žvelgiame į išmaniuosius įrenginius ir džiūgaujame dėl to, ką mums siūlo skaitmeninis pasaulis. Jei ir toliau būsime tokie priklausomi nuo technologijų, tarpusavio bendravimas gali tapti mechaniškas ir šaltas, o tai gali pakenkti mums patiems.

2. Jūsų reakcija į kylančias problemas yra didžiausias iššūkis

Mūsų gyvenime yra daug įvairiausio „mėšlo.“ Gana dažnai tas „mėšlas“ iškyla į paviršių būtent tuomet, kai mes to labiausiai nesitikime. Tačiau nepaisant to, kad ir kokia sunki yra problema, svarbiausia yra mokėti tinkamai reaguoti į esamą situaciją ir nepasimesti.

Jūs pats turite nuspręsti, kokią įtaką Jūsų asmenybei daro išgirsta bloga nuomonė apie Jus ir kiek tai yra kenksminga. Reaguokite natūraliai, tačiau gebėkite sąmoningai pasirinkti, kokį Jus norėtų matyti aplinkiniai.

3. Baisiausias dalykas, kurį galite padaryti – vengti pavojaus

Nesvarbu, ar laikote save ieškančiu rizikos, ar ne, nėra nieko rizikingesnio nei vengimas rizikuoti. Žinoma, Jūs galite gyventi gyvenimą ir net nemėginti išeiti iš komforto zonos, tačiau rizikuoti ir eiti daryti tai, kuo nesate užtikrintas, yra daug geriau nei tiesiog sėdėti ir bijoti veikti.

Nustokite mąstyti, kad esate nepakankamai geras, jei žinote, kad turite prikaupę pakankamai patirties ir galite ja pasidalinti su kitais. Nesakykite sau, jog Jums yra gerai, kaip yra, o eikite ir darykite, nes rizikos prisiėmimas atneša didelį pasitenkinimą ir laimę.

4. Skirkite pakankamai pinigų ir laiko savojo „aš“ tobulinimui

Turbūt dažnai galvojame: „Norėčiau dalyvauti seminare, kuris gali pakeisti mano gyvenimą, tačiau šiuo metu neturiu pakankamai pinigų…“ Gyvenime taip jau yra, kad dalykams, kurie atrodo mums nepakankamai svarbūs, niekada nerandame laiko ir pinigų, kurie padėtų pasiekti norimų gyvenimo tikslų.

Didžiausia blogybė yra tai, kad pinigus išleidžiame daiktams, kurie iš esmės yra nevertingi. Mes perkame puodelį kavos, kuris kainuoja 7 eurus, ir tai iš esmės yra pinigai išmesti į balą. Tačiau mes susimąstome ir manome, kad išleisti 200 eurų seminarui ar kažkam, kas keičia gyvenimus, yra nenaudinga. Reikėtų šiek tiek atidžiau vertinti, kur išleidžiame savo pinigus ir naudoti juos atsakingai.

5. Žmonės, kurie turi vidinį nusistatymą prieš Jus vis tiek Jūsų nemėgs, nesvarbu, ką darysite

Galite mėginti patikti visiems aplinkiniams, bet kai kurie žmonės tiesiog nevertins to, ką Jūs darote. Užuot gaišę laiką darykite tai, kas Jūsų manymu yra priimtiniausia, praleiskite laiką priimdami save būtent tokį, koks esate.

6. Kitų kaltinimas silpnina Jūsų asmenybę

Galbūt kaltinti kitą asmenį dėl netinkamai susiklosčiusių aplinkybių dabar Jums atrodo tinkama, tačiau ilgainiui pradėsite pastebėti, kad tai tikrai kenkia Jūsų tarpusavio santykiams. Kuo mažiau prisiimate atsakomybės už savo veiksmus ir sprendimų priėmimą, tuo silpnesnis Jūs esate.

Atsakomybės prisiėmimas gali sukelti ilgalaikius padarinius, kurie laikui bėgant sukuria sąžiningumu grįstus santykius ir sustiprina Jūsų gebėjimą spręsti kilusius iššūkius.

7. Žmonės negalvoja apie Jus tiek, kiek Jums atrodo, kad jie galvoja

Žiūrint iš asmeninės perspektyvos gali atrodyti, kad visas pasaulis sukasi aplink mus pačius. Tačiau Žemėje juk yra 7 milijardai žmonių ir jie visi iš esmės turi vienokį ar kitokį suvokimą apie pasaulį. Nors mes ne visi iš prigimties esame savanaudžiai ar vadinamieji „narcizai“, mums daug labiau rūpi, ką apie mus galvoja kiti, nei tai, ką mes apie juos galvojame.

Dar kartą pažvelkite į savąjį „aš“ ir nusiraminkite, nes aplinkiniai yra per daug užsiėmę savais reikalais, kad skirtų laiko galvojimui apie Jus tiek, kiek Jums atrodo, kad jie skiria.

8. Netgi netobuli santykiai praturtina asmenybę

Tikriausiai turite artimų draugų ar giminaičių, kurių tarpusavio santykiai yra nėra itin šilti ir žavūs. Žvelgiant į tuos žmones kartais apima ne visai geras jausmas. Bet net ir tie žmonės supranta, kad tikroji laimė kyla iš vidaus. Ir nesvarbu, kad santykiai nėra patys tobuliausi, nes kartais būna svarbus pats procesas ir ėjimas link vieno bendro tikslo.

Santykiai yra mūsų laimės tąsa, o ne jos pagrindas, todėl sutelkite dėmesį į tai, kad sustiprintumėte savo santykį su pačiu savimi, tuomet ir su kitais žmonėmis galėsite kurti visavertiškus santykius.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *