Investicijos į save visada atsiperka

Jeigu rimtai trokštate vystytis, vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra investicijos į save. Kur ir kaip investuoti, kad efektas būtų maksimalus?

Vystytis galima ir reikia įvairiomis kryptimis. Priklausomai nuo savo gyvenimo tikslų, turėtumėte išsirinkti prioritetines kryptis ir skirti joms daugiausia dėmesio.

Psichologai sutaria, kad svarbiausios vystymosi kryptys daugumai žmonių yra keturios: fizinė ir psichinė sveikata, išvaizda, sugebėjimai bei įgūdžiai.

1. Fizinė sveikata

Esant prastos sveikatos, sunku ką nors nuveikti, bet apie tai žmonės nesusimąsto, kol nepatenka į kritišką situaciją.

Gera sveikata – tai pirmiausia jos profilaktika. O profilaktiką sudaro tinkamas fizinis krūvis ir sveikas gyvenimo būdas. Visa tai – jūsų rankose.

2. Psichinė sveikata

Psichinei sveikatai reikia skirti ne mažiau pastangų nei fizinei. Pirmiausia turite mokytis vaduotis nuo streso, bet kokioje situacijoje išsaugoti vidinę pusiausvyrą ir pasitikėjimą savimi, ramiai spręsti problemas.

Džiaukitės maloniomis akimirkomis, bendravimu su draugais ir artimaisiais, klausykitės muzikos, reguliariai pasirūpinkite pramogomis ir palepinkite save. Svarbu, kad teigiamos emocijos visada nusvertų neigiamas ir jūs dažniausiai būtumėte nusiteikę optimistiškai.

3. Išvaizda

Sakoma, kad išvaizda – žmogaus vizitinė kortelė. Nuo išvaizdos priklauso ir jo sėkmė bei vidinis nusiteikimas. Suvokimas, kad esate apsivilkę drabužiais, kurie jums tinka, stiprina pasitikėjimą savimi.

Investicijas į savo išvaizdą galite planuoti pagal tokius punktus:

*kritiškai peržiūrėkite savo drabužinę ir išmeskite viską, kas pasenę ir jums netinka,

*pasinaudokite stilisto paslaugomis arba kreipkitės patarimo į draugę, kuri pasižymi geru skoniu,

*pirkite tik gerus, kokybiškus daiktus,

*stenkitės visada atrodyti nepriekaištingai, nepriklausomai nuo dienos laiko ir savo planų. Juk svarbiausi susitikimai dažnai įvyksta netikėtai.

4. Įgūdžiai ir sugebėjimai

Jūs jau turite tam tikrą įgūdžių ir sugebėjimų rinkinį, kurį sukaupėte per gyvenimą. Dabar atlikite jų inventorizaciją.

Paimkite popieriaus lapą ir surašykite visus savo sugebėjimus, darbus, kuriuos mokate atlikti. Kuo daugiau ir kuo įvairesnių prirašysite, tuo bus geriau. Ant kito lapo užrašykite savo tikslus.

Peržvelkite į savo sugebėjimų sąrašą. Turite suprasti, kad esate šaunuoliai, jog tiek daug visko mokate. Tai turi sustiprinti jūsų pasitikėjimą ir savivertę.

Dabar išbraukite iš sąrašo tuos sugebėjimus, kurie niekaip nenaudingi jūsų artimiausiems gyvenimo tikslams. Pavyzdžiui, jei ketinate pradėti IT verslą, tai sugebėjimas valdyti kovinį peilį jums nereikalingas.

Perskaitykite likusius punktus ir pamąstykite, kuriose srityse esate stiprūs, o kuriose – silpni. Ir priimkite sprendimą, ką jums reikia vystyti, o kas gali likti to paties lygio.

Paskirstykite likusį sąrašą į dvi dalis: siauro pobūdžio (pavyzdžiui, programos kompiuteriui pasirinkimas) ir plataus pobūdžio (oratorinių sugebėjimų vystymas, ekonomikos žinių plėtimas, užsienio kalbos mokymasis ir pan.). Tada nuspręskite, kiek pinigų, laiko ir energijos reikėtų investuoti į kiekvieną dalyką ir kokių rezultatų bei kada galite tikėtis.

Dabar jums liko tik suplanuoti, kada ir nuo ko pradėsite savo vystymąsi. Prisiminkite, kad investicijos į save visada atsiperka.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *