Iš kur atsiranda infantilūs vyrai

Nuo autorės: viskas, kas parašyta žemiau, lygiai tinka ir vyrams, ir moterims. Tačiau dažniausiai būtent moterys skundžiasi savo vyrų pasyvumu. O ir sociumas tikisi, kad būtent vyras „privalo” būti aktyvus ir veiklus.

Taigi…

Vaikų aikštelė. Mama ir jos trijų metų mažylis. Mažasis stengiasi ropštis į aukštą kalniuką, o mama jam rėkia: „Stok! Nukrisi!” Vaikas sutrikęs sustoja.

Pusę minutės mąsto, paskui pradeda ranka krapštyti ledą baloje. Mama tuojau pat užkerta kelią šitai veiklai, banaliai ištraukia jį iš balos už kapišono. Vaikas protestuoja, bet neilgai. Eina link smėlio dėžės. Paima paslaugiai mamos paduotą kastuvėlį, metodiškai semia smėlį ir lėtai, plona srovele pila jį už smėlio dėžės ribų, stebėdamas, kaip jis byra.

Mamai, panašu, baigiasi kantrybė. Griebia vaiką, atima kastuvėlį ir (o, stebuklas!) parodo kaip iškepti smėlio pyragą. Tačiau pyragai berniuko neįkvepia, jis vėl taikosi berti smėlį ant žalios aikštelės dangos palei smėlio dėžę.

Mama pakeltu balsu aiškina, kad to daryti negalima. Vaikui isterija.

Kaip manote, ar ilgai vaikas pajėgs priešintis mamos draudimams?

Pakankamai greitai pasaulio tyrinėtojo dvasia jame bus palaužta ir jis taps „geru”, paklusniu berniuku, iš kurio paskui gausis puikus infantilus, jokios iniciatyvos neturintis vyriškis.

Jam bus visiškai neįdomu siekti tikslų, kadangi stimulas kažko siekti jame jau seniai sunaikintas. Jo stichija – drybsojimas ant sofos priešais televizorių. Jam taip saugu, ramu, tokia veikla reiškia, kad jis „geras”, ji leis išlaikyti kontaktą dabar jau su žmona. O žmona paima į savo valdingas rankas vadovaujančias, aktyvias pareigas, kad jai visiškai netrukdo periodiškai tarkuoti vyrą dėl neveiklumo.

Mama siekia viską padaryti už vaiką, nenori laukti, kol jis nerangiai pavalgys, išsiterliodamas koše veiduką, kol be galo ilgai segiosis sagas ar narplios raištelius. Ir šitaip ji atima iš vaiko sugebėjimą būti stipriu, savarankišku, kūrybišku, iniciatyviu, drąsiu ir pasitikinčiu. Mamos metodiškai nužudo jame Tyrinėtoją.

Nekantrios ir kategoriškos mamos (tėčiai – žymiai rečiau) išauklėja:

  • Infantilius vyrus, kurie bijo rizikuoti, įsisavinti pasaulį, išbandyti naujus verslo projektus;
  • Ir analogiškas moteris, kurios laukia, kad vieną dieną ateis „princas” ir išgelbės jas nuo visų šio pasaulio nelaimių…

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *