Jaukumo kūrimas – moters pareiga?

Kai mergaitė tampa mergina, iš mamos ir senelės vis girdi: „Mokykis skalbti, lyginti, gaminti, arba niekas tavęs neves“… Senoji karta vis dar gyvena mintimi, kad moteris – šeimos židinio sergėtoja ir namų jaukumo kūrėja. Nepaisant to, kad moterys jau praktiškai niekuo nenusileidžia vyrams, tą namų jaukumą, dėl kurio po sunkios dienos norisi grįžti namo, kuria moterys.

Kas yra jaukumas?

Pirmiausia tai tvarka namie, rašo myjane.ru. Ar malonu būti kambaryje, kur išmėtyti daiktai, nepaklota lova, visur dulkės ir taip toliau? Ir tie, kurie, pirštu rodydami į įvairius išmėtytus daiktus, kalba, kad tai „meniška netvarka“, tiesiog ieško savo netvarkingumo ir tinginystės pateisinimo.

Tačiau tvarkos įvedimas ir palaikymas – ne tik moters pareiga. Kiekvienas šeimos narys turi įnešti savo indėlį. Vyras atlieka sunkų darbą – valo kilimus, dulkes sunkiai pasiekiamose vietose, plauna langus, moteris dirba savo teritorijoje – virtuvėje, bet ne dėl to, kad „tavo vieta prie viryklės“, o todėl, kad ji geriausiai žino, kur ką dėti ir kaip tvarkyti.

Vyresni vaikai tvarkosi bendro naudojimo vietose, ir net mažylius reikia pratinti prie tvarkos, juolab kad jiems malonu mėgdžioti suaugusius. Jiems galima patikėti nuvalyti dulkes nuo savo vaikiškų baldelių ar susidėti žaislus.

Antra, jaukumas – tai namai, kur visi daiktai ir baldai sudaro harmoniją. Ramūs šilti tonai, minkšti audiniai, natūralus medis. Lai neįsižeidžia high tech gerbėjai, bet vakarienė prie didelio apvalaus medinio stalo, padengto balta staltiese, kai vėjas siaučia už lango, tampa skanesnė, o atmosfera jaukesnė.

Bet jei moteriai patikimas spalvų suderinimas, baldų parinkimas ir išdėstymas, vietos paveikslui parinkimas ir panašiai, tai vyro pareiga įkalti tą vinį, ant kurios kabės paveikslas, ar pakabinti karnizus naujoms užuolaidoms.

Jaukumas – tai ir maži niekučiai: vazelės, figūrėlės, paveikslai ar šeimos fotografijos. Jaukumas – kai tu, grįžęs namo iš darbo, su džiaugsmu įeini, iš virtuvės sklinda kepinio aromatas, maži vaikai ant grindų žaidžia, o mylima žmona, patiekusi vakarienę, pasakoja apie prabėgusią dieną.

Svarbiausia, jaukumas – tai ir pati šeimyninė atmosfera. Net jei namie nepriekaištinga tvarka, kambariai apstatyti pagal naujausią madą, bet tarp šeimos narių nėra meilės, pagarbos ir supratimo, visa tai neduos naudos.

Šeimose, kurios tarpusavy nesutaria, neretai galima išgirsti: „Nesinori net namo eiti“. O juk namie švaru ir vakarienė paruošta, tik visi sėdi savo „kriauklėje“.

Būtent todėl nereikėtų tvirtinti, kad jaukumas – tik moters reikalas. Jaukumas būna sukuriamas visų šeimos narių pastangomis. Net jei sutuoktinis užimtas darbe, jis bent jau turėtų užtikrinti finansinę šio reikalo pusę. Juk ne paslaptis, kad iš oro jaukumo nesukursi.

Kas nors gali paprieštarauti, kad laimingoje šeimoje visi tie atributai nebūtini. Bet paklauskite savęs, ar ilgai truks jūsų laimė netvarkinguose namuose?

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *