Jei norite išsiaiškinti savyje, liaukitės save apgaudinėti

Patį geriausią patarimą per visą gyvenimą esu gavusi iš žymiai vyresnės už mane dailininkės. Man tada buvo dvidešimt metų, ėmiau skųstis jai, kad nesurandu laiko užsiimti kūryba: turiu tris darbus, gyvenimas siaubas koks sudėtingas, gyvenu su krūva kaimynų, turiu begalę reikalų, o norisi ramiai sėdėti ir rašyti. O laiko amžinai trūksta.

Ji mane išklausė, patylėjo ir paklausė:

-Ko esi pasirengusi atsisakyti, kad gyventum tą gyvenimą, apie kurį atseit svajoji?

Esminiu žodžiu man pasirodė tasai “atseit”. Baisiai įsižeidžiau. Ką reiškia “atseit svajoju”? Ar tai aš atseit svajoju?! Visi aplinkui žino, kad rašymas man yra pats svarbiausias užsiėmimas gyvenime.

O moteris paklausė:

-Kodėl tu apsimetinėji, kad rašymas – pats svarbiausias dalykas gyvenime, jeigu visas tavo gyvenimas tenka kitiems reikalams ir tikslams?

Kol bandžiau susivaldyti, moteris vėl mane atakavo:

-Tarkime, turi tris darbus. O kaip vadinasi tavo mėgstamas serialas?

-“Sopranai”.

-Šiandien pat atsisakyk kabelinės televizijos. Taip išeina, kad turi laiko sekti Sopranų klano gyvenimą, tačiau visiškai nerandi laiko savam gyvenimui gyventi?

Aš tylėjau.

-Į kokį barą vaikštote su draugais? Pamiršk jo pavadinimą. Kokį žurnalą labiausiai mėgsti skaityti? Viskas, daugiau tu jo neskaitai.

Man patinka jos patarimai. Juose nėra nė lašo iliuzijų, kurias galim būtų pavadinti “tu gali pasiekti viską, ko tik panorėsi”. Negali. Gyvenimas susideda iš to, ką darai kiekvieną dieną. Jeigu šios dienos darbotvarkėje neatsirado vietos tavo svajonei, reiškia, esama svarbesnių dalykų.

Vienintelis būdas išsiaiškinti savyje – nustoti save apgaudinėti. Para turi 24 valandas. Kurie dalykai yra man svarbūs, o kurie – ne? Tik atsakius sau į šį klausimą galima sutaupyti laiko ir jėgų tam, kad kažkuo taptum. Kad taptum savimi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *