Jeigu mus skirs 20 žingsnių, aš žengsiu vienuolika

Įsivaizduokime, kad vyrą ir moterį skiria dvidešimt žingsnių. Tai štai, tau reikia žengti savus dešimt žingsnių ir sustoti. Jeigu tavęs nepasitiko pusiaukelėje, neženk vienuoliktojo – vėliau teks žengti ir dvyliktą, ir tryliktą, ir taip visą gyvenimą. Kiekvienas turi žengti savo dešimtį žingsnių.

Į savo gyvenimą mes pritraukiame tokį žmogų, kuris faktiškai atitinka mus pačius. Jeigu jūsų netenkina aplinka, pažvelkite sau į širdį. O jeigu manote, kad jums su žmonėmis sekasi, taip yra tik dėl to, kad patys esate geras žmogus. Dėl to, jei norite pasikviesti į gyvenimą vertą žmogų, tapkite tokiu žmogumi pats.

Ką duodame, tą patys gaunam. Su partneriu reikia elgtis taip, kaip norėtume, kad jis/ji elgtųsi su mumis.

Ir visiems mums labai reikalinga meilė. Meilė – tai priėmimas, nuoširdumas, rūpinimasis, pasiruošimas duoti ir prisiimti atsakomybę, patikimumas, nesavanaudiškumas, dosnumas. Ir kuo stipriau reiškiame šias savybes, tuo daugiau gauname mainais. Tokie reiškiniai kaip baimė, pavydas, priklausomybė, manipuliacijos, kontrolė, pretenzijos, priekaištai – griauna santykius ir neturi nieko bendro su meile.

Visi žodžiai turi savo galią. Žodžiais galima gydyti, galima ir užmušti. Žiūrėkite, ką kalbate. Etikečių kabinėjimas, priekaištai palieka širdyje žaizdas, kurias labai sunku užgydyti, o visiškai panaikinti apskritai neįmanoma. Naudokite šią galią tik palaikymui ir paskatinimui, tardami šiltus žodžius, komplimentus.

Gyvybiškai svarbus elementas – pasitikėjimas. Be jo žmogus darosi įtarus, neramus, visko baiminasi, kai kas patenka į emocinius spąstus, kai atrodo, jog jam neleidžia laisvai kvėpuoti. Pavydas – tai vienatvės baimė, žema savivertė ir nemeilė sau pačiam. Pasitikėjimas – neatskiriamas tikrosios meilės elementas.

Būkite nuoširdūs. Meilė nėra sustingusi, ji panaši į augalą, kuris arba auga ir žydi, arba nuvysta ir miršta. Viskas priklauso nuo to, ką mes su ja darome. Nuoširdus bendravimas – tarsi vanduo, be kurio augalas neišgyvens. Kalbėkite vienas su kitu apie savo norus, santykius, jausmus. Pasakykite žmogui, kaip jį mylite ir vertinate. Niekada nebijokite pasakyti „Aš tave myliu”. Nebijokite pergirti mylimąjį. Nuoširdus pagyrimas – kaip saulė augalui, įkvepia naują gyvenimą jūsų santykiams.

Mylėti – reiškia dovanoti dalį savęs, be užmokesčio ir sąlygų. Jei norite gauti meilės, tereikia ją dovanoti pačiam. Ir kuo daugiau dovanojate, tuo daugiau gausite. Meilė panaši į bumerangą, ji visada sugrįžta atgal. Galbūt ne visada iš to žmogaus, kuriam ją davėte, bet ji vis tiek jums sugrįš. Su kaupu. Be to, svarbu turėti galvoje, kad meilės atsarga mumyse neribota. Dovanodami kitiems, mes patys jos neprarandame.

Vienintelis būdas prarasti mūsų viduje gyvenančią meilę – neduoti jos kitiems. Viena iš priežasčių, dėl kurios žmonės retai patiria meilę – jie laukia, kad iš pradžių kažkas kitas juos pamils. Tačiau tai panašu į muzikantą, kuris sako: „Aš grosiu šią muziką tik tada, kai žmonės pradės pagal ją šokti”. Ar kai žmogus laukia iš laužo šilumos, neįmetęs į jį malkų. Tikra meilė yra besąlygiška, ji nieko nereikalauja mainais. Svarbiausia laimingų santykių visam gyvenimui formulė paprasta: visada akcentuokite dėmesį ne į tai, ką galite gauti, o į tai, ką galite duoti.

Prisilietimas – vienas iš galingiausių meilės pasireiškimų, sutvirtinančių santykius. Galbūt dėl to, kai užpykstame, paprastai sakome: „Neliesk manęs!” Dažniau apkabinkite mylimą žmogų tiesiog šiaip, be jokios seksualinės potekstės, laikykitės susiėmę už rankų. Buvo atliktas eksperimentas vienoje iš Londono klinikų. Chirurgas paprastai aplankydavo visus pacientus vakarais, prieš operaciją. Atsakydavo į klausimus, paaiškindavo bendrais bruožais būsimą operaciją. O eksperimento metu chirurgas paimdavo pacientą už rankos tuo metu, kai kalbėdavosi. Šie ligoniai pasveiko tris kartus greičiau nei kiti. Kai liečiame žmogų, keičiasi ir jo, ir mūsų fiziologija – mažėja streso hormonų lygis, atsipalaiduoja nervų sistema, sustiprėja imuninė sistema, pagerėja emocinė būsena.

Jei kažką mylime, reikia suteikti žmogui laisvę. Laisvę priimti savus sprendimus, laisvę gyventi taip, kaip jis nori, o ne taip, kaip norime mes. Visiems mums reikalinga asmeninė erdvė. Žmonėms reikalinga laisvė tarpusavio santykiuose, nes kitaip jie pasijaus įkliuvę į spąstus. Jeigu išties kažką mylime, reikia gerbti žmogaus norus ir poreikius. Ne visada lengva paleisti į laisvę mylimą žmogų, tačiau kito kelio nėra. Gyvenimiška išmintis skelbia: „Kuo daugiau kitam duodame laisvės, tuo jis mums artimesnis”.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *