Jeigu pajausite, kad tapote nereikalingu mylimam žmogui

Būna, kad žmogus supranta, jog santykiai ėmė klostytis kažkaip ne taip. Artimas žmogus nusišalino, tapo kitoks, vengia, nuvertina, labiau rūpinasi savu gyvenimu ir savais interesais. Galbūt esama ir kitų ženklų, kurie kelia akivaizdų nerimą.

Ir žmogus jaučia, kad paprasčiausiai tapo nereikalingas. Ką daryti, kai neramu, kai kyla įtarimų, tačiau kol kas dar neatsisveikinta, neišsiaiškinta, t.y. kol kas – visiška nežinia?

Kaip jūs patys nustatėte, kad esate nereikalingi? Svarbu mąstyti su maksimaliu konkretumu. Nepainioti savęs, neskrajoti padebesiais, neturėti pernelyg išpūstų lūkesčių. Kuo skiriasi situaciją IKI ir PO? Kas būtent dabar pasikeitė santykiuose? Ar pakanka informacijos, kad galima būtų daryti rimtas išvadas?

Ar gali apskritai partneris suteikti jums tą „reikalingumą”, kurio iš jo laukiate? Kitaip sakant, ar tas žmogus apskritai pajėgus tokiam santykių formatui ir tokiai jų kokybei, kurių jums reikia? Žmogų reikia pakankamai gerai pažinti, kad žinotum, ko iš jo verta tikėtis ir laukti, o ko – beprasmiška.

Jūsų santykiai su savimi ir partneriu – skirtingi dalykai. Jūs galite jausti nepasitenkinimą kuriose nors konkrečiose sferose, galite turėti savų traumų, savų baimių, galite jausti meilės deficitą ir t.t. Neįmanoma reikalauti iš partnerio, kad jis prisiimtų visą atsakomybę už jūsų gyvenimą bei savijautą ir nuo visko jus „išgydytų”. Išsiaiškinkite, su kokiomis bėdomis privalote patys tvarkytis ir kaip galima būtų sau padėti.

Atskirkite spėliones nuo faktų. Kur jūsų spėlionės, prielaidos, fantazijos, įtarimai, o kur – realūs partnerio poelgiai, kurie kelia nerimą.

Išsiaiškinkite, ko konkrečiai nesuprantate santykiuose. Jei nesuprantamų dalykų daug, jei yra nemažai neaiškumo, jei partneris laikosi nelabai suprantamos pozicijos, išsisukinėja, tyli ir panašiai, svarbu sau pačiam viską išsiaiškinti. Prisėskite pasikalbėti, patikslinkite nesuprantamas detales. Suprantamoje situacijoje kur kas lengviau priimti sprendimą, ką daryti toliau.

Apsispręskite, ką daryti toliau. Nereikia ilgai blaškytis netikrumo būsenoje, galutinai patekus į savo pačių negatyvių prognozių kontrolę. Geriau numatyti žingsnius – ką daryti toliau. Viskas priklauso nuo to, kokie būtent dalykai jūsų netenkina, kokios pozicijos laikosi partneris ir kaip jūs visa tai galite įtakoti.

Kai kuriais atvejais geriau pasitraukti atokiau ir duoti partneriui galimybę apsispręsti. Kitais atvejais galbūt vertėtų pasistengti arba apgalvoti, kaip galima būtų pakelti savo vertę partnerio akyse.

Bet kuriuo atveju nereikia užsiciklinti į tą žmogų. Nepriklausomai nuo to, kokį matote būsimų įvykių jūsų santykiuose scenarijų, teigiamą ar neigiamą, negalima susikoncentruoti į žmogų. Priklausomybė dar niekam geruoju nesibaigė. Užsiimkite savo gyvenimu, kitomis jo sferomis.

Atminkite, kad jūs reikalingas pats sau. Užsiimkite savimi, vertinkite save. Svarbiausias žmogus jūsų gyvenime – jūs pats. Net jeigu atkurti santykių su partneriu nepavyks, jums liks jau minėtas svarbiausias žmogus – jūs. Ir jūs esate pajėgus susikurti tą gyvenimą, kurį galima bus laikyti laimingu ir komfortišku. Raktas nuo jūsų laimės – jūsų, o ne partnerio rankose.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *