Jūsų sėkmė ir sveikata priklauso nuo tų, su kuriais bendraujate

Šis faktas jau seniai pastebėtas ir įrodytas. Geras, doras žmogus neretai turi labai abejotiną aplinką. Atvirai kalbant, jo aplinka labai toksiška. Juk jis visiems stengiasi padėti, visus išklauso ir palaiko, dalinasi paskutiniu duonos kąsniu… Ir yra įsitikinęs, kad teigiamai veikia kitus žmones, padeda jiems tapti geresniais, šviesesniais…

Tačiau tokia aplinka iščiulpia gero žmogaus energiją. Probleminių žmonių vis daugėja ir daugėja. O geras, doras, šviesus žmogus – vienas. Ir nuolatiniai kontaktai su toksiška aplinka ima keisti gerą žmogų bloga linkme. Jis arba pats tampa toksiškas, ciniškas, šaltas, arba jį sunaikina negatyvi nevykėlių ar nusikaltėlių, ligonių ar nelaimingųjų, kvailių ar žiaurių žmonių įtaka. Mes sąveikaujame su aplinkiniais ir neišvengiamai keičiamės.

Viskas priklauso nuo koncentracijos. Nuo to, kiek glaudžiai bendraujame su negatyviais žmonėmis. Ir nuo to, kiek daug jų mūsų artimiausioje aplinkoje. Galbūt jūs bendraujate jau vien su tokiais? Toksiški žmonės palaipsniui išstumia pozityvius. Apsupa jus vis glaudesniu ir glaudesniu ratu…

Spanguolės cukruje – tokį skanėstą kartą nupirkau draugams. Tačiau laiku neatidaviau, laiko neturėjau. O paskui saldainiai sugedo ir sugedo labai keistai: cukraus apvalkale liko išdžiūvusios spanguolių odelės vietoje sultingų uogų. Agresyvus ir koncentruotas cukrus sugėrė į save visas uogų sultis. Štai kaip atrodo bloga aplinka.

Štai taip mus veikia didelė kvailų, grubių žmonių, chroniškų nevykėlių, amžinų ligonių, kurie aktyviai skundžiasi, koncentracija aplink mus. Būtent aktyviai ir agresyviai skundžiasi.

Ir visos svajonės apie tai, kad vieną gražią dieną nuostabus ir talentingas šviesuolis teigiamai paveiks grubius, primityvius žmones – visos tokios nuostabios iliuzijos išsisklaido, kai pažvelgi į susiraukšlėjusią sausą uogą – štai kas beliko toksiškame apvalkale. O cukrus tik šiek tiek paraudonavo ir tapo tvirtas kaip akmuo. Jis visas sultis išsiurbė iš uogos.

Trumpai pabendrauti galima su bet kuo – ir su kvailu, ir su pikčiurna. O paskui neišvengiamai atsitiks tas pats, kas nutiko spanguolių saldainiams – iš mūsų beliks susiraukšlėjusi sausa odelė. O aplinkiniai įgaus spalvų ir dar labiau sutvirtės. Štai kaip veikia toks bendravimas.

Neverta ilgesniam laikui likti svetimų, agresyvių žmonių draugijoje ir būti su jais pernelyg geriems. Jeigu su jais bendrauti visgi tenka, reikia bendravimą “atskiesti”. Ir skirti tiek pat laiko kontaktams su gerais ir protingais, bendravimui su gamta ir menais. Kitaip jėgos jus paliks, o ištrūkti iš negatyvios aplinkos bus neįmanoma. Kaip kare, kai apsupusi jus armija vis labiau ir labiau spaudžia apgulties žiedą, kol galutinai nasutraiško.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

One thought on “Jūsų sėkmė ir sveikata priklauso nuo tų, su kuriais bendraujate”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *