Ką barniai byloja apie jūsų santykius?

Barniai lydi net pačius darniausius santykius – tai neišvengiamas dalykas, nes tarp dviejų žmonių visada kilo ir kils nesutarimų, rašoka babyzone.com. Sužinokite, ką reiškia šie ginčai, ką jie sako apie jūsų santuoką ir kaip juos geriausiai išspręsti.

Poros pykstasi. Nesvarbu, kaip jie vienas kitą mylėtų, jie riesis, ginčysis, pyks vienas ant kito ir tylės net tada, kai bus iki raudonumo įsiutę. Barniai gali būti naudingi. Jie gali padėti poroms išspręsti problemas.

Bet nesveika leisti kokiam nors erzinančiam dalykui rusenti tol, kol užverda didžiulis ginčas. Tai, dėl ko poros ginčijasi, paprastai būna nereikšminga. Bet tai, kaip jie ginčijasi, gali būti patyrinėta išsamiau, mat tai – savotiškas santykių atspindys.

Koks jūsų ginčijimosi stilius?

Norint nustatyti, kaip jūsų ginčai nusako jus ir jūsų šeimą, visų pirma reikia žinoti, koks yra jūsų ginčijimosi stilius. Knygos „Turn On Your Inner Light“ autorė Debbie Mandel ginčijimosi stilius suskirstė į keturias kategorijas. Patikrinkite, ar priklausote kuriai nors iš jų.

Boksininkas: Jei esate boksininkas, tai užimsite „akis už akį“ poziciją. Jei jus pavadins kvailiu, tai tikrai nesiimsite ramiai aiškinti, kodėl jums nepatinka būti vadinamam kvailu, o atsakysite tokiu pačiu ar stipresniu įžeidimu.

Besišypsantis: D.Mandel tokį asmenį apibūdina kaip „besišypsantį, bet už nugaros laikantį durklą“. Iš esmės besišypsantis visada apsimetinės, kad viskas yra gerai, bet širdyje labai ilgai laikys pagiežą.

Akmeninė siena: tai yra pasyvi-agresyvi pozicija, kurią ginčijantis užima daugelis žmonių. Jie sako „Nieko blogo, man viskas gerai!“ net ir tuomet, kai kažkas aiškiai būna blogai. Į partnerio klausimus įprasta atsakinėti trumpais atsakymais ar visą laiką laikyti suspaudus lūpas.

Diplomatas: Taip besiginčijantys asmenys tikrai turėtų dalyvauti rinkimuose. Tai yra tikri politikai, žinantys, kaip užglaistyti absoliučiai viską. Jie be įžangos nepasakys, kad visiškai nemokate kepti sausainių. Pokalbį pradės: „Šiandien puikiai atrodai“ arba „Man atrodo, kad tu sulieknėjai/užsiauginai raumenų“.

Kai išsiaiškinsite, koks yra jūsų ginčijimosi stilius, galėsite pradėti jį keisti. Pavyzdžiui, jei patenkate į „boksininkų“ kategoriją, tai galbūt nepasitikite savo jėgomis, nepakankamai save vertinate, mano D.Mandel. Žinodami savo ginčijimosi stilių, tam tikroje situacijoje galėsite reaguoti ne taip, kaip jums įprasta – supratusios, dėl ko taip darote, galėsite pakeisti ir savo reakciją. Daugumos ginčų priežastis yra jėgos ir silpnumo susirėmimas. Vienas partneris klausimu, dėl kurio kyla ginčas, būna labiau apsišvietęs, labiau patyręs už kitą. Tai ir sukelia konfliktą.

Svarbu, kaip ginčas sprendžiamas. Jei jis baigiamas taip, kad abu besiginčijantys lieka patenkinti, tai santykiai dėl to gali tik pagerėti. Bet jei konfliktas kelias dienas rusena ir nėra sprendžiamas, jis gali būti žalingas.

Blogų įpročių atsisakymas

Žinant, kokie yra ginčijimosi stiliai, galima išmokti, kaip reikia atsikratyti tų blogų įpročių ir atrasti sveikesnį būdą nesutarimams glaistyti.

Niekada ugnimi neatsakykite į ugnį. Net jei jūsų partneris pasakys jums ką nors įžeidžiamo, būkite malonus. Tai leidžia greičiau pasiekti konflikto sprendimą, atrasti kokį nors kompromisą.

Kitas puikus būdas spęsti ginčus yra 85/15 taisyklė. Jei jūsų partneris aistringai kažką aiškina ar yra šventai įsitikinęs savo teisumu, tai jam reikėtų suteikti 85 procentus norimo sprendimo ir 15 procentų pasilikti sau. Laikui bėgant sprendimo palankumas vienai ar kitai pusei keisis, todėl šeimyninis mūšio laukas bus padalintas maždaug po lygiai. Iš esmės – kompromisas kartais bus patogesnis vienam, kartais – kitam. Natūrali santykių eiga viską subalansuos.

Didžiąją laiko dalį poros ginčijasi dėl kvailų, nesvarbių dalykų. Todėl, vietoj to, kad įsitemptumėte ir ginčytumėtės iki suprakaitavimo, geriau nusijuokite! Nuoširdus juokas yra kur kas geresnis pasirinkimas nei begalinis barimasis ir kaltinimai.

Kaip palengvinti ginčijimąsi

Ginčijimosi stiliaus pakeitimas kartais priklauso nuo smulkmenų. Ir kada gi geriau pakeisti savo ginčijimosi būdą, jei ne per barnį? Štai keletas patarimų kaip sušvelninti barnius:

– Kalbėkite tiksliai ir glaustai: vyrams sunku suprasti moteris, todėl visą informaciją svarbu perduoti greičiau nei per dvi minutes, kad vyras ją visą priimtų. Jei aiškinimas užtruks ilgiau, tai vyras atras įdomesnių užsiėmimų. Kalbėkite be užuolankų, nes vyrai minčių neskaito.

– Būkite supratinga: Jei kuriam nors iš jūsų šiuo metu stresas, tai ginčas taps tikru siaubūnu. Atidėkite diskusiją, kol abu būsite ramesni.

– Negalvokite apie pergalę ar pralaimėjimą: Pergalė niekada negali būti ginčo su antrąja puse tikslas. Joks ginčas negali baigtis pergale ar pralaimėjimu. Sprendimas yra kompromisas.

– Prieš reaguojant pagalvokite: nepradėkite dėstyti visų iš eilės skaudinančių dalykų, kurie tik jums šauna į galvą. Prieš leisdama į darbą liežuvį, pagalvokite apie tai, ką žadate pasakyti.

Išklausykite: Labai lengva nutrūkti nuo grandinės, kai girdite, kad kažkas jums prieštarauja. Bet prieš pradėdami rėkimo varžybas, skirkite šiek tiek laiko partnerio pozicijos įvertinimui. Ką jis iš tikrųjų nori pasakyti? Ar galite pažvelgti į tai iš jo perspektyvos? Skyrus laiko išklausymui ir apmąstymui ginčas gali baigtis net neprasidėjęs.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *