Ką organizmui duoda gabalėlis lašinių – nauda, kurios daugelis žmonių nežino

Anksčiau jie buvo laikomi kenksmingais, tačiau pastaruoju metu mitybos specialistai iš naujo įvertino lašinius ir nustatė, kad jie yra labai naudingi mūsų sveikatai.

Kokia yra šio produkto nauda

Pirma, lašiniai naudingi širdies ir kraujagyslių sistemai. Šiame produkte yra daug vitaminų, tačiau kraujagyslėms ir širdžiai svarbiausias yra vitaminas F. Būtent jis yra atsakingas už kraujagyslių sienelių stiprinimą, jis padeda apsaugoti jas nuo aterosklerozės.

Taip pat verta paminėti, kad lašiniuose yra nesočiosios arachidono rūgšties, kuri, stiprindama kraujagysles, padeda palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Lašiniuose taip pat yra lecitino, kuris padeda normalizuoti cholesterolio kiekį. Be to, ši medžiaga naudinga galvos smegenų kraujagyslėms. Jei lecitino yra pakankamai, jis gerina dėmesį, atmintį ir atsparumą stresui.

Antra, lašiniai yra naudingi mūsų kūno formoms. Nepaisant to, kad šis produktas yra gana riebus, jis padės išlaikyti normalų svorį. Valgant lašinius, jie greitai suvirškinami, todėl bus galima pamiršti alkio jausmą. O tai neleis žmogui valgyti per daug.

Daugelis mitybos specialistų pataria šį produktą naudoti kaip užkandį. Pavyzdžiui, vietoj sausainių ar saldumynų darbe galite suvalgyti gabalėlį lašinių.

Jie taip pat naudingi mūsų organizmui ir yra energijos šaltinis. Lašiniuose yra daug nesočiųjų riebalų rūgščių, iš kurių daugelis yra labai vertingos. Pavyzdžiui, naudingiausios yra tos, kurios tirpsta esant kūno temperatūrai. Kartu tirpstant šiems riebalams išsiskiria nemažai kalorijų (9 kcal iš 1 g riebalų). Todėl lašiniai yra geras energijos šaltinis.

Tuo pat metu lašiniai pasižymi dideliu biologiniu aktyvumu, kuris yra kelis kartus didesnis nei jautienos riebalų ar sviesto. Tai padeda palaikyti bendrą organizmo gyvybingumą. Ypač reikėtų paminėti seleno kiekį lašiniuose. Šis cheminis elementas padeda apsaugoti ląsteles nuo vėžio. Esant jo, pažeistos ląstelės yra taisomos ir apsaugomos nuo DNR pakitimų. Selenas padeda palaikyti organizmo apsaugines funkcijas. Todėl ypač naudinga lašinius valgyti šaltuoju metų laiku, tuomet geriausia suvalgyti 1-2 skilteles česnako. Kaip matote, lašinių valgymas duoda daug naudos. Todėl neturėtumėte atsisakyti šio produkto ir patartina jį įtraukti į kasdienį valgiaraštį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *