Ką vertėtų žinoti prieš neriant į rimtus santykius

Rimti santykiai Lietuvoje yra pernelyg sureikšminami. Jauni žmonės yra stumiami kuo greičiau susirasti antrą pusę, įsipareigoti ir susitupėti. Jie neturi laiko atrasti savęs, suprasti savo norų ir surasti gyvenimo draugą, su kuriuo bus laimingi.

Skubotai užmegzti santykiai veda prie skaudžių skyrybų ir duoda penkis patarimus spaudimą jaučiantiems jaunuoliams.

1. Įsipareigojimai nėra tikslas

Taip, daug lengviau siekti įsipareigojimų – sąrašo, ką leidžiate vienas kitam daryti ir ko ne. Tačiau dar joks sąrašas nepadarė poros laimingos ir santykių tvirtų. Poros tikslas yra sukurti tvarius, ilgalaikius santykius, kuriuose abu partneriai būtų laimingi. Taip, įsipareigojimų neišvengsite, tačiau jie turi būti paremti ne vienadieniais romantiškais gestais, o bendromis vertybėmis ir gyvenimo tikslais. Nes būtent jie lydės kiekvieną dieną, kai jūsų santykiai taps santuoka.

2. Ko negali pakęsti, tiek pat svarbu, ką myli

Viskas, kas tavo antrojoje pusėje tave erzina, laikui bėgant erzins vis labiau. Neignoruok šių savybių ir įpročių. Nei vienas nėra tobulas, tad pasikalbėkite apie jas, kai bus tinkamas metas. Tačiau privalai save morališkai paruošti tam, kad jei negali į antros pusės trūkumus nekreipti dėmesio, tau teks su jais susitaikyti. Jei to padaryti negali, pamiršk rimtus santykius.

3. (Tikrasis) Tikroji Tu yra didžiausia dovana

Kaip minėjau, niekas nėra tobulas. Tačiau visi tavo netobulumai tave daro autentišką. Dalintis šiuo autentiškumu vienas su kitu yra nuostabiausia dovana jūsų santykiams, nes taip gaunate neįkainojamos informacijos vienas apie kitą. Kad ir kokių įpročių turi, nesigėdyk ir parodyk juos žmogui, su kuriuo kursite santykius. Kuo geriau vienas kitą pažinsite ir priimsite, tuo jie bus stipresni, gražesni ir ilgaamžiškesni. Visgi, jei atsiskleisi ir sulauksi neigiamų vertinimų, greičiausiai šis žmogus nėra tau skirtasis.

4. Bendros vertybės yra raktas į sėkmingus santykius

Nesutarimai dėl pinigų, komunikacijos stoka ir nepatenkinti lūkesčiai tėra paviršutiniški simptomai, kad jūsų vertybės nesutampa. Vertybių gali būti skirtingų – ištikimybė, pagarba, atvirumas, meilė, tikslų siekimas, aistra, rūpestis, sveikata, žaismingumas ir daug kitų, tačiau retas žmogus, kuris gali išskirti kelias pagrindines. Tas, kurios daro įtaką jo kasdieniams sprendimas ir kuriomis jis gyvena. Blogiausia yra tai, kad nors negalime identifikuoti savo kertinių vertybių, tikime, kad kiti žmonės turi tokias pačias kaip ir mes. Tokios prielaidos dažniausiai neišsipildo ir vietoje jų lieka skausmas.

5. Sėkmingi santykiai reikalauja daug darbo

Pats nudegiau daugybę kartų, kol supratau, kad vien meilės nepakanka, kad santykiai būtų sėkmingi. Laikui bėgant imame vienas kitą vertinti kaip savaime suprantamą dalyką ir tuomet net menkiausi gyvenimo pokyčiai tampa sunkiai įveikiamomis kliūtimis. Jei jūsų santykiai keisis kartu su aplinkybėmis, viskas bus gerai. Būkite kartu su partneriu čia ir dabar. Būkite atviri, nuoširdūs vienas kitam ir nedarykite prielaidų – jos nuves į širdgėlą ir apgailestavimus.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *