Kad galėtume duoti, reikalingi resursai

Tai pasakytina apie viską – vaikų auginimą, pareigas darbe, nuosavą verslą.

Ar gali žmogus dirbti, jeigu sudegė iki pelenų? Dirbti, žinoma, gali, tik ar bus gerų rezultatų iš to darbo?

Ar įmanoma būti gerais tėvais, jeigu velniškai pervargome? Vaikai, kol dar maži, mus myli besąlygiška meile, tačiau vargu ar naudingas bendravimas su visiškai išsekusiais, jėgų daugiau nebeturinčiais tėčiu ir mama.

Ar galima tapti sėkmingu verslininku, jeigu viduje – tuštuma? Žinoma, galima, tačiau išsekusios nervų sistemos gydymui gali tekti išleisti visą uždirbtą pelną.

Neišlieti pykčio ant namiškių ir kolegų, sugebėti greitai susikaupti prieš artėjantį svarbų renginį, priimti sprendimus, neeikvoti tuščiai jėgų – visam tam reikalinga energija, tiesa?

Kada paskutinį laiką jautėte, jog galite kalnus nuversti, kada jautėte karštą troškimą gyventi?

Jeigu jau apie tai susimąstėte – pats laikas imtis priemonių. Ir kalbu ne apie atostogas. Jos anaiptol ne visada išgelbsti.

Kas gali padėti atkurti jėgas?

Pasirūpinkite protu. Jūs juk valotės dantis kiekvieną rytą? Tai kodėl nevalote proto nuo įkyrių ir destruktyvių minčių? Sugebėti sustabdyti nuolat besisukančią minčių maišyklę ir išmokti vidinės tylos – vienas svarbiausių įgūdžių, gyvenant šiuolaikiniame informaciniame triukšme.

Pasirūpinkite kūnu. Rūpinimasis organizmo sveikata – vienas svarbiausių meilės sau pasireiškimų. Skirdami dėmesio kūnui, mes tarsi sakome savo organizmui: “tu man svarbus ir reikalingas”. Juk būtent organizmas suteikia galimybę gyventi ir džiaugtis šiuo pasauliu bei spręsti iškylančius uždavinius. Jūs juk rūpinatės savo namais, tiesa?

Pasirūpinti siela. Nuleisti garą, atsikratyti susikaupusių emocijų ir jas pergyventi – labai naudinga, ypač, jeigu esate nusiteikęs nieko nevertinti ir nieko nekritikuoti. Dar viena puiki terapija sielai – žinoti, kad nepaisant jokių aplinkybių, turite žmogų, kuriam galima patikėti savo paslaptis ir sunkias situacijas, apie kurį galima galvoti, kurio pagalba paprasčiau išpainioti susivėlusias mintis, ar tiesiog išsikalbėti.

Sutinkate?

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *