Kai pasauliui reikia, kad sulėtintumėte tempą

Tai prasideda palaipsniui. Jus užplūsta netikrumo, nuovargio, abejonių, nepasitikėjimo bangos.

Jaučiatės pasimetę ir pasiklydę. Leidžiate dienas kaip įprasta, o jos lekia viena po kitos, nors nespėjate jų netgi pajausti. Prarandate laiką. O jei tiksliau – neprotingai jį švaistote ir jis nebegrįžtamai nyksta.

Pradeda streikuoti kūnas. Prastai jaučiatės, prasideda problemos su miegu. Smegenyse sukasi visos jūsų problemos, visi uždaviniai, kurių dar neįgyvendinote – vienas po kito. Svajonės pavirto darbų sąrašų, o darbų sąrašas – nerimo ir streso šaltiniu.

SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS - paprastai apie psichologiją ir saviugdą

Nebegalite prisiminti, kada paskutinį kartą likote namuose, kad leistumėte sau pailsėti. Iš tikrųjų pailsėti, o ne dirbtinai. Žvelgiate į savo darbo bloknotą ir toliau užpildote savo dienas įvykiais, renginiais, projektais, uždaviniais. Bet ar yra šiame kalendoriuje laiko pasirūpinti savimi?

“Betgi aš savimi rūpinuosi”. – galvojate jūs. Darydami tai, kas lyg ir patinka, susitikinėdami su žmonėmis, kurie lyg ir malonūs. Teisingai?

Visko gali būti. Bet ne savo sveikatos sąskaita. Ne protinio stabilumo sąskaita. Ne normalaus maitinimosi sąskaita.

Sulėtinkite tempą. Pristabdykite. Kai savijauta gera, galėsite nuveikti žymiai daugiau.

Būsena “Pirmyn, pirmyn, pirmyn!” – puikus dalykas, tačiau būtina periodiškai sustoti. Nuovargis nereiškia, kad esate silpnas nevykėlis. Nuovargis reiškia, kad reikia pailsėti. Kuo daugiau duodate sau laiko jėgoms atstatyti, tuo efektyviau panaudosite energiją tiems reikalams, kurie jums svarbiausi.

Leiskite kūnui ir protui nusiraminti. Leiskite jiems pailsėti. Atsipalaiduoti. Skirkite minutę apsidairyti aplinkui ir paprasčiausiai pajausti, kad esate šiame gyvenime. Įkvėpkite. Iškvėpkite. Pajauskite malonumą, kurį teikia mėgstamas patiekalas. Patraukite į šalį darbų šiai ir sekančiai dienai sąrašą. Pamirškite planus.

Kai dienos susilies į vieną visumą, laikas lėtinti tempą. Laikas iš naujo įvertinti, naujai peržiūrėti savo prioritetus. Tai pats pasaulis siunčia jums atokvėpį, kad perkrautumėte savo “kompiuterį” iš naujo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *