Kai suaugę vaikai neskambina ir neberašo

Vaikai užauga ir išplasnoja iš gimtojo lizdo. Tačiau kai kurie išlaiko su tėvais šiltus santykius, o kai kurie apsiriboja privalomais pasveikinimais su šventėmis telefonu. Ir kaltos dėl to tėvų klaidos auklėjant. Pasitikrinkite, ar jų nedarote.

Jūs nemėgstate vaiko išsirinkto žmogaus

Uošvės ir anytos neretai suruošia tikrą atrankos konkursą savo sūnų ir dukterų išrinktiesiems. Ir visada atranda trūkumų: jis/ji per daug tinginiauja, per mažai uždirba, kažkaip ne taip atrodo…

Jūs taip elgiatės, žinoma, dėl to, kad labai mylite savo vaiką ir linkite jam gero. Tačiau realybėje gaunasi, kad jūs vien tik trukdote šeimyninei laimei, pastoviai kabinėdamasi prie vaiko išsirinkto žmogaus. Jūs savo asmeninį gyvenimą jau susitvarkėte, tai leiskite padaryti tą patį suaugusiam vaikui.

Galbūt jūsų šeimyninis gyvenimas nebuvo labai geras ir dabar bijote, kad vaikas pakartos jūsų scenarijų? Nėra ko baimintis. Jūs skirtingi žmonės ir vaikui greičiausiai viskas klostysis kitaip.

Jūs tikri, kad visada esate teisūs

Argumentas „Todėl, kad aš taip pasakiau!” dar gali šiek tiek suveikti, jei kalba eina apie ikimokyklinukus. Vyresniems vaikams girdėti šią frazę, švelniai tariant, nemalonu. Ir nesvarbu, kad turite „turtingą gyvenimišką patirtį”, kad „jums geriau žinoti” ir kad apskritai jūs „vyresni ir išmintingesni”. Kitas žmogus turi teisę turėti nuosavą nuomonę, net jeigu ji nesutampa su jūsiške.

Pažeidinėjate asmenines ribas

Kai vaikas buvo visai mažas, jūs mokėte jį elgesio ir ribų nusibrėžimo taisyklių. Tačiau dabar jūs – tai du suaugę žmonės ir santykiai turi būti lygiateisiai. Būtina išmokti priimti sūnaus ar dukros sprendimus, netgi jei tie sprendimai ir poelgiai jums nepatinka ar nesuprantami. Būtina nelįsti su savo neprašytais patarimais ir, juo labiau, nereikalauti dalintis visomis jauno žmogaus mintimis ir įvykiais.

Įsivaizduokite, kad kolega darbe nei iš šio, nei iš to pradeda aiškinti jums, ką jis galvoja apie tai, kaip jums reikėtų rengtis, kalbėtis su vyru ir ilsėtis per išeigines. Štai šis dalykas ir yra vadinamas ribų pažeidimu. Vargu ar apsidžiaugsite tokiu kolegos elgesiu. Tai kodėl tėvai leidžia sau tokį elgesį savo vaikų atžvilgiu?

Pernelyg globojate jau suaugusį vaiką

Kiekvieną rytą skambinate 30-ies metų sūnui, kad paklaustumėte ar jis užsidėjo kepurytę… Nejaugi jūs rimtai manote, kad suaugęs žmogus negali savarankiškai įvertinti, kas dedasi lauke už lango ir atitinkamai apsirengti? Sūnus galiausiai nustos kelti ragelį ir, tuo labiau, pats daugiau nebeskambins.

Hiperglobos nuodėmė būdinga mamoms, kurioms vaiko auklėjimas buvo pats svarbiausias dalykas gyvenime. Ir dabar, kai vaikas užaugo, jos paprasčiausiai nežino, kuo užsiimti. O juk pasaulyje tiek daug visko įdomaus. Išmėginkite įvairius užsiėmimus, atskleiskite savo talentus ir gabumus. Vaikai – nuostabu, tačiau gyvenimas neapsiriboja vien rūpinimusi jais.

Pastoviai prisimenate praeitį

Žmonės laikui bėgant keičiasi. Bet pasitaiko, kad vaikas mamai lieka vis tuo pačiu mažyliu, koks jis buvo prieš kelis dešimtmečius. Galbūt penktoje klasėje sūnus ir bėgo iš pamokų, ir jūs iki šiol tebelaikote jį neatsakingu, nors dabar jis turi savo sėkmingą verslą. O gal pirmoji dukters santuoka buvo nesėkminga ir jūs be paliovos jai tai primenate, nors praėjo jau keli metai. Bet kuriuo atveju niekam nemalonu pastoviai klausytis apie savo praeities „nuodėmes”.

Galbūt išties labai sunku priimti faktą, kad jūsų mažylis užaugo, tačiau tai padaryti būtina. Neužsiciklinkite ties praeitimi. Dabar galite bendrauti su suaugusiais vaikais kaip lygūs su lygiais, o tai – šansas įgyti jų asmenyse naujus tikrus draugus.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *