Kaip atsirinkote „aktorių” savo partnerio vaidmeniui atlikti?

Ne per seniausiai pati populiariausia tema psichoterapijoje buvo scenarijų tema. Tų pačių scenarijų pagal Eriką Biorną, kur žmogus kuria savo suaugusį gyvenimą pagal tėvų jam perduotą, ar kitaip susiformavusį planą.

Patys ryškiausi scenarijai dažniausiai būna tie, kuriuos žmogus naudoja asmeniniame gyvenime. Vienas iš svarbiausių scenarijaus požymių yra tai, kad žmogus, gyvendamas su partneriu du, penkis, dešimt metų, visiškai nepažįsta jo kaip asmenybės. Tai viso labo „aktorius”, kuris idealiai tinka tam vaidmeniui, kurį numato gyvenimo scenarijus.

Pavyzdžiui, tai gali būti rūpestingo tėvo, kurio taip trūko vaikystėje, vaidmuo. Šioje situacijoje pagrindinė scenarijaus herojė vaidina ne partnerio žmonos ir draugės, o dukros vaidmenį.

Reikia pasakyti, kad praktiškai visi santykiai iš pradžių kuriami, siekiant kompensuoti tuos dalykus, kurių žmogus vaikystėje negavo iš tėvų. Ir tai – visiškai normalu: padėti vienas kitam „išgyti”, gauti, ko taip labai reikia ir trūksta.

Tačiau po šios stadijos turi sekti pažinties su greta esančia asmenybe etapas. Tai štai – mūsų aptariamoje situacijoje ši pažintis taip ir neįvyksta. Susipažinimas su realia su mumis gyvenančia asmenybe trukdo realizuoti gyvenimo planą, pažintis šokiruoja visus scenarijaus dalyvius.

Kol scenarijus vykdomas, dalyviai visiškai nesidomi būtinus vaidmenis vaidinančių „aktorių” asmenybėmis. Visai kaip filmuose. Jūs žinote Džeką iš „Titaniko”, tačiau visiškai nepažįstate tą Džeką vaidinančio Leonardo Di Kaprio: kaip jis elgiasi kasdieniniame gyvenime, ką mėgsta pusryčiams, kokius planus kuria ateičiai, ką galvoja apie savo tėvus, apie ką pasakoja savo psichologui.

Lygiai tas pats ir su mylimu žmogumi: skaniai gamina, rūpinasi jumis, vakarais žiūri su jumis televizorių. Bet ar pažįstate jį/ją kaip asmenybę? Kas tai per žmogus? Kokį gyvenimo kelią ji įveikė? Su kokiais motyvais pradėjo santykius su jumis? Ką jis jaučia, būdamas su jumis?

Ir dar viena staigmena – kokį scenarijų vaidina jis pats? Kuo jis jus laiko?

Ir gaunasi taip, kad kol jūs mėgavotės besiplėtojančiu nuosavu scenarijumi, tuo pat metu tapote „aktoriumi” savo parterio scenarijuje.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *