Kaip nepriklausyti nuo aplinkinių nuomonės

Neįmanoma įtikti absoliučiai visiems ir kiekvienam. Būtinai atsiras nepatenkintų. Tačiau nuo jų negatyvių vertinimų jūsų gyvenimas nepasikeis. Absoliučiai. Vienintelis dalykas, kuris gali pasikeisti – tai jūsų nuotaika, motyvacija, savijauta. O tai – esminės sėkmės sudedamosios dalys.

Kiekvieną kartą išgirdę kažką nemalonaus savo adresu, susimąstykite – ar šis žmogus tikrai apie jus kalba? Kiekvieną kartą, kai pradedate kažkokią veiklą ir kupini entuziazmo pasakojate apie tai artimiesiems, tikėdamiesi palaikymo, susimąstykite – ar į tą žmogų kreipiatės?

Kai girdime iš artimųjų “Tau nieko nesigaus!”, tai prieš užsigaudami ir užpykdami turite suprasti – šie žmonės ne jumis netiki. Jie netiki savimi.

Mes žvelgiame į pasaulį per savo patirties prizmę. Kai kažkas kažką pasako, mes visada “pasimatuojame” tuos žodžius sau ir atsakome žmogui jau galvodami apie tai, “kaip tokioje situacijoje pasielgčiau aš”. Ir jei žmogus dėl kokių nors priežasčių nesugebėjo padaryti to, apie ką jūs jam pasakėte, jis negalės jūsų palaikyti ir padrąsinti. Kadangi su ta užduotimi jis nesusidorojo, tai ir jums pasakys: “tau nesigaus, tai labai sudėtinga”.

Tai nėra nesugebėjimas palaikyti ir padrąsinti. Tokios mintys tupi žmogaus galvoje, apgaubtos įvairių baimių bei apribojimų, ir jis tas mintis transliuoja. Tačiau jos neturi nieko bendro su jumis. Tai to žmogaus problema.

Jeigu jums reikalingas palaikymas ir padrąsinimas, eikite pas žmogų, kuri gali jums tai duoti. Jeigu jums reikia realaus veiksmingo patarimo, eikite pas žmogų, kuris susigaudo jus dominančioje srityje. Pas tą, kuris jau darė tai, ką ruošiatės daryti jūs. Tokių žmonių visada galima surasti savo aplinkoje.

Kiekvieną kartą, kai ruošiatės kažką daryti, paklauskite savęs: “aš noriu tai padaryti sau, ar tiesiog man norisi susilaukti aplinkinių pritarimo?”

Jeigu teisingas pirmas variantas, eikite ir darykite. Net jeigu užsidirbsite guzų ir mėlynių, vis tiek tai bus labai vertinga jūsų patirtis. Tik jūsų. Tai vienintelis dalykas, kurio neįmanoma iš jūsų atimti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *