Kaip nustoti bijoti artimų santykių

Nuosavi trūkumai, „aplinkui nėra vertų vyrų”, „išsigimė visa vyrų giminė” – kaip tik neteisina moterys savo vienatvės. Tačiau psichologai tikri: svarbiausia priežastis – santykių baimė. Tai kaipgi atsikratyti šios baimės ir žengti žingsnį link laimės? Pamėginkime išsiaiškinti.

Santykių baimės priežastys

Priežasčių bijoti santykių gali būti labai daug:

Negatyvi patirtis. Jei praeityje buvo vyriškis, kuris stipriai įskaudino – buvo neištikimas ar visiškai netikėtai metė – egzistuoja labai didelė tikimybė, kad moteris paprasčiausiai nenorės rizikuoti ateityje. Kam kurti santykius, jeigu be jų žymiai ramiau ir niekas tavęs daugiau neapgaus? Baimė šiuo atveju – tai psichologinės gynybos forma.

Nenoras prarasti laisvės. Kurti santykius – reiškia, atimti iš savęs dalelę laisvės. Santuokoje žmonės iš tikrųjų įgyja ne vien patikimą užnugarį, bet ir praranda galimybę flirtuoti su kitais žmonėmis, planuoti gyvenimą, neatsižvelgiant į partnerio poreikius ir t.t.

Nepasitikėjimas savimi. Savimi nepasitikinčios moterys dažnai atsisako santykių, kadangi iš anksto žino, jog jie pasmerkti žlugti. Vadinasi, vyrų geriau apskritai vengti arba laikytis nuo jų per atstumą.

Ką daryti?

Kaip nustoti baimintis artimų santykių ir surasti vertą vyriškį? Būtų neblogai kreiptis į specialistą, kuris padės išrūšiuoti visas baimes į lentynėles ir išsiaiškinti, kas konkrečiai trukdo kurti santykius. Jeigu tokios galimybės nėra, galima pamėginti išsiaiškinti savarankiškai. Svarbiausia – nustatyti savo baimių priežastį.

Pamėginkite imtis tokios metodikos. Pasiimkite lapą popieriaus ir rašiklį. Paprašykite, kad niekas jums netrukdytų. Užduočiai atlikti gali prireikti daugiau kaip valandos laiko.

Susirašykite atsakymus į sekančius klausimus:

  • Ko laukiu iš santykių;
  • Kodėl sugriuvo prieš tai buvę santykiai arba kodėl aš iki šiol vieniša;
  • Ką tokio padariau, kad būčiau viena;
  • Ką tokio darau, kad susirasčiau sau antrą pusę.

Tokia praktika padės geriau susigaudyti savyje ir išsiaiškinti sritis, su kuriomis verta padirbėti.

Kaip „veikia” klausimai?

Šie klausimai labai svarbūs. Pirmasis padeda suprasti mūsų tikslus ir išsiaiškinti, kiek je realistiški. Antrasis padės suprasti jūsų pačios vaidmenį savo likime. Daug žmonių yra įsitikinę, kad jie – aplinkybių aukos. Iš tikrųjų taip nėra. Mes patys atliekame veiksmus, kurie duoda vienokį arba kitokį rezultatą. Net jei praeitas vyriškis buvo emocinis smurtautojas, būtent jūs ir tik jūs pati sutikote su juo būti ir palaikėte tuos santykius tam tikrą konkretų laiko tarpą. Kaltė, žinoma, visada tenka smurtautojui, tačiau vertėtų išsiaiškinti, kodėl auka pasirinko būtent jį, o ne kitą.

Trečiasis klausimas padeda išsiaiškinti elgesio modelius, neleidžiančius sukurti santykių ir sutikti verto žmogaus. Ketvirtasis nustato, kiek šiuo konkrečiu momentu esate pasirengusi keisti savo gyvenimą.

Atsakydamos į klausimus, pasistenkite būti maksimaliai sąžininga. Tai ne egzaminas, čia nėra teisingų ir neteisingų variantų. Juk jums svarbu sužinoti teisybę apie save, o ne apgauti save pačią.

Kaip nustoti bijoti santykių, gavus atsakymus į šiuos klausimus? Visų pirma būtina suvokti, kad bijome mes ne santykių, o mūsų pačių negatyvių pergyvenimų, kurie gali būti susiję su santykiais. Svarbu suprasti, kad baimės – tai viso labo baimės ir nieko daugiau. Negalima leisti, kad jos įtakotų jūsų gyvenimą ir priverstų jus tapti vieniša. Supraskite, iš kur atsirado visos tos negatyvios nuostatos, padirbėkite su jomis ir pradėkite veikti.

Baimės – tai barjerai, kurių žmogus pats sau prisistato pakeliui link tikslo. Išsilaisvinęs nuo baimių žmogus įgyja laisvę. Būkite sąžininga pati su savimi, net jeigu tai nelengva, pažvelkite savo baimei į veidą ir po kurio laiko suprasite, kad bijojote abstrakčių, bekūnių fantomų.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *