Kaip nustoti ieškoti kaltų

Kas kaltas, jei jūsų karjera klostosi ne taip, kaip norėtumėte? Dabartinis ar buvęs bosas? Kolegos, šeimos nariai ar naujas darbuotojas, kuris nugvelbė trokštamą darbo vietą ar gavo paaukštinimą, kurio siekėte jūs? Galbūt niekas čia nekaltas, tik atsakingas? Galbūt tas atsakingas žmogus esate jūs?

Esame linkę kaltinti. Negailime kritikos aplinkiniams, nesugebantiems prisiimti atsakomybės už savo karjerą, bet kai kas nors nutinka mums, puolame dairytis atpirkimo ožio. Ir kas galėtų mus kaltinti? Darbo aplinka – tai mūšio laukas. Kai prisireikia ką nors apkaltinti, dažniausiai kaltiname ne save, bet kitus.

Tai nereiškia, kad turėtumėte jaustis prislėgtas kaltės, kai darbe kas nors nepasiseka. Susitaikykite su tuo, kas atsitiko, pasimokykite iš klaidų, atleiskite sau, apmąstykite, ką reikėtų daryti kitaip ir toliau eikite pirmyn. Laikas, šiaip ar taip, prabėgs. O kaip norite jį praleisti? Piktas ant viso pasaulio, ant savęs, ar pasirinkęs pozityvų kelią?

Tad kaip nustoti ieškoti kaltų? Perskaitykite šiuos patarimus:

1. Pamąstykite, kiek jums kainuoja kaltinimai.

Radę ką apkaltinti, pasijuntame geriau. Mėgstame būti teisūs, o jei esame teisūs, vadinasi, klysta kiti. Kaltinimų minusas yra tas, kad įstringame situacijoje, o tai verčia jaustis dar blogiau. Tad susidūrę su nesklandumais turime dvi išeitis: būti teisuoliais (ir įstrigti) arba eiti pirmyn. Pozityvus požiūris – pats geriausias kerštas.

2. Suvokite, kad galite nustoti kaltinę.

Galbūt turime priklausomybę nuo kaltinimų ir adrenalino, kuris suteikia energijos? Tačiau galima nustoti ieškoti kaltų. Kartais laikomės įsikibę įpročių ir minčių, kurie nieko gero neduoda, nes nežinome, kaip tvarkytis be jų. Patikėkite, nustoję kaltinti pasijusite nauju žmogumi. Kai išsisklaidys kaltinimų debesys, rasite kelius ir atsakymus.

3. Suvokite, kad be atsakomybės nebus teigiamų pokyčių.

Kai prisiimate atsakomybę už savo karjerą, atsiranda ramybės jausmas. Jūsų energija bus nukreipta ne į išorę, o į vidų. Jausitės motyvuoti ir turintys galios. Vėl turėsite tikslą ir kelią.

4. Suvokite, kad geri dalykai nutinka tada, kai turime planą.

Kai pripažinsite, kad esate atsakingas, galėsite lengviau planuoti savo darbus ir laikytis plano. Atsiverskite darbo kalendorių, nusistatykite tikslus ir suskaidykite juos į nedideles įgyvendinamas užduotis. Žiūrėkite į ateitį – ji bus šviesesnė. Eikite į priekį, įgyvendinkite planus. Iš mėgstančio kitus kaltinti žmogaus galite tapti tokiu, kuris sugeba pasiekti savo tikslus.

Ką manote? Gyvenimas tik vienas, todėl turime juo mėgautis!

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *