Kaip pakeisti viengungio psichologiją

Ar viengungis – diagnozė? Pabandykime išsiaiškinti priežastis, kodėl dauguma vyrų vengia įpareigojančių santykių. Kodėl vaikinai apskritai bijo vedybų?

Ši „fobija“ gali turėti kelias priežastis

1.„Pagaus ir užkankins“

Liūdną bendro gyvenimo patirtį turėjęs vyras (partnerė be perstojo priekaištavo, vaikai spiegė) ima vengti visko, kas jam primena santykius. Ilgas nepriklausomybės etapas gali kada nors nusibosti ir paskatinti viengungį ieškoti „ramaus uosto“. Prisiminkite, kad viengungis turi nusistovėjusių įpročių, todėl bus sunku juos keisti ir ieškoti kompromisų.

2. „Nepavyksta surasti tos vienintelės“

Pretenzingasis ponas (paprastai gyvenantis su mylima motina) kelia nerealius reikalavimus savo būsimai partnerei. Ji turi be dvejonių kopti su juo į kalnus, bet visada puikuotis nepriekaištingu manikiūru. Ji turi būti protinga, bet nekalbėti… O šiuolaikinės merginos visai ne tokios, kokių reikalaujama.

3.„Santuokos neįmanoma pavadinti geru dalyku“

Jis gerai prisimena tėvų barnius. Dar vaikystėje nusprendė, kad geriau bus gyventi ramiai vienam, be žmonos. Prie to prisideda jo draugų istorijos. Kokie jie buvo laimingi, kai tuokėsi, ir kokie nelaimingi tapo po vestuvių! Šeima neišvengiamai sukelia galvos skausmą.

Berniukas dar nesubrendo

Intymiems santykiams vaikinai „subręsta“ greitai, o vedyboms – lėtai. Mergina po kelių puikiai praleistų savaitgalių ir lovoje patirto malonumo jau svajoja apie vestuves. O vaikinas gali net neįtarti, kad mergina kenčia dėl to, jog jis neskuba pirštis. Vaikinui reikia priprasti prie minties, kad jis turi porą.

Kai kurie vaikinai teisinasi, kad pirmiausia jiems reikia apsiginti disertaciją, padaryti karjerą ar praturtėti. Tas tikslas gali būti sunkiai pasiekiamas, o kai bus pasiektas, vestuvių gali nebereikėti.

Patarimas merginai: jeigu norite susieti savo likimą su mylimu vaikinu, negąsdinkite jo, bet ir nepervertinkite.

Kaip paskatinti vaikiną vesti?

*Spąstai patys nebėgioja paskui grobį. Jie visada būna tinkamoje vietoje, turi paruoštą masalą ir kantrybės laukti. Nesitikėkite iš mylimojo per greitai atvirų prisipažinimų ir nereikalaukite jų.

*Tegul jam su jumis bus ramu ir jauku. Tada jis nusiramins ir apsipras.

*Neskubėkite susitikti su jo motina. Tai turi įvykti tame etape, kai iki minimumo sumažės rizika, kad ji jus sukritikuos, o jis paklausys motinos.

*Jeigu jis siekia kokio nors tikslo, parodykite jam, kad jūs esate ne kliūtis jo kelyje, o tikra bendražygė ir bendramintė.

*Vyras, patyręs meilės fiasko, apauga kompleksais. Jis bijo, kad jūs jį taip pat nuskriausite ir išjuoksite. Leiskite jam pajusti, kad yra vertinamas. Girkite jo sugebėjimus, klauskite patarimo.

*Nepasakokite šeima nusivylusiam vaikinui, kad būna laimingų santuokų. Jis vis tiek nepatikės. Dažniau ieškokite progų pabendrauti su gerai sutariančiomis poromis.

*Jeigu jums lemiamas momentas jau atėjo, o jis vis dar delsia, pasiūlykite jam pagyventi kartu. Tai turi būti savotiška repeticija, nekelianti jam turto dalybų ir kitų nemalonumų grėsmės. Jis turi pats įsitikinti, kad gyventi kartu yra gera. Jeigu ir po tokios repeticijos jis priešinsis vedyboms, tai tikriausiai jūs netinkate vienas kitam ir jums nelemta būti kartu.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *