Kaip paprašyti vyro padėti

Vyro ir moters santykiuose labai svarbus yra sugebėjimas draugauti. Pagrindinė draugystės funkcija – ginti ir palaikyti vienam kitą. Skamba paprastai, tačiau dauguma porų nemoka gyventi draugiškai.

Dažniausiai partneriai kenčia nusivylimus, nes nemoka paprašyti vienas kito pagalbos atvirai išsakyti savo poreikių . Žmonės juk nesugeba skaityti kito minčių ir atspėti norų.

Pirmiausia reikia suprasti, kas mums trukdo tiesiai paprašyti pagalbos. Tai gali būti neigiamos nuostatos ir įsitikinimai, senos traumos, archajiškas supratimas apie lyčių vaidmenis ir elgsenos šablonai, perimti iš vaikystės. Pavyzdžiui, šeimyninių vertybių šablonas: motina niekada neprašydavo pagalbos, visada viską įveikdavo viena. Baimė sutrukdyti kitą arba išvarginti. Gėda paprašyti arba įsitikinimas, kad už kiekvieną pagalbą liekame skolingi ir reikia kažkuo atsilyginti.

Labai naudinga būtų surašyti šitas priežastis ir paieškoti atitinkamų pavyzdžių iš santykių su žmonėmis bei savo aplinkos. Tai padėtų geriau suprasti savo elgseną.

Moteris pažinusi savo esmę sugeba geriau suprasti ir vyro prigimtį. Ji sužino, kad vienas iš bazinių vyro poreikių yra būti reikalingam ir kad būtent per moters prašymus jis sužino apie savo reikalingumą. Vyras tampa vyru moters dėka. Jis dovanoja jai gėrį – savo triūso rezultatus sociume, dėmesį, materialius dalyku,s sąveikos džiaugsmą.

Kaip moteriai išmokti prašyti?

Bet kokį kreipimąsi į vyrą reikia supakuoti į 10 paprastų sakinių, kuriuose nurodytas jūsų prašymas. Jokių užuominų, intrigų, pustonių, reikalavimų, priekaištų, „aukos’ skundų ir panašių dalykų. Prašymas turi būti vienareikšmis.

Kalbėti reikia atvirai ir nuoširdžiai, sakyti konkrečiai, ko norite ir ko jums reikia. Prašymo tonas turi būti ramus, švelnus ir šiltas. Prašymas turi būti protingas, įvykdomas ir realiai reikšmingas jums, o ne jūsų ego žaidimas ar kaprizas.

Nėra prasmės prašyti kažko, o paskui stebėti vyrą, ar jis gerai daro, kad galėtumėte juo manipuliuoti, priekaištauti, auklėti ir sukelti kaltės jausmą.

Įsiminkite, kad būtent prašymai leidžia moteriai būti silpna, o vyrui tapti stipriu. Jeigu laisva valia nesutiksite būti silpna, tai žaidimas neįvyks. Toks gyvenimas – upės ištakos turi būti aukščiau, o delta – žemiau. Jeigu jos bus viename lygyje, tai vanduo netekės ir susidarys kūdra. Santykiai negalės vystytis.

Verta ne tik paprašyti, bet ir pačiai patikėti tuo, kad jūsų vyras puikiausiai susidoros su šia užduotimi. Reikia turėti galvoje, kad vyrui prireiks laiko apmąstyti užduočiai, surasti laisvo laiko, galimybių.

Būkite pasirengusios ir tam atvejui, kad jis gali atsisakyti. Tada reikia reaguoti ramiai. Ne visada pasirengęs ar gali išpildyti prašymą. Ir nepulkite realizuoti prašymo savarankiškai. Jeigu vyras neatsisakė, bet neskuba vykdyti, tai galima jam švelniai, be priekaištų ir spaudimo priminti apie tai.

Labai svarbu pagirti vyrą už įvykdyto prašymo rezultatus. Nebijokite sakyti dėkingumo žodžių ir išreikšti susižavėjimo savo vyru už jums parodytą dėmesį.

Ir dar vienas svarbus momentas – būkite dėmesinga vyro prašymams. Jeigu juos ignoruosite arba vykdysite atmestinai, tai vargu ar tai motyvuos jį padėti jums.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *