Kaip pasiteisinimai gadina gyvenimą ir atima gyvybingumą?

Pasiteisinimai yra kiekvienam puikiai suprantamas dalykas. Sunkiomis gyvenimo akimirkomis teisinamės visi, tačiau vieni tai daro dažniau, kiti – rečiau. Atėjo laikas išsiaiškinti, kodėl reikia nustoti tai daryti.

Yra įpročių, kurie pritraukia laimę, ir yra tokių, kurie ją atima. Potraukis pasiteisinimams priklauso būtent antrajai grupei. Tai daug pavojingiau, nei manote.

Mes prarandame patrauklumą kitų akyse

Dažnai taip nutinka, kai pateisiname savo nesėkmes ir problemas dėl jų kaltindami ką nors kitą. Tai labai toksiškas įprotis, nuodijantis meilę, draugystę, šeimos ryšius. Kai dėl savo klaidų kaltiname kitus žmones, tai juos įžeidžia, nuliūdina, labai supykdo, nes tas, kuris dėl savo bėdų kaltina kitus, atrodo be galo nemalonus žmogus. Kvaili pasiteisinimai daro mus itin nepatikimais kitų akyse. Tai labai pavojinga. Bet kokiu atveju tai nepriveda prie gero.

Ypač stipriai erzina kitus, kai teisinamės meluodami. Nemeluokite kitiems ir nemeluokite sau. Melas neigiamai veikia likimą.

Prarandame pasitikėjimą savimi

Tokie pasiteisinimai kaip „toks mano likimas“ arba „aš toks žmogus“ taip pat nėra geriausias pasirinkimas. Jie sukelia kaltės ir nepilnavertiškumo jausmą. Tokios būsenos žmogus praranda pasitikėjimą ir pradeda gilintis į save, eikvodamas energiją. Tokio tipo pasiteisinimai blokuoja tobulėjimą, nes žmogus mano, kad negali tapti geresniu ir pakeisti savo gyvenimo, nors iš tikrųjų tai įmanoma.

Dėl to vystymasis sulėtėja arba net sustoja. Daugelis žmonių net degraduoja dėl nuolatinių tokio pobūdžio pasiteisinimų. Tai labai pavojinga ir gali sukelti rimtų gyvenimo problemų.

Mes bloginame savo karmą

Kai teisinamės sakydami „dėl visko kaltas likimas“, „Dievas manęs nesaugo“ ir pan., tai labai pablogina mūsų karmą. Asmuo, perkeliantis atsakomybę aukštesnėms jėgoms, niekada nesusilaukia sėkmės už savo veiksmus. Jis pablogina savo karmą, todėl Visata nustoja jam padėti. Išvada paprasta: jei jūsų gyvenime kažkas negerai, vadinasi, Dangus su tuo neturi nieko bendra. Taip, kartais likimas mus įstumia į bėdą, bet galiausiai tai veda prie kažko gero, o ne blogo.

Problemos sprendimo atidėjimas

„Tai tik laikini sunkumai“, – sakome sau ir aplinkiniams žmonėms. „Tai smulkmenos gyvenime“, – kartojame vėl ir vėl. Šiais žodžiais problemos sprendimą atidedame vėlesniam laikui ir to jokiu būdu negalima daryti. Jei jūsų gyvenime yra kažkas, ką reikia kuo greičiau išspręsti, tuomet turite veikti. Kai žmogus atideda problemas į šalį, jos nepriveda prie gero. Dėl to išauga bėdų tikimybė, sukelianti vis daugiau problemų.

Mes prarandame situacijos kontrolę

Kai teisinamės, automatiškai pripažįstame, kad nekontroliuojame situacijos. Mūsų efektyvumas mažėja. Geras pavyzdys yra pateisinti savo nieko neveikimą drovumu. Tai yra spąstai, į kuriuos patenka daugybė žmonių visame pasaulyje. Drovumas yra kažkas, ką galima įveikti, tačiau dėl tam tikrų priežasčių daugelis to nedaro.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *