Kaip suprasti, ar tai draugystė, ar meilė

Žmonės teigia, kad tobulos santuokos paslaptis yra ta, kad vyras ir žmona pirmiausia yra geriausi draugai. Tai iš tiesų prasminga – šeimos psichologai ne kartą patvirtino, kad jei partneriai suvokia vienas kitą kaip draugus, jų santykiai trunka daug ilgiau. O kas, jei jausmai, kuriuos jaučiame mylimam vyrui, yra išskirtinai platoniški? Ką daryti, jei matome jį kaip geriausią draugą, patikimą partnerį, tačiau šie jausmai neturi nieko bendra su romantiškais jausmais ir seksualiniu potraukiu? Yra keli veiksniai, kuriuos dažniausiai siejame su romantiškais santykiais, nors jie yra svarbūs draugystėje, tad kaip atskirti, ar tai vis dėlto draugystė, ar meilė?

Kuo panašios meilė ir draugystė?

1. Trauka. Jaučiama trauka kitam žmogui nebūtinai yra seksualinė. Geriausi draugai dažniausiai traukia vienas kitą ir žmonės, kurie jau daug metų yra draugai, išsiskyrus jų keliams gali patirti tuos pačius jausmus, kaip ir įsimylėjėliai.

2. Artumas. Kai atveriame save kažkam kitam, dalinamės svajonėmis, mintimis, tikslais ir planais, tada šis žmogus natūraliai tampa mums daug artimesnis nei likusieji. Na, jei iš jo gauname tokį patį nuoširdumą, egzistuoja stiprus ryšys, pagrįstas pasitikėjimu ir supratimu. Jis egzistuoja ir tarp draugų ir tarp mylimųjų.

3. Pagarba. Sveiki romantiški santykiai yra kuriami abipusės pagarbos pagrindu. Tą patį galima pasakyti ir apie draugystę. Draugai, kuriais galima žavėtis ir pasidžiaugti jų sėkme, jus padarys geresniais žmonėmis ir įkvėps naujiems iššūkiams, o pagarba draugams ir neleis jums prarasti nuoširdumo net sunkiausiose situacijose.

4. Parama. Teikti abipusę paramą yra svarbiausia užduotis tiek draugiškuose, tiek romantiškuose santykiuose. Tai padeda klestėti, vystytis, keistis ir ištverti viską, kas mums nutinka.

5. Malonumas. Mėgaukitės vienas kito kompanija ir smagiai praleiskite laiką, juokdamiesi iš tų pačių pokštų ir laukdami sekančio susitikimo ir tai tikrai nereiškia, kad turite romaną. Tai tikras ženklas, kad esate labai labai geri draugai.

Kuo meilė skiriasi nuo draugystės?

Pirmasis ir pagrindinis skirtumas yra intymūs santykiai, tačiau šiais laikais ribos iš dalies neryškios – neturime pamiršti apie „draugiškus lytinius santykius“. Nesijaudinkite, yra ir kitų aspektų, skiriančių mylimuosius nuo draugų.

1. Bendri tikslai. Planuoti bendrą ateitį gali tik įsimylėjusios poros. Nors draugų požiūriai į religiją, politiką ir gyvenimo būdą gali visiškai sutapti, jų gyvenimo tikslai nebūtinai gali siekti bendro tikslo.

2. Laikas ir dėmesys. Romantiškuose santykiuose partneriai skiria visą savo laisvą laiką ir dėmesį vienas kitam, ko niekada neįmanoma rasti net ir pačioje stipriausioje draugystėje. Abu žmonės rodo dėmesį vienas kitam, o dėmesys, kurį jie gauna iš kito, suteikia galimybę jaustis mylimam. Priešingai, jei vienas iš žmonių nebenori skirti savo laiko ir energijos partneriui, tai gali reikšti santykių pabaigą.

3. Tarpusavio priklausomybė. Psichologas Karylas Rasbaltas teigia, kad partnerių tarpusavio priklausomybės laipsnį galima laikyti lemtingu romantiškų santykių veiksniu. Taip, draugai priklauso vienas nuo kito, tačiau įsimylėjėlių gyvenimas yra tvirtai susipynęs. Būdami santykiuose, du žmonės pasikliauja vienas kitu ir galų gale „aš“ ir „tu“ tampa„mes“.

4. Iliuzijos. Sveikų santykių metu partneriai žavisi vienas kitu. Jie turi didelių lūkesčių ir idėjų apie mylimą žmogų, kurie dažnai nesutampa su realybe. Psichologai Sandra Muray, Džonas Holmesas ir Deilas Grifinas mano, kad tai yra visiškai normalu. Būtent tokios svajos ir skiria meilę nuo draugystės.

5. Įtaka. Žinoma, draugai daro įtaką sprendimų priėmimui, tikslams ir planams, nuostatoms ir perspektyvoms, tačiau mylimas žmogus čia turi dar daugiau galios. Mes esame linkę atsižvelgti į partnerio jausmus, suvokti save per mylimo žmogaus prizmę. Su draugais tai neįmanoma, tad šis punktas jums ypač padės atskirti, ar jus su žmogumi sieja draugystė, ar meilė.

6. Įsipareigojimai. Jie dažnai pamirštami, ir nuo to, pasak Karylo Rasbalto, priklauso, ar santykiai išliks draugiški, ar virs romantiškais. Pats sprendimas užmegzti romantiškus santykius reiškia stabilumą ir atspindi sąmoningą pasirinkimą būti kartu.

Sprendimai dėl santykių ateities yra rimtas žingsnis, reikalaujantis pasverti visus jau pastebėtus privalumus ir trūkumus, galimybes, pranašumus ir investicijas. Nors dauguma draugų gali tapti gerais partneriais, romantiškos sąjungos sėkmę lemia sprendimas ir noras skirti savo gyvenimą tam vienam žmogui. Tikimės, kad dabar lengviau suprasite, ar su draugu jus sieja tik draugystė, ar santykiai linksta į romantiškąją pusę. Sėkmingų pasirinkimų!

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *