Kaip suspėti per dieną nuveikti kuo daugiau ir be streso?

Kaip suspėti atlikti daugiau užduočių? Kaip planuoti savo dieną? Ir kaip, nepaisant šiuolaikinio gyvenimo ritmo, išsaugoti jėgų svarbiausiems dalykams – šeimai, draugams, laisvalaikio pomėgiui? Pasirodo, ne planavimas yra esmė!

Čia ir dabar

Dažnai daug jėgų išeikvojame, nervindamiesi dėl praeities nesėkmių ir jaudindamiesi dėl ateities. Nuo tokio minčių balasto galvoje reikia išsivaduoti. Ramybę ir aiškumą galima pasiekti paprastu būdu. Reikia užsiimti kokiu įprastu darbu, pavyzdžiui, išsivirti kavos ir lėtai išgerti, sutelkus dėmesį tik į tai, kas šią akimirką vyksta aplinkui. Per tas minutes reikia negalvoti nei apie darbą, nei apie tai, ar pavyks išsimiegoti naktį, nes vaikui kalasi dantukai.

Atidėto gyvenimo sindromas

Atidėto gyvenimo sindromas – tai būsena, kai žmogui vis atsiranda kažkokių priežasčių, kurios neleidžia jam gyventi visaverčio gyvenimo ir džiaugtis kiekviena diena. Žmogus gyvena būsimos laimės ateityje laukimu, bet nieko nedaro dėl to, kad svajonė išsipildytų. Kad paskui nejaustų nusivylimo, jog gyvenimas praskriejo pro šalį, o laimės taip ir nėra, labai svarbu mokytis gyventi šia diena.

Vertingiausias dalykas žmogaus gyvenime yra laikas. Nuo teisingo savo darbo valandų paskirstymo priklauso tai, kaip jausitės dienos pabaigoje.

Svarbu išmokti teisingai nusistatyti tikslus ir paskirstyti jiems laiką, žengti nedideliais žingsniais link savo svajonės išsipildymo. Kasdien reikia surasti laiko tam, kas įdomu jums. Kai užsiimate tuo, ką mėgstate, priežasčių džiaugtis atsiras kur kas daugiau. O artimieji taip pat gaus daugiau laiko savo pomėgiams. Kiekvienas veiksmas dabar ir veda žmogų prie jo laimingos ateities.

Judėjimas ir penas

Labai dažnai sėdimas gyvenimo būdas nulemia tai, kad pradedame greitai pavargti darbe net nuo nedidelių pasivaikščiojimų ir dažnai jaučiame judėjimo stokos pasekmes – įvairius sveikatos sutrikimus. Juk dauguma visą dieną dirba prie kompiuterio, važinėja automobiliu ir ilsisi ant sofos.

Nepamirškite, kad kuo daugiau laiko skiriame fiziniam aktyvumui, tuo geriau jaučiamės. O fizinio krūvio rūšį galima pasirinkti tokią, kuri labiausiai patinka.

Energijos trūkumo priežastis gali būti ir būtinų vitaminų bei mikroelementų trūkumas. Stenkitės, kad jūsų maistas būtų sveikas ir subalansuotas.

Įsitaisykite popierinį darbo kalendorių, kad ir kaip banaliai tai skamba. Rašykite darbų sąrašus savaitei, o kiekvieną dieną išskirkite 1–3 prioritetines užduotis ir atlikite jas.

Bene didžiausia harmoningo gyvenimo paslaptis yra atsisakyti pastangų būti geriausiam visose gyvenimo sferose. Periodiškai peržiūrėkite savo gyvenimo prioritetus.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *