Kaip tapti savo gyvenimo knygos autoriumi

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas – tai knyga. Apie ką ji? Jūs būsite jos autorius, kuris vadovauja siužetui ir nustato, koks bus pagrindinis veikėjas: ryžtingas ir nenuspėjamas ar tik paklusnus vykdytojas to, ką už jį sugalvojo kiti.

Psichologai įrodė, kad mes patys galime būti tuo pat metu ir savo gyvenimo knygos, kupinos įdomiausių nuotykių ir meilės istorijų, autoriais, ir pagrindiniais veikėjais. Tik reikia išmokti ją rašyti savarankiškai.

Galite tikėti tuo, galite ir netikėti, bet verčiau pasitikrinkite patys. Kiekvienas raštingas žmogus yra pajėgus sukurti asmeninį literatūros kūrinį, nenusirašinėdamas nė eilutės nuo kitų autorių. Mat mūsų gyvenimas yra geriausia tema kūrybai. Pažvelkite į savo egzistenciją kaip į romaną, kurį rašote patys ir kurio siužetas rutuliojasi pasirinkta kryptimi.

Pradėkite svajoti

Psichologai ragina svajoti, nes mūsų svajonės – sėkmės pagrindas. Svajonės yra savotiška būsimo gyvenimo projekcija. Kiekvienas žmogus sugeba įsivaizduoti savo ateitį, tik ne visų troškimai būna realistiški. Fantazijos padeda mums įveikti kasdienybę, be jų gyvenimas atrodytų labai nuobodus, pilkas ir nykus.

Dažnai svajonės, ypač tos, kurias mes ryžtamės paskelbti, aplinkiniams gali pasirodyti nerealios ir melagingos. Iš tikrųjų tie vaizdai, kurie gimsta mūsų pasąmonėje, nėra visiškos nesąmonės. Jos plona gija siejasi su realybe, gali palengvinti mums gyvenimą ir sutaikyti su kasdienybe, kuri kartais būna nelabai maloni. Fantazijos, kylančios mūsų galvoje, ir yra tas šaltinis, nuo kurio galima pradėti savo gyvenimo kaip romano kūrybą.

Analizuokite paveldėtą scenarijų

Be praeities nebus ateities. Mūsų praeitis – tai mūsų šaknys. Vienas ar kitas įvykis, kuriam lemta atsirasti mūsų gyvenime, bus mūsų giminės istorijos tąsa. Sunku patikėti, bet būtent mūsų protėviai nulėmė mūsų šiandieną.

Iš kartos į kartą formuojasi vaiko, kuris dar turės gimti, pasąmonė. Daug kas pastebi, kad dukros neretai kartoja savo motinų likimus, o sūnūs – tėvų. Auklėjimas ir tėvų pavyzdys nuo pat gimimo formuoja būsimo suaugusiojo charakterį, todėl tapti visišku savo likimo valdovu yra praktiškai neįmanoma užduotis.

Kai buvote maži, žiūrėjote filmus ir spektaklius, skaitėte knygas, kurias parinkdavo tėvai. Iš jų gavote kultūrinius pagrindus, kurie dabar padeda jums gyventi. Be tėvų pagalbos jūsų gyvenimo knyga būtų nerealizuojama, todėl labai svarbu prisiminti savo šaknis, nepriklausomai nuo to, kokį suaugusiojo kelią pasirinkote.

Nebijokite savireklamos

Mintys – materialios. Mes iš tikrųjų esame pajėgūs tapti tokie, kokius norėjome matyti savo svajonėse. Ir metafizika čia niekuo dėta – sukūrę savo idealų atvaizdą, mes pradedame stengtis jį pasiekti.

Kad priverstume aplinkinius patikėti mūsų vaizdiniu, reikalinga fantazija. Negalima būtų tvirtinti, kad mes nuolat meluojame, norėdami pasirodyti patrauklesni, nei esame iš tikrųjų, tačiau pagražinti tikrovę moka kiekvienas.

Mes pridedame ryškių štrichų į savo gyvenimo aprašymą, kad galėtume gauti geresnį darbą arba kad padarytume gerą įspūdį priešingos lyties atstovui. O socialiniuose tinkluose mes apskritai galime laisvai interpretuoti savo tikrovę ir duoti valią fantazijoms.

Ir autorius, ir statistas

Svarbiausias patarimas tiems, kurie nusprendė pradėti kontroliuoti savo gyvenimą: nepamirškite, kad kiti žmonės taip pat turi įdomių istorijų, kurios gali persipinti su jūsų. Kiekvienas turi teisę į svajones, viltis, fantazijas. Kurdami savo istoriją, turėkite galvoje, kad ji negali egzistuoti atsietai nuo kitų. Jūs galite ir kitus paversti savo romano herojais.

Gyvenimas yra nuostabus tuo, kad vienu metu jūs galite tapti jo kūrėju ir pagrindiniu savo ar svetimos istorijos veikėju, antraeiliu personažu ar neveikliu stebėtoju. Kai tik išmoksite dalyvauti kitų žmonių istorijose, parašyti savo gyvenimo knygą bus visai lengva.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *