Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi – labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu.

Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas kalba vien apie save, versdami jus jaustis menkais ir nereikšmingais.

Egoistams būtina, kad visas pasaulis suktųsi aplink juos. Jūs jiems nepatiksite, jei nepritarsite idėjai apie jų “pranašumą” ir “išskirtinumą”.

Susitaikykite su faktu, kad egoistas niekada negalvoja apie kitus žmones

Pirmasis patarimas, kaip bendrauti su egoistais – būkite atviri ir sąžiningi su savimi. Supraskite, kad egocentriškas žmogus niekada nesugebės pirmiausiai pagalvoti apie jus ir jūsų problemas.

Net jeigu šis žmogus jums labai daug reiškia, žinokite, kad jam visiškai neįdomūs svetimi jausmai, svetimos būsenos. Kartais jie gali būti labai dosnūs ir žavūs, tačiau daugeliu atvejų nenori ir nemoka būti dėmesingais.

Šis žinojimas leis jums aiškiai suprasti, kokią vietą užimate santykiuose su tokiu žmogumi.

Suteikite sau tą dėmesį, kurio esate verti

Egoistai yra psichologiniai vampyrai. Jie trokšta jūsų dėmesio, nieko neduodami mainais. Kad išvengtumėte emocinio ištuštėjimo, suteikite sau tą dėmesį, kurį šiuo metu skiriate vampyrui.

Pavyzdžiui, jeigu jaučiate kokį nors diskomfortą, susijusį su jūsų išvaizda, nueikite į kirpyklą ar pas kosmetologę ir pasikelkite sau nuotaiką. Tai vadinama savo poreikių tenkinimu ir tai puikus būdas palepinti savo Ego.

Savo poreikių ignoravimas sutelkiant dėmesį į egoistą ištuštins jus emociškai ir smarkiai pablogins savijautą.

Likite ištikimi sau, nenusmukite iki egoisto lygio

Egoistas gali spaudinėti jūsų konkrečius vidinius mygtukus, versdamas blogai jaustis. Nežaiskite jo žaidimų ir nesielkite taip, kaip jums nebūdinga elgtis.

Tiesiog likite ištikimas sau. Sunku būti geram su egocentrišku žmogumi, kuris maža to, kad bukas, tai dar ir blogai su jumis elgiasi. Tačiau tapti panašiu į jį – irgi ne išeitis.

Kai pradedate pykti ant tokių žmonių, pasistenkite prisiminti, koks esate iš tikrųjų.

Priminkite egoistui, kad pasaulis nesisuka aplink jį

Užsiciklinęs į save žmogus paprasčiausiai pamiršta atsižvelgti į į jūsų mintis ir jausmus. Jam reikia periodiškai priminti, kad pasaulis nesisuka aplink jį.

Tačiau kalbėti reikia be pretenzijų. Pavyzdžiui, vietoje “Tu niekada manęs nesiklausai, kalbi vien apie save”, pamėginkite pasakyti: “Man tikrai reikėtų su kažkuo pasikalbėti apie tai, kas mane neramina. Ar pasirengęs mane išklausyti?”

Neskirkite dėmesio, kurio jam taip reikia

Labai galinga strategija bendraujant su egoistais, kurie apskritai negalvoja apie aplinkinius. Gudrybė slypi tame, kad turime būti mandagūs, tačiau niekada neskirti egocentrikui taip trokštamo dėmesio.

Tai suveikia, kai reaguojate į jų kalbas švelniais, aptakiais komentarais. Pavyzdžiui, užuot pasakę “Vargšelis, kaip jie galėjo su tavimi taip pasielgti?”, tiesiog pasakykite: “Toks jau gyvenimas”.

Tai bent trumpam išmuš juos iš pusiausvyros. Turėkite galvoje, kad dėmesys – jūsų turtas. Jeigu neduosite jo egoistui, jis greičiausiai nukiūtins šalin.

Aptarkite temas, kurios domina būtent jus

Nepriklausomai nuo to, kuo domitės jūs, ar tai būtų kulinarija, ar politika, iškelkite šias temas pokalbyje su vien apie save galvojančiu žmogumi užuot eikvoję laiką, dėmesį ir pastangas jo iškeltoms temoms.

Pavyzdžiui, jeigu jis sako: “Tu nepatikėsi, ką man papasakojo draugas!”. Galite atsakyti: “Tu kartais nežinai, kiek dabar kainuoja siuvimo kursai?”

Kuo labiau jūsų tema nesusijusi su egoistiško pašnekovo tema, tuo geriau. Fokusuokitės ir toliau į savo temą nežiūrint į nieką ir pamatysite, kaip jam kils noras kuo greičiau sprukti, kai galutinai supras, jog jūs nesuinteresuoti jo egoistiškomis istorijomis.

Liaukitės teikti jam paslaugas

Egoistai visada prašo paslaugų, tačiau jų nė su žiburiu nerasi, kai pagalbos prireikia jums. Toks jau jų būdas.

Nežiūrint į tai, kad svarbu būti pakančiam ir suteikti draugui ar artimam žmogui egoistui šansą pasitaisyti, ne mažiau svarbu neleisti jam atsisėsti jums ant sprando, ypač jeigu tai skausminga.

Kai egoistas paprašo pernelyg daug, nereikia pasiduoti jo įkalbinėjimams. Turite suprasti, kad šis žmogus visiškai nevertina to, ką jam darote, o jums nuo to savo gerumo tik blogiau, kadangi egoistas priverčia pasijausti nereikalingu.

Jeigu pakliuvote į situaciją, kai prireikė gintis, kalbėkite trumpai ir iš esmės, kadangi egoistai – ne patys geriausi klausytojai.

Apribokite drauge leidžiamą laiką

Kai supratote, kad žmogus pernelyg susikoncentravęs į save, atėjo laikas nusibrėžti distanciją.

Stenkitės maksimaliai riboti bendrą laiko leidimą. Jeigu įpratote kiekvieną vakarą gerti su juo kavą, stenkitės vis toliau atidėti susitikimus, neskambinkite jam ir neatsakykite į jo skambučius.

Reaguoti jis gali įvairiais būdais, pradedant isterija, baigiant pykčiu, tačiau ir toliau tvirtai laikykitės. Geriau pavakaroti vienam, nei su egoistu.

Aktyviai ieškokite naujų draugų

Prisiminkite skausmą, nuovargį ir kančias, kurias jaučiate, atiduodami savo emocinę energiją egoistiškiems, nedėmesingiems žmonėms ir atsisakykite tokio bendravimo ateityje. Uždrauskite sau bendrauti su egoistais.

Leiskitės į naujų draugų paieškas, kurie atsimokės jums už jūsų supratimą ta pačia moneta. Iš tikrųjų yra labai daug vietų, kuri galima susirasti naujų bičiulių – socialiniai renginiai, savanoriškos organizacijos ir begalė kitų.

Užbaikite santykius

Jeigu egoistas, su kuriuo turite reikalą, nesugeba keistis, visiškai tikėtina, kad jis ne šiaip egoistas, o save įsimylėjęs narcizas. Narcizai ne tik egoistiški ir egocentriški, jie apskritai nepajėgūs jausti simpatijos kitam žmogui ir paprasčiausiai naudojasi visais aplinkiniais.

Su jais žymiai sunkiau, nei su paprastais egoistais. Galite pasiūlyti jiems kreiptis profesionalios pagalbos, bet jeigu tai nesuveiks, reikia iškart nutraukti santykius. Gyvenimas pernelyg trumpas, kad įklimptumėte į toksiškus santykius su egoistais, kurie iš jūsų čiulpia energiją ir laimę.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *