Kaip tinginystė veikia energiją ir ar būtina su ja nuolat kovoti?

Egzistuoja kelios tinginystės rūšys, todėl norint suprasti, reikia su ja kovoti ar ne, pirmiausia svarbu suprasti, koks tinginys esate. Ekspertai papasakojo, kaip elgtis kiekvienu atveju. Skaitykite straipsnį ir sužinokite, kaip tinginystė veikia energiją.

Tinginystė kaip įprotis

Pirmasis tinginystės tipas yra tas, kuris pas žmogų pastebimas nuo vaikystės. Jis nenori nieko daryti vien todėl, kad gali sau tai leisti, todėl iš esmės tokia tinginystė būdinga turtingų tėvų vaikams, kurie leidžia savo sūnums ir dukroms nieko neveikti.

Dėl to iš tokių vaikų išauga tinginiai, kurie galvoja, kad jiems viskas gyvenime susitvarkys savaime. Tinginystė ir noro bent ką nors nuveikti nebuvimas – banalus įprotis, susiformavęs nuo vaikystės.

Tinginystė kaip motyvacijos stoka

Kartais nutinka taip, kad žmogus tiesiog nežino, ko nori iš gyvenimo. Kai kurie žmonės tingi kažką daryti vien todėl, kad nežino, ką veikti. Pavyzdžiui, negalite rasti svajonių darbo ar pomėgio, kuris priverstų jus keltis ryte ir nuveikti ką nors naudingo.

Tokiu atveju reikia kovoti ne su tinginyste, o su pagrindine tokio jausmo priežastimi, nes radę tikslą ir mėgstamą dalyką ar malonų darbą iškart nustosite tingėti. Būsite motyvuoti, vadinasi, turėsite ir noro ką nors veikti.

Tinginystė kaip apsaugos priemonė

Kartais tingime, nes nesinori dirbti kažkokio darbo. Jei nesuprantate, kodėl reikia daryti vieną ar kitą darbą, tai apie jokią motyvaciją negali būti nė kalbos. Būtent dėl šios priežasties daugelis vaikų tampa tinginiais, kai tėvai bando priversti juos daryti tai, ko jie nemėgsta arba visiškai nesupranta.

Tinginystė šiuo atveju veikia kaip psichologinis gynėjas. Tai leidžia mums suprasti, kad visiškai nenorime daryti to, ką mums liepia kiti. Kovoti su tuo ar ne – tai jūsų pasirinkimas. Labiausiai tikėtina, kad pirmiausia turite atsakyti sau į klausimą „Kodėl turėčiau daryti tai, ko nemėgstu?”

Naudinga tinginystė

Kartais tinginystė tikrai padeda. Pavyzdžiui, kai esate pavargęs, kai jaučiate, kad jūsų kūnas negali atlaikyti daugiau streso. Tokiu atveju jūs tiesiog turite atsipalaiduoti.

Jei ilgą laiką dirbate be poilsio dienų arba neturėjote atostogų, turite padaryti pertrauką ir leisti sau patingėti. Negalima pervertinti tinginystės naudos labai pavargusiems žmonėms.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *