Kas geriau sugyvena – skirtingo ar panašaus charakterio partneriai?

Sakoma, kad priešingybės traukia viena kitą. Tylenis gali pamilti aktyvų ir veržlų asmenį, o niurzga – iš pusiausvyros neišvedamą optimistą. Kartais žmonės pasirenka panašaus būdo partnerius, tikėdamiesi, kad taip bus mažiau trinties. Koks variantas geresnis?

Psichologai tikina, kad iš principo gali sutarti bet kokie žmonės, jeigu jie išmintingai atsižvelgs į vienas kito ypatumus ir nebandys vienas kito keisti. Panagrinėkime dešimt galimų partnerių derinių pagal temperamentų tipus. Kas jiems būdinga ir ko reikia iš jų tikėtis?

Flegmatikas su flegmatiku

Ramus gyvenimas ir abipusis supratimas – garantuoti. Po kurio laiko abu partneriai gali pavargti nuo tokio pasyvumo ir nerūpestingumo. Taps sunku išgirsti mylimą žmogų, nes flegmatikai būna pasinėrę į save, savo pasaulį ir retai kada susiruošia išnirti. Jie būna kantrūs ir savarankiški, todėl kitų palaikymas jiems nėra reikalingas. Stabilumas, tyla ir ramybė – pagrindiniai tokios poros santykių ypatumai.

Flegmatikas su sangviniku

Sangvinikai būna praktiški, racionalūs ir socialiai aktyvūs. Partneris sangvinikas sugebės palaikyti flegmatiką, ištempti jį į lauką, paskatinti aktyviam poilsiui. Flegmatikas gali nuraminti sangviniką. Jis lengvai perleis jam pirmenybę. Konfliktų pasitaikys, bet jie bus nereikšmingi ir išsprendžiami. Gana sėkminga sąjunga.

Flegmatikas su choleriku

Cholerikas ilsisi šalia nesutrikdomo, iš pusiausvyros neišvedamo flegmatiko, o pastarasis džiaugiasi, kad jo problemos užgulė stipresnio ir aktyvesnio partnerio pečius. Flegmatikas dažnai neįstengia suprasti choleriko, bet choleriko tai nejaudina. Jis pasirengęs įveikti visus sunkumus ir išjudinti net pasyviausią žmogų. Tačiau greitai cholerikui tai gali nusibosti ir jis ims ieškoti tokių pat „spirgučių“ kaip jis. Ši sąjunga gali būti gera, bet ne ilgalaikė.

Flegmatikas su melancholiku

Inertiška ir pasyvi pora. Apskritai juos erzina visos kito žmogaus savybės. Melancholikui nepatinka perdėtas flegmatiko vangumas ir šaltumas, nesugebėjimas reikšti savo jausmų. Flegmatiką erzina nuolatinis melancholiko nervingumas ir nerimas. Jie nėra konkurentai vienas kitam ir gali bendrauti maloniai, jei smulkūs barniai netaps sniego gniūžtėmis, sukeliančiomis lavinas, kurios sugriaus namų ramybę.

Sangvinikas su sangviniku

Jie supranta vienas kitą iš pusės žodžio. Dažnai juos sieja bendri interesai, vieningas požiūris į daugumą problemų. Jie abu bus aktyvūs, protingi, galės prisitaikyti prie savo antrosios pusės nuotaikų ir visada ras, kuo užsiimti. Jų suvienytos pastangos sprendžiant problemas – neįkainojamas dalykas.

Sangvinikas su choleriku

Abipusė pagalba ir palaikymas tokiuose santykiuose garantuoti. Cholerikas tiekia idėjas, sangvinikas jas realizuoja. Cholerikas sukasi kaip voverė rate, spręsdamas savo problemas savarankiškai. Be poilsio triūsia ir jo partneris. Tačiau sprendžiant bendras problemas gali kilti konfliktų, nes abu užsispyrę, ryžtingi ir nenori nusileisti. Partneriai nuolat konkuruoja. Konkurencija šiuo atžvilgiu – ir geras variklis, ir alinanti karuselė. Pavargęs sangvinikas gali nuspręsti, kad jam gana, ir susirasti flegmatiką arba kitą sangviniką. Jis taps santykių lyderiu arba bent nebus varžovu mylimam žmogui.

Sangvinikas su melancholiku

Jeigu partneriai gerbs vienas kitą ir demonstruos taktą bei kantrybę, tai jų ryšys gali būti ilgalaikis. Melancholikas gali perleisti sangvinikui lyderystę. Jei nepanorės to padaryti, jam teks nuolat įrodinėti, kad jis nė kiek ne menkesnis už savo aktyvųjį partnerį. Galbūt tai privers jį ryžtis tokiems poelgiams, kurių niekada nepadarytų gyvendamas su kitokio temperamento partneriu. Sangvinikas sugebės pradžiuginti melancholiką, bet tik tuo atveju, jei neims jo spausti ir reikalauti nuolankumo. Kitaip šios priešingybės negalės taikiai viena kitos papildyti. Per pirmąją pažintį jie gali net nepastebėti vienas kito, nes sangvinikas pratęs kreipti dėmesį į aktyvesnius žmones, o melancholiką erzins sangviniko neramumas ir veiklumas.

Cholerikas su choleriku

Triukšminga ir audringa sąjunga. Daug džiaugsmų, konfliktų, barnių, sudaužytų indų, piktžodžiavimo ir ašarų. Čia viskas kaip senuose italų filmuose. Padėti vienas kitam galės retai, nes cholerikai pripratę viską daryti individualiai ir niekada neprašyti pagalbos. Nuolatinės pastangos dominuoti ir kova dėl valdžios namuose kels konfliktus. Jeigu tokius santykius ištvers abi pusės, tai jie tikrai išvargins aplinkinius. Tačiau tokia sąjunga gali būti tvirta, ypač jei partneriai turi bendrą verslą ar juos sieja bendri interesai.

Cholerikas su melancholiku

Tylus ir santūrus melancholikas paprasčiausiai neišlaikys choleriko spaudimo. Galbūt iš pradžių jis žavėsis partnerio aktyvumu, bet greitai prasidės nuoskaudos ir nesupratimai. Cholerikui nerūpi melancholiko jausmai, jis išnervina tylenį iki isterijos ir ašarų. Jautrus melancholikas negali pakęsti choleriko grubumo, kurio cholerikas net nelaiko įžeidžiančiu. Jeigu melancholikas pakartotų jam jo žodžius, kuriuos pats suvokia kaip grubius, jie abu gal tik pasijuoktų iš to. Cholerikas nenusiteikęs nuolat padėti silpnajam, todėl jų ryšys pasmerktas žlugti.

Melancholikas su melancholiku

Kaip ir dviejų flegmatikų santykiuose, taip ir melancholikų vyrauja tyla ir ramybė. Tačiau ši ramybė tik laikina ir greičiausiai išoriškai, nes abu negali papildyti vienas kito ir palaikyti. Jiems būdingas dirglumas, jie abu lengvai pažeidžiami ir neramūs. Menkiausias nepatogumas sukelia emocijų audrą. Abipusės pagalbos nėra ko tikėtis. Dažni skandalai, kilę dėl niekų, baigsis tuo, kad partneriai nebegalės būti kartu. Tiesa, kiekvienuose santykiuose galimos išimtys.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *