Kas trukdo priimti žmogų tokiu, koks jis yra

Jaunystėje dauguma žmonių šventai tiki, kad yra pajėgūs visiškai pakeisti kitą žmogų. Praktikoje viskas gaunasi atvirkščiai. Psichologai seniai padarė išvadą, kad „pritempti” partnerį prie savo troškimų, lūkesčių ir fantazijų – neįmanoma.

Meilė, kaip žinia, yra akla, dėl to žmogus dažnai neria į savo jausmus stačia galva, visiškai nepastebėdamas, kad jo susižavėjimo objektas yra visiškas jo antipodas. Meilė, žinoma, daro stebuklus, bet ne iki tokio lygio, kad abejingas menui žmogus staiga pultų tyrinėti didžių dailininkų kūrybos. Nereikia laikyti pavyzdžiu situacijų, kai panašiu būdu sėkmingai susiklostė pažįstamų žmonių santykiai. Niekas negali duoti garantijos, kad jūsų santykiai susiklostys analogiškai.

Kartais vertėtų pasakyti sau „stop” ir dar kartą pagalvoti, ar verta pradėti santykius su viltimi perdaryti kitą žmogų. Greičiausiai tas žmogus palaipsniui darysis jums vis blogesnis ir blogesnis. Harmoninguose santykiuose turi būti pokyčių, kurie vyksta savaime, tai pasakytina tiek apie vyrus, tiek apie moteris. Tačiau vienas dalykas kai motyvacija keistis eina iš vidinių sąmoningų įsitikinimų, o visai kita, kai pokyčius tau bruka kitas žmogus.

Troškimas pakeisti partnerį dažniausiai susijęs su asmenine istorija. Kiekvienas širdyje svajoja apie idealą, be to, pasąmonėje išliko tėvų santykių pavyzdys. Bet kuris žmogus komfortiškai jausis su tuo partneriu, greta kurio galės elgtis kaip jam jau įprasta, jaus jau nuo seno įprastus jausmus, dėl to jis nesąmoningai rinksis nuo pat vaikystės pažįstamą santykių modelį. Jei pradėsime visa tai perdarinėti ir netgi jeigu tasai „remontas” pasirodys kažkiek sėkmingas, daliausiai vis tiek ateis nusivylimas. Prarasite susidomėjimą partneriu dėl tos paprastos priežasties, jog jame nebeliko kažko labai svarbaus. Dėl to išeitis viena – darbuotis su savimi.

Kritika – puikus ir reikalingas dalykas, jeigu ji nukreipta į žmogaus elgesį, o ne į žmogų kaip asmenį. Išmokti ir priprasti neišmėtyti po visą butą daiktų yra lengviau nei iš tylenio pavirsti įdomiu pašnekovu. Būtina išmokti gerbti kito žmogaus idealus, net jeigu jie jums nepatinka. Asmeninė erdvė būtina kiekvienam, kitaip žmogui laikui bėgant palūš.

Pats lengviausias dalykas – skųstis partneriu. Tokia strategija labai patogi – nereikia pačiam keistis. Daugelis žmonų nepatenkintos, kad vyras namuose nieko nedaro, tačiau pakanka jam paimti į rankas plaktuką, kai moteris puola atiminėti ir kaltinti: nemoki, ne taip darai, ne tą darai. O širdies gilumoje galimai kai kurios moterys netgi nenori, kad partneris pasikeistų, kadangi bijo prarasti valdžią. Labai patogus kritiko vaidmuo – pats naudingiausias elgesio modelis, juk jeigu nori dominuoti, visada surasi prie ko prisikabinti.

Kenksmingi ar net pražūtingi partnerio įpročiai – visai kitas dalykas. Girtuokliavimas ar lošimų manija griauna santykius, tačiau netgi ir šiais atvejais nereikia prisiimti sau gelbėtojo vaidmens ar imti „gydyti” žmogų grasinimais: „Jei nemesi gerti, aš…” Šantažas čia nesuveiks. Geriau pamėginti parodyti žmogui, kad jo būsena jus liūdina ir neramina, pamėginti pažadinti jame susidomėjimą gyvenimu, atverti akis kur kas įdomesniems dalykams.

Kiekvienas žmogus turi matyti darbo su savimi prasmę. Niekas neturi teisės uždaryti partnerį į savo fantazijų, svajonių ar lūkesčių narvą. Asmenybės tobulėjimas vyksta skirtingais būdais. Padėti gali tik meilė – tik šis jausmas pajėgus laikui bėgant pakeisti į gerąją pusę dviejų žmonių gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *