Keli būdai pagerinti savo gyvenimą

Jei mėgstate sudarinėti sąrašus ir jie jums būna naudingi, siūlome sąrašą dalykų, kurių reikia NEdaryti. Nustojus apkalbinėti kitus, gyventi praeitimi ir laukti idealaus momento, radikaliai pagerėja darbo kokybė, savijauta ir santykiai su draugais bei bendradarbiais.

1. Žvilgčioti į telefoną susitikimo metu.

Na štai, ir vėl nesusilaikėte. Jūs mėginote, tikrai mėginote. Ir – taip, jūs, žinoma, pasistengėte, kad viskas atrodytų kuo natūraliau: „Tai jūsiškis skambina? Oj, tai greičiausiai mano telefonas, atleiskite…“ Ir įsikniaubėte. Arba ne taip: jūs tiesiog visiškai nepastebimai (bent jau jums taip atrodo) staigiai žvilgtelėjote žemyn.

Arba tiesiog nutilote, nustoję klausytis pašnekovo ir susitelkėte į savo telefoną. Niekada taip nedarykite, kitaip pagarsėsite kaip bejausmis, sausas žmogus. Telefonui nusispjaut, kada jūs jam skirsite sekundę dėmesio. Telefonas jūsų dėmesio vis vien neįvertins, tuo jis ir skiriasi nuo žmonių.

2. Išsiblaškyti per susirinkimą

Jei norite sužibėti ir išreikšti save – uždarykite nešiojamąjį kompiuterį, išjunkite telefoną ir klausykite (taip, tas pats paskutinis labai svarbus laiškas irgi palauks; ne, „Twitter“ svetainėje nieko mirtino per tą pusvalandį neįvyks). Susitelkite į tai, kas vyksta čia ir dabar ir nustebsite, kiek naujo ir svarbaus sau sužinosite net eiliniame susirinkime.

Slapta sutarčių potekstė, netikėtos galimybės plėsti partnerystę, naujos idėjos projektams – visa tai čia, nykiame gamybiniame susirinkime, bet jūs būsite vienintelis tai pastebėjęs žmogus – nes tik jūs įdėmiai klausysite.

3. Mąstyti apie žmones, kurie niekuo nesusiję su jūsų gyvenimu

Patikėkite, realybės šou ir kiti pramogų pasaulio dalyviai išsiaiškins santykius ir be jūsų įsikišimo. Verčiau skirkite dėmesio savo artimiesiems: žmonai, vyrui, vaikams, tėvams, draugams. Skirkite jiems savo laiką bei mintis. Jiems jie tikrai labiau reikalingi nei tiems žinomiems, bet nepažįstamiems žmonėms.

4. Įjungti informavimą apie visas žinutes socialiniuose tinkluose

Jums tikrai nereikia žinoti apie kiekvieną šlamštlaiškį, atsiradusį jūsų elektroninio pašto dėžėje. Ir pranešimai socialiniuose tinkluose taip pat nėra tokie jau svarbūs. „Patinka“ paspaudimai „Instagram“ svetainėje, žinoma, yra šventas reikalas, bet kam jums reikia apie juos sužinoti kas dvi minutes?

Jei darote svarbius darbus, neblaškykite savo dėmesio visokiems niekams. Leiskite sau visiškai susitelkti į tai, ką darote. Visada galėsite patikrinti socialinius tinklus ir paštą, kai baigsite darbą. Neleiskite kitiems sudaryti jūsų gyvenimo grafiko, nes tai, ką šią akimirką veikiate jūs, jums yra daug svarbiau nei tai, ką veikia kiti.

5. Gyventi praeitimi

Žinoma, praeitis yra labai svarbi jūsų patirties dalis. Klaidos, kurias mes padarėme, moko mus būti stipresniais ir jų nekartoti, bet labai svarbu jose neįstrigti. Išmokite atleisti: sau ir kitiems. Jei kažką padarėte ne taip, nesigraužkite visą likusį gyvenimą, bet pažvelkite į situaciją kaip į galimybę viską ištaisyti ir išmokti kažką naujo. Jei suklydo kas nors kitas, neužliekite to žmogaus savo kritikos ir kandaus šmaikštumo banga: tebūna tai jums proga parodyti savo kilnumą, gerumą, supratingumą. Nepraleiskite jos.

6. Laukti tobulos akimirkos

Tobula akimirka niekada neateis. Tobulų akimirkų apskritai nebūna. Nelaukite paslaptingų palankių aplinkybių – surizikuokite dabar. Ir net jei nesate tikri, ar jums pasiseks (niekas nėra tikras, kad pasiseks, kai išbando kažką nauja), jūs visada galite būti tikri, kad niekas jums nesutrukdys pabandyti dar kartą. Užtenka laukti: prarasite daug mažiau, nei baiminatės, bet įgysite daug daugiau, nei drįstate tikėtis.

7. Apkalbinėti

Apkalbinėti neverta. Jei su visais aptarėte, ką veikia Petras, kodėl to neaptarus su juo pačiu, o ne už jo nugaros? A, jūsų „ne tokia padėtis, kad galėtumėte su juo kalbėtis“? Tada gal verčiau apskritai neaptarinėti jo asmenybės? Skirkite laiko produktyviems ir prasmingiems pokalbiams – tai ir darbui naudinga, ir nepagarsėsite kaip liežuvautojas (-a).

8. Sutikti iš mandagumo

Taip, atsisakyti nelengva: kaip į tai pažiūrės draugai, bendradarbiai? Bet paprastai ir draugai, ir bendradarbiai supranta, jei jūs atsisakote mandagiai, paaiškinę priežastis. O tie, kurie nesupranta ir piktinasi, – argi jums svarbi jų nuomonė? Sakydami „ne“, jūs, be abejo, patirsite kelias nemalonias minutes, bet ne daugiau. O sutikę daryti kažką, nuo ko kankinančiai norisi pabėgti į pasaulio kraštą, kankinsitės visą tą laiką, kiek užims tas prakeiktas reikalas. O gal ir ilgiau.

Perengta pagal „8 Things You Should Not Do Every Day“ (J. Hagen, Inc.com).

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *