Keturi meilės tipai. Tyrinėtojas, Statybininkas, Režisierius ir Derybininkas

Puiki antropologijos profesorė, daktarė Helen Fisher savo karjeros metus paskyrė meilės ir ją sukeliančių biologinių pagrindų tyrimams. Ji sukūrė meilės koncepcijų sistemą, apibrėžė žmogaus tipažus ir jų meilės tipą, taip pat kokio partnerio kiekvienas tipas ieško ir kokių sunkumų gali susilaukti kelyje į savo laimę.

Pagal žmogaus hormonų pusiausvyrą, daktarė suformulavo keturių tipų meilės profilius. Tarp „tyrinėtojų“ vyrauja dopaminas, „statytojų“ – serotoninas, „režisierių“ – testosteronas, „derybininkų” tarpe – estrogenas. Jei savo cheminį foną laikysime drobe, tai joje nutapytame mūsų portrete atsiskleis ir mūsų asmenybė, charakteris, įpročiai ir pomėgiai.

O dabar apie kiekvieną tipą iš eilės.

Dopamino tipas: „Tyrinėtojas“. Šie žmonės asocijuojasi su nuotykiais, spontaniškumu ir linksmybėmis. Šio tipo atstovai meilėje ieško nuotykių draugo. Jie žiūri į gyvenimą kaip į didelį „kvestą” ir nori, kad jų mylimasis dalyvautų visame tame kartu su jais.

Tyrinėtojai yra labai impulsyvūs ir smalsūs. Hormono dopamino dėka jie yra labai motyvuoti ir orientuojasi į tikslo siekimą. Jų stipriosios pusės: entuziazmas, energija, didelė koncentracija ir asertyvumas. Į partnerius juos dažniausiai traukia pasirinkti kitus „tyrinėtojus“. Bet jei jie neišmoks kantrybės ir nuolaidų, viskas baigsis sunkiais išsiskyrimais.

Serotonino tipas: „Statybininkai“. Šeima, sąžiningumas ir lojalumas yra pagrindinės „statybininkų“ vertybės. Savo artimuosiuose jie visų pirma ieško pagalbininko savo tikslams pasiekti, žmogaus, kuris kartu su jais galėtų sukurti šeimą su amžinomis vertybėmis. „Statybininkai“ pastovūs, ramūs ir draugiški. Jie orientuoti į šeimą ir bendruomenę. Jie yra komandos žaidėjai: gerbia grupės taisykles ir nuomones. Taip pat „statybininkai“ mėgsta viską planuoti iš anksto. Jie atsižvelgia į smulkmenas ir nuosekliai įgyvendina savo planus.

„Statybininkus“ traukia kiti „statybininkai“. Jie dažnai susituokia jaunystėje ir laimingai gyvena kartu visą likusį gyvenimą. Skamba idealiai, tačiau jie irgi turi savų bėdų. Kadangi abu dievina taisykles, pora gali susidurti su tuo, kad vieno nario normos nesutaps su kito normomis. Du „statybininkai“ poroje turės išmokti lankstumo.

Testosterono tipas: „Režisieriai”. Tai ambicingi ir protingi žmonės, mėgstantys iššūkius ir konkurenciją. Jie savo sielos drauguose ir draugėse ieško „proto brolio/sesers“. Tiesmukiški, užsispyrę, pragmatiški ir dievina logiką, moka susikoncentruoti į savo tikslus. Priimdami sprendimus „režisieriai“ retai vadovaujasi emocijomis. Jie yra labai ambicingi ir gali būti tokie pat nepriklausomi kaip katės, kurios vaikšto vienos. Partnerystė jiems nėra būtina.

„Režisieriai“ retai susieina su kitais „režisieriais“. Jie ieško visiškos savo priešingybės – „derybininkų“. Taip yra dėl to, kad „režisieriams“ tiesiog trūksta to, ką turi „derybininkai“: gebėjimo suprasti žmones ir su jais bendrauti. Štai kodėl jie yra tokie mieli vienas kitam. Tačiau kadangi „režisieriai” yra orientuoti į tikslą, jie gali tapti darboholikais ir neskirti pakankamai laiko savo partneriui ir šeimai.

Estrogeno tipas: „Derybininkai“. Gerumas, empatija, jautrumas – tai pagrindinės „derybininkų“ savybės. Santykiuose jie ieško giminingos sielos. Derybininkai yra didžiausi filosofai iš visų keturių aprašomų tipažų, kadangi estrogenas padeda jiems mąstyti kompleksiškai. Todėl jie pajėgūs sujungti į vieną sistemą daugybę idėjų ir teorijų. Jie mąsto abstrakčiai ir turi gerą vaizduotę. „Derybininkai“ – svajotojai. Jie turi gerai išvystytą intuiciją ir gali pasitikėti savo nuojautomis.

Santykiuose juos slegia kritika. Jie pernelyg ima ją į širdį ir gali prisiminti daugelį metų. Derybininkai taip pat yra linkę į depresiją ir gali jai pasiduoti, kai pasijaučia apleisti. Tačiau tuo pat metu jie moka stebėti save, refleksuoti ir patys provokuoti kritiką.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *