Keturi pagrindiniai savęs naikinimo požymiai

Save naikinantis žmogus yra linkęs abejoti savimi ir save slopinti. Jis abejoja savo mintimis, jausmais ir netgi jį supančia tikrove. Tai gali būti net labai pavojinga, todėl naudinga žinoti, kokie požymiai išduoda, kad esate tokioje situacijoje.

Abejojate savo emocijomis

Žmogus nepasitiki savimi, jis abejoja savo galimybėmis, tačiau pasikliauja kitų žmonių vertinimu. Kitų žmonių nuomonė jam atrodo kur kas svarbesnė nei jo paties.

Jei žmogus nuolatos sulaukia kritikos, tikėtina, kad ateityje noras bendrauti su kitais žmonėmis apskritai išnyks.

Abejojate savo galimybėmis

Save naikinantis žmogus abejoja savo galimybėmis. Jis mano, kad yra nieko vertas, jam atrodo, kad kiti yra kažko labiau nusipelnę nei jis pats.

Kitus žmones jis laiko sektinu pavyzdžiu,- net ir tada, jei jis yra puikus tam tikros srities profesionalas. Jis sunaikina galimybes užsidirbti daugiau pinigų ir pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Kaltinate save dėl kitų žmonių klaidų

Prisiimti atsakomybę už savo veiksmus yra tikrai normalu ir net sveikintina, tačiau jūs tikrai neprivalote prisiimti atsakomybės už kitų žmonių klaidas.

Jei žmogus yra linkęs atsakyti už kitų klaidas, tai yra pakankamai aiškus ženklas, kad jis yra linkęs save naikinti. Vertėtų nepamiršti, kad kiti žmonės tai tikrai pastebi, todėl ateityje galite tapti savo paties gerumo auka.

Ignoruojate prisiminimus

Santykiuose su kitais žmonėmis pasitaiko tikrai nemalonių situacijų. Kartais kitas žmogus peržengia visas ribas.

Jei esate linkęs save naikinti, tikėtina, kad agresoriaus elgesyje ieškosite pateisinimų, ir bandysite save įtikinti, kad nieko baisaus nenutiko. Jei taip elgsitės, galite priprasti neigti įvairius faktus, ir vėliau gali tekti suabejoti savo psichologine sveikata.

Šių požymių nereikėtų ignoruoti, nes tai įspėja apie būklę, kuri gali privesti prie tikrai nepavydėtinos situacijos.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *