Kiekvienas įspėjamas jam suprantama kalba

Daugiau kaip penkiasdešimt žmonių atsisakė plaukti “Titaniku”. Ir liko gyvi. Nors už bilietus sumokėjo didžiulius pinigus.

Magnatai milijonieriai nei iš šio, nei iš to nusprendė pasirinkti patogesnius reisus. Arba reikalai privertė atsisakyti kelionės. Ar kiti svarbūs planai. Du milijonieriai taip ir neišplaukė, nors išsiuntė laivu savo bagažą, drauge su jį prižiūrinčiais tarnais. Tarnai nuskendo.

Vienas pulkininkas įsiuto, kad kajutė neatitinka jo reikalavimų. Nors “Titaniko” kajutės buvo labiau nei prašmatnios. Rašytojas Teodoras Dreizeris apskritai gavo nemokamą kvietimą. Karališka dovana! Tačiau išplaukė į Ameriką kitu laivu, atseit, jame stenografistės geriau dirba, užrašinėdamos jo mintis.

Keli kunigai atsisakė kelionės, nes susirgo jų artimieji. Teko rinktis: rūpintis mylimais žmonėmis ar plaukti prašmatniu laineriu. Kunigai pasirinko. Ir liko gyvi.

Paprasti žmonės iš trečios klasės kajučių, atidavę už bilietus į amerikietišką rojų visas savo santaupas, susapnavo baisius sapnus, ar pajuto neramias nuojautas. Jie tikėjo sapnais bei nuojautomis ir dėl to neatvyko į laivą. O paprastas katilinės kūrikas nei iš šio, nei iš to nusigėrė iki žemės graibymo. Vėliau pats negalėjo paaiškinti, kas jam užėjo. Gavosi, kad pasirinko patį paprasčiausią būdą neplaukti laivu. Be jokio racionalaus ar mistiško paaiškinimo. Tiesiog prisigėrė.

Visi šie žmonės gavo įspėjimą. Kad dar neatėjo jų valanda. Ir kiekvienas įspėjimas buvo gautas jiems suprantama kalba – vieniems racionalia, kitiems – iracionalia. Paskui kai kurie iš jų suorganizavo “Neprisijungusių klubą” – jie neprisijungė prie daugumos keleivių. Ir liko gyvi. O nusipirktus bilietus įsirėmino ir užrašė kitoje bilieto pusėje padėkos maldą. Padėkos už įspėjimą iš aukščiau.

Jeigu kažką jaučiate, reaguoti galima įvairiai. Iškoneveikti prašmatnią kajutę. Susirasti neatidėliotinų darbų. Ar pasirinkti mylimo žmogaus slaugymą užuot dalyvavus užjūrio religiniame kongrese. Kiekvienas reaguoja savaip. Galima patikėti sapnu ar tiesiog nusigerti, kaip tas laivo katilinės kūrikas. Ir pramiegoti savo reisą.

Signalus reikia skaityti. Ir jais tikėti. O paaiškinimą kiekvienas suras savo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *