Kodėl katė laksto po namus kaip išprotėjusi?

Katės yra būtybės, kurios daugumai mūsų asocijuojasi su santūrumu ir ramybe. Vis dėlto, kartais nutinka taip, kad be jokios priežasties katė ima lakstyti po namus tarsi išprotėjusi. Tokiu atveju gana dažnai kyla klausimas, kodėl katė taip elgiasi.

Apie tai sužinojau iš savo tetos, kuri kates augina daugiau nei 20 metų. Pasirodo, tokiam elgesiui yra paaiškinimas, ir kuo anksčiau tai išsiaiškinsite, tuo greičiau galėsite padėti savo augintinei.

Kodėl katė laksto po namus ir ką vertėtų daryti?

Stebėkite katę ir atkreipkite dėmesį į tai, kada ji pradeda siautėti. Dažniausiai pernelyg aktyvus katės elgesys gali išduoti apie paprasčiausią nuobodulį.

Dėmesio trūkumas

Jei jūsų augintinė visą dieną bus viena namuose, ji greičiausiai tiesiog miegos. Vis dėlto, jums grįžus ji tikrai norės dėmesio, todėl katė gali pradėti lakstyti po namus. Ji puikiai žino, kad pradėjusi lakstyti tikrai sulauks jūsų dėmesio, taigi, kodėl tuo nepasinaudojus?

Per dieną sukauptą energiją reikia kažkur realizuoti

Norėdami užtikrinti ramų katės miegą nakties metu, įpraskite vakarais bent pusvalandį pažaisti su kate. Tai bus naudinga ne tik katei, bet ir jums patiems, nes žaidimas su mylimu augintiniu veikia raminančiai.

Katė nori į kraiko dėžutę

Nesvarbu, kad jūsų katė puikiai žino, kur yra jos kraiko dėžutė. Laukinės katės visada ieško nuošalios vietos, kur galėtų pasituštinti, be to, lakstymas padeda susitraukti pilvo raumenims, ir tai stimuliuoja žarnyno judesius. Kartais katės lakstymas po namus gali išduoti, kad atėjo laikas pakeisti kraiką.

Katė yra alkana

Lakstanti katė gali įspėti, kad atėjo laikas ją pašerti. Dažniausiai katė pradeda siautėti rytais, kuomet mano, kad šeimininkai pernelyg ilgai miega. Jei norite išvengti augintinės rytinių šėlionių, prieš eidami miegoti papildykite katės maisto dubenėlį ir įpilkite šviežio vandens.

Tai gali išduoti ir apie sveikatos problemas

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar katės judesiai yra pakankamai koordinuoti. Jei augintinė krypsta į šoną ar netolygiai dėlioja letenas, visa tai gali išduoti, kad vertėtų apsilankyti pas veterinarą.

Hormonų disbalansas

Katės bėgiojimas po namus gali išduoti ir apie hormonų disbalansą. Sunerimti vertėtų tada, jei katė tapo nevalgi ir pradėjo „žymėti“ namus. Tokiu atveju gali padėti tik sterilizacija, poravimas arba specialūs preparatai, turintys raminamąjį poveikį.

Stebėkite katės elgesį ir tuomet, jei abejojate, ar viskas yra gerai, ir kreipkitės į veterinarą. Vis dėlto, nepamirškite, kad katės dažniausiai elgiasi taip, kaip nori pačios.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *