Kodėl nereikėtų plaukti indų, kai esate svečiuose?

Kodėl nereikėtų plauti indų, kai esate svečiuose ir kokių klaidų turėtumėte vengti savo virtuvėje? Atskleisime veiksnius, kurie lemia indų švarą ir į kuriuos ne visada atsižvelgiame.

KODĖL NEREIKĖTŲ PLAUTI INDŲ SVEČIUOSE

Po draugiškų pietų laikoma geru elgesiu pasisiūlyti šeimininkei padėti išplauti indus. Svečių noras padėti yra suprantamas. Tačiau kiekvienas žmogus į jį gali sureaguoti skirtingai. Nuo neatmenamų laikų viskas, kas susiję su maisto ruošimu, buvo kruopščiai saugoma nuo piktos akies. Daugelis žmonių ir šiandien tiki, kad indai gali kaupti tam tikrą energiją. O jų sugeriamos blogos kitų žmonių emocijos gali atimti iš šeimos harmoniją ir klestėjimą.

Tokių minčių galima rasti ir liaudies prietaruose. Pavyzdžiui, manoma, kad jei draugė dažnai plauna indus ištekėjusios moters virtuvėje, ji pasąmoningai bando pavogti jos vyrą. Jei tai nutinka vienišos merginos virtuvėje, praeis daug laiko, kol ji ištekės.

Taigi, jei ketinate plauti indus svečiuose, gerai pagalvokite. O jei jūsų draugai yra prietaringi ir jūs juos įstumsite į nepatogią padėtį? Bet kuriuo atveju verta paklausti, gal jiems reikia jūsų pagalbos. It tik jei sutiktų, visada galėsite paimti kempinę ir ploviklį į rankas.

DAŽNOS INDŲ PLOVIMO KLAIDOS

Indų plovimo atidėjimas rytdienai

Net 70% vyrų ir moterų pripažįsta, kad indų plovimas yra viena iš nemėgstamiausių jų užduočių. Skirtingi žmonės randa skirtingas priežastis, dėl kurių atideda šį darbą. Reikalas tame, kad patekusios į riebalų prisotintą aplinką, bakterijos prisitaiko per 2-3 valandas, o tada prasideda spartaus dauginimosi laikotarpis. Todėl jums naudingiausia kuo greičiau išplauti indus, kad nesuteiktumėte E. coli bakterijoms galimybės daugintis.

Nešvarių indų krovimas vienas ant kito

Daugelis žmonių mėgsta sudėti naudotus indus vieną ant kito. Tačiau tai darant jie pasidengia riebalais ir maisto likučiais tiek iš viršaus, tiek iš dugno. O dėl to teks sugaišti daug daugiau laiko ir įdėti daug pastangų jų išplovimui.

Gera idėja po valgio atskirti nešvarius indus nuo šiek tiek švaresnių. Pirmiausia geriausia plauti neapdirbta mėsa užterštus indus ir riebiausias lėkštes, o tik po to mažiau nešvarius indus. Jei ant indų yra daug riebalų, prieš plaudami indus galite juos nuvalyti popieriniais rankšluosčiais ir nuplauti drungnu vandeniu.

ŠVARUMO FAKTORIAI

Ilgas tos pačios kempinėlės naudojimas

Įprastoje virtuvės kempinėje gali būti iki 20 skirtingų kenksmingų mikroorganizmų rūšių, įskaitant salmoneles, E. coli ir kitas bakterijas. Kad jos nepatektų ant jūsų indų, bent kartą per savaitę pakeiskite kempinėlę. Ekspertai taip pat pataria kiekvienam paviršiui turėti atskirą kempinę, reguliariai jas džiovinti, išvėdinti ir išplauti verdančiu vandeniu.

Šlapių indų nenusausinimas

Daugelis žmonių deda indus į spintelę jų nenusausinę. Taip susidaro palanki terpė daugintis bakterijoms, virtuvės baldų viduje atsiranda grybelių, rūdžių ir drėgmės perteklius.

Virtuvės reikmenų sterilizavimas

Primename, kad apiplikydami verdančiu vandeniu šaukštų nenusterilizuosite. Kad visos bakterijos būtų sunaikintos, juos reikia 3 minutes palaikyti 100 laipsnių temperatūros vandenyje arba 10 minučių palaikyti iki 80 laipsnių įkaitintame vandenyje.

„Parodyk man savo virtuvę, ir aš pasakysiu, kas tu esi“, – sako liaudies išmintis. Tačiau vyrai dažnai įeina į ją tik pavalgyti, o namų šeimininkės daug laiko praleidžia prie viryklės. O nešvari virtuvė parodo moters nešvarą jos svečių akyse.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *