Kodėl neteisinga bausti vaiką už tai, ką jis padarė?

Fizinės bausmės yra viena iš nuo senų laikų taikytų priemonių nepaklusniems vaikams. Kai kurie tėvai iki šiol neabejoja tokių bausmių veiksmingumu. Bet ar tai tikrai teisingas požiūris? Ar yra kitų priemonių nubausti vaiką jam nepakenkiant?

Psichologai teigia, kad fizinės bausmės daro neigiamą poveikį vaikų sveikatai. Ir jos yra neveiksmingos! Tyrimai atskleidė, kad fizinės bausmės daro neigiamą poveikį bet kokio amžiaus vaikų raidai. Kodėl jos neteisingos?

Keliate ranką prieš beginklį vaiką

Įsidėmėkite, kad neteisinga vaiką skriausti ir kad vaikai nesugeba apsiginti. Dėl reguliarių fizinių bausmių vaikai tampa pažeidžiami, silpni ir bailūs.

Taip auginate būsimą agresorių

Vaikai, kuriems ankstyvame amžiuje buvo taikomos fizinės bausmės, yra labiau linkę ateityje tapti chuliganais, mušti savo vaikus ir sutuoktinius bei būti žiaurūs. Taip bausdami vaiką, jūs įskiepijate jam klaidingą nuomonę, kad problemą galima išspręsti smurtu.

Taip neparodote savo meilės

Daug kartų fizinėmis bausmėmis nubaustas vaikas pradeda abejoti tėvų meile. Blogiausia tai, kad kad ir kas nutiktų vaikui, jis gali imti galvoti, kad geriau viską laikyti slapta nuo tėvų, kad šie ant jo nesupyktų. Pagalvokite, kaip tai paveiks jūsų šeimą ateityje!

Taip galite susargdinti vaiką

Vaikai, kuriems reguliariai taikomos fizinės bausmės, kenčia nuo disfunkcijos ir nusilpusios imuninės sistemos, o tai gali sukelti įvairias ligas.

Ne vaikas, o jūs turite problemų

Fiziškai nubausti vaiką dar nereiškia, kad esate stiprus. Tai yra ženklas, kad nesate visiškai subrendęs kaip žmogus.

Fizinės bausmės nėra veiksmingos

Dėl nuolatinės baimės vaikai tampa gyvūnais, o ne žmonėmis. Negalima paneigti, kad kai kurie iš jų tampa net žiaurūs. Ar norite, kad jūsų vaikas toks būtų?

Ar yra kitų būdų nubausti vaiką, bet jam nepakenkti?

Kokios bausmės neturi neigiamos įtakos vaiko organizmui? Rinkitės vieną iš šių patvirtintų metodų ir nubauskite nepaklusnų vaiką saugiai.

Apribokite tai, ką jis mėgsta daryti. Atminkite, kad už neteisėtus veiksmus reikia bausti atitinkamai.

Jo nepaisykite. Vaikui labai sunku, jei tėvai jo nepaiso. Tačiau šį metodą naudokite atsargiai!

Parodykite pavyzdį. Atminkite, kad jūsų vaikas yra jūsų atspindys.

Išsiaiškinkite, kaip jis jaučiasi. Tai padės sužinoti, ar vaikas atgailauja ir kodėl.

Nepaklusnų ar užsispyrusį vaiką kurį laiką palikite vieną.

O galbūt žinote dar geresnių būdų, kaip auklėti nepaklusnų vaiką?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.