Kodėl santykiai per atstumą pasmerkti žlugti

Santykiai per atstumą – sunkus išbandymas porai. Dažniausiai jie išyra, nepaisant reguliarių susirašinėjimų ir skambučių. Žinoma, pasitaiko išimčių, bet jos būna labai retos. Kodėl taip atsitinka?

Bendravimas virsta nemaloniu įsipareigojimu

Didžiausia klaida, kurią daro dauguma porų, pasiryžusių palaikyti santykius per atstumą: jos stengiasi nustatyti reguliarų kontaktų grafiką. Skambučiai, bendravimas per „Skype“ rytais, per pietus ir vakarais, susirašinėjimas elektroniniu paštu ir trumposiomis žinutėmis. Pamąstykite, juk gyvendami viename mieste jūs nesusitikinėjate po kelis kartus per dieną. Toks nuolatinis ryšio palaikymas ilgainiui ima per daug varginti vieną partnerį ar abu.

Finansinis krūvis

Bendravimas per atstumą nėra pigus malonumas. Net jeigu gyvenate netoli vienas kito – vos už poros valandų kelio, vis tiek kažkam reikės leisti pinigus bilietams ar benzinui, kai norėsite susitikti. Jeigu tai darysite kas savaitgalį ar dažniau, tai išlaidos pradės slėgti.

Skirtingas gyvenimo būdas

Kai du žmonės gyvena atskirai ir toli vienas nuo kito, tai jų gyvenimo stilius gali imti smarkiai skirtis. Pavyzdžiui, kai mergina viename mieste uoliai studijuoja, kitame krašte dirbantis vaikinas gali smagiai linksmintis vakarėliuose arba ūkininkauti kaime.

Keičiasi mergina, keičiasi vaikinas

Mes retai kada pripažįstame, kad aplinka mus keičia ir mes patys nuolat vystomės. Po metų jis gali nebenorėti penkių vaikų, apie kuriuos svajojo, kai buvo kartu su ja, nes susikoncentravo į būsimą karjerą. Mergina gali pamėgti tokį muzikos žanrą, kurio jis negali pakęsti. Natūralu, kad pasikeitę gyvenimo prioritetai pakeičia ir poros santykius per atstumą. Susitikę jiedu gali stebėtis, kad neatpažįsta vienas kito.

Seksas per atstumą

Šis punktas gali būti kebliausias poros santykiuose. Ir vyras, ir moteris turi tam tikrų fiziologinių poreikių. Jiems abiem reikia sekso. Galbūt vyrui net dažniau nei moteriai.

Egzistuoja keli būdai išspręsti šią problemą, kai partneriai negali susitikti, tačiau jie vis tiek nesuteiks visaverčio pasitenkinimo.

Pasirengimo aukotis dėl partnerio trūkumas

Dažnai pasitaiko, kad mergina studijuoja ir dirba viename mieste, o vaikinas daro karjerą kitame. Kiekvienas turi gerų ateities perspektyvų ar gauna viliojantį darbo pasiūlymą savo mieste. Kad ir kaip būtų liūdna, dažniausiai žmonės pasirenka galimybę daryti karjerą ir gerai uždirbti, o ne mesti viską ir pasiaukoti dėl santykių.

Santykiai neprogresuoja

Palaikant santykius per atstumą ši problema būna kur kas ryškesnė nei tada, kai pora gyvena kartu ar bent viename mieste. Kad ir kaip partneriai stengtųsi palaikyti savo ryšį, vis tiek ateina laikas judėti pirmyn, t. y. kurti šeimą, tuoktis ar išsiskirti.

Psichologai pastebėjo, kad paprastai po 2–3 santykių per atstumą metų ateina supratimas, kad poros artimas ryšys nestiprėja ir kad partneriai žengia skirtingais keliais, vis labiau nutoldami vienas nuo kito.

Konkrečios susijungimo datos nebuvimas

Paprastai santykius per atstumą nulemia kokia nors rimta priežastis, pavyzdžiui, vieno iš partnerių studijos, darbas, verslas kitame mieste, ligotų tėvų priežiūra.

Labai svarbu, kad kiekvienas partnerių matytų galutinį tikslą: studijų, darbo sutarties pabaigą, disertacijos apgynimą, t. y. rezultatą, kuris reikštų santykių per atstumą pabaigą ir apsigyvenimą drauge.

Jeigu per atstumą ryšį palaikantys partneriai guodžiasi viltimi „kada nors, jei pasiseks“, tai galima drąsiai teigti, kad jie niekada nepereis į kitą santykių stadiją.

Santykiai per atstumą – dar ne nuosprendis

Dabar, kai jau žinote, kokios pagrindinės priežastys išskiria atskirai gyvenančias poras, galite pasistengti jas iš anksto pašalinti. Galbūt jums pavyks tapti dar viena reta išimtimi.

Originalas



Naujienos iš interneto