Kokios emocijos gali greitai sunaikinti mūsų laimę ir sėkmę?

Daugelis žmonių klaidingai mano, kad kiti žmonės ir įvykiai atima iš mūsų sėkmę, tačiau taip nėra. Tiesą sakant, mes patys dėl to kalti, nes dažnai nežinome, kaip tinkamai reaguoti į problemas, o būtent emocijos ir naikina mūsų sėkmę ir laimę.

Kaltė

Visi klystame, bet turime išmokti sau atleisti. Tai nereiškia, kad galite tyčia daryti ką nors blogo ir tada pasakyti sau, kad viskas gerai. Tai reiškia, kad jei padarėte ką nors blogo, bet atgailavote ir visiškai aiškiai matėte savo kaltę, pripažinote klaidą, tada galite nustoti kaltinti save.

Kaltės jausmas beveik tiesiogine to žodžio prasme ryja mus iš vidaus, nes žmogus, kuris žino, kad padarė kažko blogo, nori viską ištaisyti, bet negali padėti mums grįžti į praeitį ir padaryti viską kitaip. Jei jus kankina kaltės jausmas, žinokite, kad ateityje galėsite pasielgti teisingai. Jei praeityje nepavyko padaryti ko nors gero, galite sutelkti dėmesį į savo dabartinius veiksmus.

Pavydas

Niekada nenorėkite to, ką turi kiti. Galite norėti pasiekti gerų rezultatų vienoje ar kitoje srityje, tačiau jokiu būdu nelyginkite savęs su kitais. Tai sukelia labai stiprų pavydą, kuris atima iš mūsų pasitikėjimą savimi.

Žema savigarba savo ruožtu padidina pavydo tikimybę, todėl susidaro užburtas ratas, iš kurio kartais beveik neįmanoma išeiti. Taip pat pasistenkite atsiminti, kad tie, kuriems pavydite, gali neturėti to, ką turite jūs.

Baimė

Baimė yra naudinga, bet tik tuo atveju, jei staiga mus užklumpa kokia nors problema. Daugelis žmonių šį jausmą patiria nuolat, todėl jų kūnas ir siela išgyvena didelį stresą. Kai kurie žmonės bijo prarasti meilę, o kiti labai bijo prarasti darbą, tačiau tai nereiškia, kad visą dieną reikia kankinti save mintimis, kad taip gali nutikti.

Neapykanta ir pyktis

Šiuos du jausmus sujungėme į vieną punktą, nes daugeliu atvejų jie negali egzistuoti atskirai vienas nuo kito. Beveik visada pyktis ir neapykanta jaučiami kartu.

Kad neapykanta išnyktų, turite pripažinti faktą, kad ko nors nekenčiate. Priešingu atveju jūs negalėsite atsikratyti šio jausmo. Kalbant apie pyktį, jį galima išreikšti ne blogais žodžiais, šaukimu ir muštynėmis, o fizinių pratimų pagalba. Kažkas eina į sporto salę, kad nugalėtų pyktį, o kažkam tereikia rankomis trenkti į pagalvę ir išsirėkti. Svarbiausia nelaikyti jo savyje.

Pasipiktinimas

Pasipiktinimas savimi yra kaltės jausmas, kuris buvo aprašytas aukščiau. Pasipiktinimas kitais žmonėms yra kas kita. Tai dažniausiai atsiranda tais momentais, kai mūsų lūkesčiai nėra pateisinami. Remiantis tuo, tereikia nesitikėti iš žmonių pagalbos, gerumo ir teisingumo. Niekas neprivalo jums paklusti, turite tą suprasti. Jūs esate atsakingas už savo veiksmus.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *