Kokius metodus naudoja pasyviai agresyvūs žmonės?

Ar teko girdėti apie pasyvią agresiją? Net jei ir ne, tikrai esate su ja susidūręs. Tai yra santūrus ir užmaskuotas užslėpto pykčio, nepasitenkinimo ar net pavydo išreiškimas. Priešingai nei rodant atvirą agresiją, pasyviai agresyvus žmogus tiesiogiai neatskleidžia savo pykčio ir gali apsimesti, kad visai nepyksta, bet vis tiek pateiks subtilių užuominų, kad kitas žmogus pajaustų jo nuotaiką. Kokius metodus tokie žmonės naudoja dažniausiai? Jie padės atpažinti pasyvią agresiją.

Boikotas

Po tam tikrų įvykių žmogus ima jūsų vengti. Kai bandote su juo kalbėtis, jis yra lakoniškas, pateikia trumpus atsakymus ir neįsitraukia į pokalbio temą arba tiesiog elgiasi šaltai.

Niūrus žvilgsnis

Jei žmogus negauna tai, ko nori, jis nusimena ir net jei tiesiai šviesiai neišsako savo nusivylimo, tai atsispindi jo veide. Būna žmonių, kurie tyčia nutaiso niūrų žvilgsnį, kad visiems primintų, jog jų norai nebuvo patenkinti, bet paklausti, niekada neprisipažins, kad yra pikti.

Užmaršumas

Žmogus ką nors jums pažadėjo, bet paskui elgiasi taip, tarsi būtų pamiršęs. Jis ir pateikia tokį pasiteisinimą, tačiau matyti, kad nieko nedaro tyčia.

Atsainumas

Priešingas metodas užmaršumui. Žmogus imasi atlikti jam pavestos užduoties, tačiau viską daro atmestinai, neįdeda reikiamų pastangų. Iš išorės jis sudaro įspūdį, kad pritaria tam, kas vyksta, bet jo darbo rezultatai tam prieštarauja.

Kandžios replikos

Pasyviai agresyvūs žmonės griebiasi dviprasmiškų juokelių ir sarkazmo. Jie bando elgtis nevienareikšmiškai, tačiau puikiai supranta, ką daro.

Kaip kovoti su pasyvia agresija?

Paprastai tokie žmonės neigia, kad turi problemų. Jie gali tvirtinti nežinantys ar net atsisakyti pripažinti savo pyktį ar neigiamus jausmus. Kartais žmogus, kuris reguliariai griebiasi tokio elgesio, net nesupranta, ką daro, tačiau dėl to jo žodžiai ir veiksmai yra ne mažiau nemalonūs.

Kadangi pasyviai agresyvus žmogus atsisako kontroliuoti savo neigiamus jausmus, jūs turite padėti jam tai padaryti. Paprasčiau tariant, reikia pasikalbėti su žmogumi ir išsiaiškinti problemos priežastį.

Turite aiškiai perteikti jam savo jausmus ir lūkesčius. Jei atrodo, kad žinote agresijos priežastį, paklauskite, ar teisingai atspėjote. Jei atsakymas yra neigiamas, atsižvelkite į jį, bet pabandykite tęsti pokalbį. Jei reikia, ženkite pirmą žingsnį ir atsiprašykite, paklausdamas, kaip galite ištaisyti situaciją.

Nuoširdus susidomėjimas privers pašnekovą pakeisti savo elgesį. Išsiaiškinę priežastį, sugalvosite sprendimą, kuris tiktų kiekvienam iš jūsų.

Būkite atidus, ar jūsų aplinkoje nėra pasyviai agresyvių žmonių. Ir susimąstykite, ar pats kartais taip nesielgiate.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *