Korektiški vaidmenys šeimoje

Vyras vertingas visų pirma savo vyriškumu.

Kas yra vyriškumas? Tai – vyriškos savybės ir vyriški poelgiai.

Tai reiškia – būti savo šeimai gynėju. Kadangi mūsų dienomis laukiniai žvėrys grėsmės nekelia, ir kryžiuočiai nepuola, kad nusivarytų šeimą į vergiją, būti šeimos gynėju šiandien reiškia – užtikrinti šeimai saugumą. Apsauga, stogas virš galvos, maistas, pasitikėjimas rytojaus diena.

O dar vyriškumas – tai būti pačia stipriausia atrama sunkiais momentais, kai vyras apkabina savo moterį ir sako: „Nebijok, aš viską sutvarkysiu”. Visa tai reiškia – būti vyru ir šeimos galva.

Moteris vertinga visų pirma savo moteriškumu.

Kas yra moteriškumas? Tai moteriški bruožai ir atitinkami poelgiai. Konkretus elgesys, konkrečios emocijos, konkreti energija.

Tai ne sriubos ir ne virtuvinė prijuostė, kaip klaidingai galvoja primityviau mąstančios. Šiame pasaulyje egzistuoja maisto pristatymas į namus ir namų tvarkymo agentūros. Ne tam vyras renkasi moterį.

Moteriškumas – tai teisingai palaikyti vyrą, kad pakiltų jo savivertė, padidėtų jo pasitikėjimas savimi. Palaikymas, kuris stimuliuoja ir motyvuoja vyrą tobulėti ir siekti naujų aukštumų. Tai – mokėjimas palaikyti vyrą būtent moteriškai, leisti vyrui suprasti, kad juo tikite. Tai – susižavėjimas, švelnumas ir dėkingumas už jo vyriškas savybes. Ir dar labai daug visko.

Problemos šeimoje prasideda tada, kai vienas ar abu šeimos nariai nesupranta šių svarbiausių principų.

Kai moteris ima palaikyti vyrą ne moteriškai – pinigais, spręsdama vyriškas problemas, kai čiumpa vairą iš jo rankų ir stoja į stiprią poziciją – tampa lydere ir šeimos galva. Dabar jau moteris sako vyrui: „Nebijok, tuojau viską sutvarkysiu!”

Vyrui nelieka nieko kito, kaip smukti į silpną poziciją, imti vaidinti silpnojo šeimos nario vaidmenį. O pakui, po kažkiek laiko, jis dar ir konkuruoti su ja pradės, kadangi du vyrai vienoje teritorijoje sugyventi negali.

Tai, beje, atsakymas į klausimą: „Kodėl aš viską darau jo labui, o jis nevertina ir mano labui nė piršto nepajudina”.

Išvada:

Visi tie alfonsai, infantilūs veltėdžiai, visos tos „bobos su kiaušais”, kurios vienos tempia visą šeimą – visa tai ir yra esminių, prigimtinių vaidmenų nepaisymo rezultatas. Norite gyventi kitaip? Studijuokite santykių psichologiją.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *