Kuo skiriasi laimingos poros nuo nelaimingų

Pakalbėkime apie tai, kaip padaryti mūsų santykius su artimais žmonėmis (ir pačius tuos žmones) laimingais. Klasikas rašė, kad visos laimingos poros panašios viena į kitą, o štai kiekviena nelaiminga pora – nelaiminga savaip. Apie pirmąją šios citatos dalį aš ir nutariau pakalbėti.

Per beveik 15 metų privataus konsultavimo praktiką daugybę kartų pastebėjau, kad laimingos poros (susituokusios ar dar ne) yra panašios bendru elgesiu, bendrais poelgiais, elgesiu vienas su kitu. Patikslinu: ne partneriai vienas su kitu, o poros. Šiais stebėjimai ir norėčiau su jumis pasidalinti.

Poros, kurios santuokoje jaučiasi laimingos, tarsi švyti džiaugsmu, su tokiais žmonėmis mums norisi bendrauti. Kai susimąsčiau kokių bendrų bruožų turi tokios poros, pastebėjau tris momentus. Taigi, tokios poros:

  • Juokauja, šypsosi vienas kitam, palaiko regimąjį kontaktą;
  • Pasakoja vienas kitam apie tai, ką jaučia dažniau nei apie kasdieninius reikalus ir įvykius;
  • Liečia vienas kitą, netgi kai atlieka įprastus buitinius darbus.

Apie tai norėtųsi ne tik detaliau pakalbėti, bet ir pateikti tris receptus, skirtus jūsų santykių pagerinimui.

Taigi.

Pirmasis receptas

Kad santykiai džiugintų jus abu, juose turi būti šiek tiek daugiau humoro, šiek tiek daugiau linksmumo, juokelių, „pasibadymų”. Dėl to laimingos poros šypsosi ir džiaugiasi, nežiūrint į įvairiausias gyvenimiškas problemas, kad jų bendras humoro jausmas padeda jauti vienodas, bendras teigiamas emocijas.

Antrasis receptas

Dažniau kalbėkitės apie tai, ką jautėte ar jaučiate, kalbėkitės apie savo mintis, pergyvenimus, apie tai, kaip bijojote, juokėtės, linksminotės. Apie viską, kas susiję su emocijomis. Kai visu šituo dalinamės, santykiai tampa gilesni. Kad ir su kuo pasikalbėtume apie tai, kad mus jaudino, tasai žmogus taps artimesnis. Dėl to šeimos santykiuose labai svarbu dalintis emocijomis ir išgyvenimais.

Pradėkite stebėti, apie ką kalbatės, kai važiuojate automobiliu, kai vakarieniaujate, pusryčiaujate ir pietaujate. Galbūt paaiškės, kad dažniausiai kalbatės apie tai, ką nusipirkti, padaryti, atvežti, išvežti. Tai reiškia, kad verta įpinti į tokius pokalbius emocingumo ir pojūčių. Manau, tai kaip tik ta situacija, kai košės sviestu nepagadinsi.

Trečiasis receptas

Dažniau lieskitės vienas prie kito, prisilietimais duokite suprasti partneriui, kad esate greta, su juo.

Dažniau apsikabinkite, bučiuokitės, pažvalinkite vienas kitą prisilietimais. Pavyzdžiui, eidami gatve susikibę rankomis galite kelis kartus iš eilės spustelėti partnerio plaštaką, kas reikštų: „Aš tave myliu”. Ir bus labai šaunu susilaukti analogiško atsakymo. Tokia slapta prisilietimų kalba labai suartina. Jeigu turite vaikų, šį receptą galite pritaikyti ir bendravime su jais.

Tikiuosi, šie trys paprasti receptai suteiks jums galimybę užpildyti savo santykius džiaugsmu, supratimu ir meile. Ko ir norėčiau palinkėti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *