Laimės receptai arba kodėl išyra santuokos

Atrodo, ką tik nuskambėjo Mendelsono maršas, betirpstantys iš laimės jaunavedžiai bučiavosi, o šiandien… O šiandien jie jau nebe jaunavedžiai, o įskaudinti vienas kito, pikti ant viso pasaulio ir esantys ant skyrybų ribos žmonės. Tai kas gi tai: pilkos kasdienybės banalumas ar nemokėjimas bei nenorėjimas suprasti vienas kito?

Psichologai tvirtina, kad kurti šeimyninius santykius – tai menas, kurio reikia mokytis kartais net atsisakant savo principų ir peržengiant savo egoizmą. Būtina atminti, kad santuokiniame gyvenime ne visada viskas paprasta – būna ir pakilimų, ir nusileidimų. Reikia būti pasiruošus sudėtingoms ir dažnai konfliktinėms situacijoms, iškylančioms kasdieniniame gyvenime.

Vienas iš kritiškiausių poros gyvenimo momentų – kūdikio gimimas, Tai atsitinka ne tik todėl, kad “poroje” yra vietos tik dviems, o jokiu būdu ne trims. Juk dar būtina susitaikyti su tuo, kad tavo partneris iš mylimojo (meilužio) pavirto į tėvą (gimdytoją). Senas posakis, kad kūdikio gimimas gali sutaikyti ir sutvirtinti blogai sutariančią pora yra tik mitas. Vaiko gimimas – tai naujų tarpusavio santykių užsimezgimas, esančių vertybių pervertinimas ir prioritetų peržiūrėjimas. Abu sutuoktiniai neturėtų pamiršti, kad kūdikis – tai gyvas jų meilės vaisius, o ne nesantaikos akmuo.

Santuokinė neištikimybė – priežastis, pakankamai dažnai atvedanti iki skyrybų. Aplinkybės, sąlygojančios neištikimybę: pažintis su žmogumi, kuris pasirodė besąs bendramintis (ko, sakykime, trūksta šeimoje), bendra veikla, bendri interesai, laisvalaikio praleidimas kartu ir t.t. Jeigu pakliuvote į meilės trikampį, išsiaiškinkite, kas jus pastūmėjo šiam žingsniui, ar nauji jūsų santykiai yra pakankamai rinti, ar tai tik pabėgimas nuo iškilusių ir nesprendžiamų (bet ne neišsprendžiamų) problemų. Ir ar neištikimybė tikrai taps jūsų skyrybų priežastimi. Kaip bebūtų keista, bet du trečdaliai porų, kurių vienas partneris buvo neištikimas, neišsiskiria.

Ginčas vargu ar gali tapti skyrybų priežastimi. Tačiau pastovūs, varginantys abu partnerius konfliktai gali privesti ir prie sprogimo. Ginčo priežastis neturi reikšmės santuokos trukmei. Tačiau supykus galima prikalbėti daug grubių ir žeidžiančių žodžių, kurie gali sugriauti jūsų santykius. Svarbiausia – ne dėl ko ginčytis, o KAIP tai daryti. Ginčytis taip pat reikia mokėti.

Tačiau visgi kaip išvengti skyrybų ir išsaugoti santuoką? Žinoma, universalių laimės receptų nėra. Bet jeigu jūs norite pratęsti savo medaus mėnesį, įsiklausykite į kai kuriuos patarimus:

1. Išmokite susilaikyti. Kiekviename konflikte yra riba, kurios peržengti jokiu būdu neverta. Nereikia daryti jokių didelių išvadų ir priminti senas nuoskaudas. Jeigu jūs susiginčijote, tai dar nereiškia, kad atėjo metas skirtis. Skiriamasi tuomet, kai jaučiama, kad neįmanoma pakęsti anksčiau buvusio mylimo ir artimo žmogaus buvimo šalia.

2. Venkite visiško atvirumo tarpusavio santykiuose, saugokite nors dalelę savo vidinio pasaulio savyje. Visiškas familiarumas užmuša meilę ir partnerystę.

3. Meilėje būna “avarinių” situacijų. Gali būti, kad vieną dieną ar net visą mėnesį jūs jausite, kad nebemylite savo partnerio. Tačiau kartais pakanka kur nors kartu išvažiuoti ar išeiti ir jūs vėl atrasite, kad jūsų partneris yra puikus pašnekovas ar šokėjas. Ir jūs vėl įsimylėsite iš naujo…

4. Kartais ilsėkitės ar atostogaukite atskirai, kad neatsibostumėte vienas kitam. Leiskite savo partneriui pasijusti laisvam kurį laiką. Šis nedidelis išsikyrimas atneš naujų emocijų ir pojūčių į jūsų sąjungą.

5. Neskaičiuokite, kiek kartų per mėnesį jūs mylėjotės, nelyginkite jų su praeitimi. Būna momentų, kai to visiškai nesinori ir tai reikia priimti natūraliai. Visada reikia apgalvoti savo poelgius truputį į priekį, nesustoti ties detalėmis ir tuomet viskas grįš į savo vėžes.

6. Jūsų santuoka – jūsų rankose. Arba kaip sako liaudies išmintis, “kiekvienas yra savo laimės kalvis”. Pasisemkite kantrybės ir pamažu atsargiai statykite savo šeimos židinio sienas, kad jūsų santuoka taptų stipriais ir patikimais namais, o ne trapiu smėlio pilies bokštu.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *