Laimingi sutuoktiniai turi panašią DNR

Genetikai iš JAV nusprendė išsiaiškinti, ar yra kažkas bendro tarp tų sutuoktinių, kurių santuoką galima drąsiai vadinti laiminga. Išnagrinėję 830 porų, turinčių įspūdingą santuokinį gyvenimą, ekspertai nustatė, kad tie vyrai ir žmonos, kurie gyvena nepriekaištingai, turi panašią DNR.

Kolorado valstijos universiteto mokslininkai ir jų kolegos iš JAV Nacionalinio senėjimo instituto atliko didelio masto tyrimą, kuriame dalyvavo 830 pagyvenusių porų. Kiekvienas savanoris, kuris pateikė savo DNR mėginius eksperimentui, gimė 1930–1950 m., taip pat mažiausiai 30 metų gyveno su savo antrąja puse ir mano, kad jo santuoka yra absoliučiai laiminga.

Apskritai ekspertams pavyko atlikti lyginamąją daugiau nei 1,7 milijono DNR alelių analizę, kurios dėka buvo atrastas keistas modelis: ilgą laiką kartu gyvenančių sutuoktinių genome yra daug kartų daugiau identiškų regionų nei Visiškai nepažįstamų žmonių DNR mėginiai. Be to, ekspertai nustatė dar vieną tiesioginį ryšį – kaip paaiškėjo, kuo labiau sutuoktiniai patenkinti santykiais, tuo didesnis jų DNR sutapimo procentas.

Remdamiesi savo eksperimento rezultatais, mokslininkai pasiūlė, kad laiminga ir pakankamai ilga santuoka, taip pat meilė savo antrajai pusei gali išprovokuoti visuotinį partnerio genotipo pertvarkymą.

Be to, ekspertai įsitikinę, kad šis atradimas leis jiems atsekti mechanizmą, kuriuo žmonės nesąmoningai pasirenka sau tinkamiausią variantą. Norėdami patikrinti savo spėjimų teisingumą, ekspertai ketina toliau tirti skirtingų rasių, etninių grupių ir tos pačios lyties porų atstovų genomą.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *