Maisto produktai, kuriuos dažnai laikome netinkamai

Produktai, kuriuos pripratome laikyti netinkamose vietose. Dažnai pernelyg daug nemąstydami viską iš eilės sukrauname į šaldytuvą. Į jį nukeliauja daržovės, vaisiai, saldumynai, duona. Kartais ten pat atsiduria ir pagardai bei konservai. Kodėl taip darome? Vien šiaip sau – dėl visa ko. Deja, ne visi produktai šaldytuve ilgiau išlieka švieži, o kai kurie net atvirkščiai – greičiau ima gesti.

Kur ir kaip derėtų laikyti konkrečius maisto produktus, sužinosite skaitydami toliau pateiktus nurodymus iš portalo AdMe.ru. Ši atmintinė su laiku padės atsikratyti senų, niekaip nepasiteisinančių įpročių.

Ką dėti į indaują ir saugoti nuo saulės šviesos

• Duoną užvis geriausia laikyti duoninėje su sandariai užsiveriančiomis durelėmis. Šalia duonos derėtų pastatyti nedidelį indelį su druska, neleisiančia užsiveisti pelėsiui. Jei kepalėlį paliksite iš parduotuvės parsineštoje pakuotėje, duona nesukietės, tačiau po kelių dienų apsitrauks pelėsiu. Celofanas neleidžia duonai „kvėpuoti“, be to, po juo greitai susidaro drėgna terpė, ypač palanki pelėsinių grybų veisimuisi. Laikyti duonos šaldytuve tikrai neverta. Žemoje temperatūroje intensyviau garuoja drėgmė, todėl duona daug greičiau sužiedėja.

Beje, iškilus būtinybei ypač ilgai išlaikyti duoną šviežią, ją galima įdėti į šaldiklį. Net po 4–6 mėnesių šaldiklyje laikoma duona yra tinkama vartoti.

• Šokoladui tikrai nereikia jokių ypatingų sąlygų. Geriausia jį laikyti tamsioje, vėsioje vietoje. Šaldytuve šis produktas jausis kur kas prasčiau. Dėl staiga pažemėjusios temperatūros ant šokolado paviršiaus atsiranda kondensatas. Sustingęs jis tampa panašus į baltas apnašas. Produkto skonio baltos apnašos nepakeičia, tačiau estetinį vaizdą – tikrai taip.

• Medus laikomas vienu iš neribotą vartojimo termą turinčių produktų. Svarbiausia – pasirūpinti tinkamomis jo laikymo sąlygomis. Medų rekomenduojama laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje, bet ne šaldytuve. Šaltyje medus kristalizuojasi ir praranda dalį naudingų savybių.

• Alyvuogių aliejui palankiausia kambario temperatūra, bet tik ne saulės apšviestos vietos. Į šaldytuvą šio produkto geriau nedėti: veikiant žemai temperatūrai aliejuje susidaro smulkių baltų dribsnių – nuosėdomis virtusio kondensato.

• Kad svogūnai ir česnakai kuo ilgiau išliktų švieži, geriausia juos laikyti vėsioje, sausoje vietoje, pvz., spintelėje pastatytoje dėžutėje. Didelį kiekį svogūnų galima supinti į kasas ir jas pakabinti.

Šaldytute svogūnai ir česnakai daug greičiau genda: jie gali imti leisti laiškus arba pelyti.

Ką laikyti virtuvės spintelėje arba ant stalo

• Apelsinus ir kitus citrusinius vaisius tikrai galima palikti ant stalo, nesibaiminant, kad jie greitai suges. Į šaldytuvą citrusinių vaisių geriau nedėti, nes žema temperatūra daro neigiamą poveikį jų skoniui ir naudingoms savybėms.

• Į klausimą, kur laikyti avokadus, vienareikšmiško atsakymo nėra. Sunokusius vaisius galima sukrauti į šaldytuvą, nes žema temperatūra neleidžia jiems prieš laiką sugesti. Tačiau pusžalis avokadas šaldytuve tikrai nesunoks, mat šaltis stabdo nokimo procesą. Tokį vaisių geriau laikyti kambario temperatūroje.

• Agurkus šaldytuve laikyti galima, tačiau tik keletą dienų. Žemoje temperatūroje šios daržovės greitai ima vysti. Kambario temperatūroje jos kiek ilgiau išliks šviežios.

• Baklažanams žema temperatūra tiesiog pragaištinga. Šaldytuve šios daržovės kone akimirksniu suminkštėja, ima tižti, netenka naudingų savybių. Baklažanus geriausia laikyti kambario temperatūroje, saulės spindulių nepasiekiamoje vietoje.

• Pomidorus tiesiog instinktyviai dedame į šaldytuvą, tačiau tikrai be reikalo. Šaldytuve laikomi pomidorai netenka sau būdingo aromato, suprastėja jų skonis. Šaltis stabdo natūralų nokimo procesą ir ardo plonytes vidines membranas. Dėl šios priežasties pomidorai darosi miltingi.

Geriausiai pomidorai jaučiasi kambario temperatūroje, orui pralaidžioje taroje, tarkim, pintinėlėje arba dėžutėje.

Ką tikrai reikia dėti į šaldytuvą

• Šeimininkės dažnai ginčijasi, kur geriausia laikyti kiaušinius. Vienos teigia, kad kiaušinių šviežumą garantuoja šaldytuve sukuriamos sąlygos. Kitos tvirtina, kad šiems produktams palankiausia kambario temperatūra. Kad ir kaip būtų, nei vienos, nei kitos nepataria kiaušinių išrikiuoti šaldytuvo durelių lentynose, mat nuo staigių temperatūros pokyčių gerokai sutrumpėja kiaušinių galiojimo terminas. Ekspertai rekomenduoja neišiminėti kiaušinių iš dėžučių: tada, esą, jie ilgiau išliks švieži.

• Klausimo, kur laikyti miltus, atrodytų, net kilti neturėtų. Deja, atsakymas į jį daugelį gali nustebinti. Šilumoje ir drėgnose vietose laikomuose miltuose, pasirodo, gali užsiveisti vabaliukų arba pelėsio, susidaryti gumuliukų ir t. t. Dėl to produktas taps nebetinkamas vartoti. Idealu, jei miltus laikysite sandariame inde, pastatytame šaldytuve arba podėlyje. Miltams tinkamiausia temperatūra – 10–18 °С.

• Nors daugelis riešutus laiko spintelėse, tai nėra tinkamiausias sprendimas. Kai kurie riešutai, kaip antai graikiniai arba migdolai, šilumą tveria vos 1–2 savaites, o joms praėjus neišvengiamai ima gesti.

Šį produktą būtina saugoti nuo drėgmės, šviesos ir šilumos, todėl jam tinkamiausia vieta – šaldytuvas. Jame riešutai išsilaiko net 9 mėnesius.

• Salierus, kitaip nei daugelį daržovių, reikia laikyti šaldytuve. Tik nesivarginkite apsukinėdami stiebų maistine plėvele – taip tik paspartinsite vytimo procesą. Vietoj plėvelės rekomenduojama rinktis aliuminio foliją.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *