Mamytė savo vyrui. Kam jums to reikia?

Puiku, kai žmona rūpinasi vyru. Nelabai puiku, kai ji prisiima sau ne tas pareigas, kurios padeda vyrui tobulėti ir siekti sėkmės, o tas, kurios padaro jį… lengviau valdomu ir kontroliuojamu. Kiek tai naudinga moteriai ir ar galima šito išvengti?

Turiu vieną pažįstamą, kuri vaidina mamytės vaidmenį. Mamytė veikia, skatinama pačių kilniausių paskatų. Ji visą laiką rūpinasi vyru, tačiau tas rūpinimasis perdėtas. Ką jis apsirengė, kaip jis atrodo, kiekvieną vakarą – šviežia vakarienė ir t.t. Suprantama, vyras pripranta prie tokio elgesio.

Be to, kad rūpinasi, ji dar pastoviai aiškina jam, ką ir kaip jis turi daryti. „Išplauk indus, išnešk šiukšles, savaitgalį važiuosim pas mano tėvus į vasarnamį bulvių kasti, rytoj turėsime svečių, apsivilk savo išeiginį kostiumą” ir t.t. Šitas dialogas nenutrūkstamas – vyrui pastoviai aiškinama, ką ir kaip jis turi daryti. Atitinkamai, vyrui nėra jokio noro savarankiškai kontroliuoti netgi buitinių smulkmenų ir jis griūna drybsoti ant sofos, už jį praktiškai viskas bus padaryta.

Tokios moterys labai stipriai jaudinasi. „Oi, grįžai 15 minučių vėliau. Kas atsitiko?” Jeigu vyras negrįžta jam skirtu laiku, pasitelkiamas telefonas: „Kas čia dedasi, kur tu esi?” Ir tai labai blogai, kadangi vyras pradeda jaustis mažu berniuku, turinčiu mamą, kuri viskuo rūpinasi ir tuo pat metu nejaučia savo paties atsakomybės už santykius. Jis ir elgiasi su tokia moterimi kaip su mama. Mama atsakinga už viską, kas gali įvykti, ji viską padarys, priims bet kokį sprendimą.

Kaip manote, ar turi vyras naudos iš tokios situacijos?

Teisingai, vyrui tai naudinga. Yra, žinoma, vyriškių, kurie, pajutę kontrolę, pasakys: „Stop, ką tu čia man aiškini? Aš pats žinau, kada man grįžti”. Tačiau moteris atsako, kad ji juk juo rūpinasi. Ir paleidžia į darbą aibę įvairių manipuliacijų. Tai variantas, kai vyras visgi gali atsisakyti būti moters „augintiniu”.

Atitinkamai, vyras turi du variantus. Arba jis sutinka su šiuo scenarijumi ir elgiasi kaip „sūnelis”. Be to, jam nereikia uždirbti „mamai” pinigų, nereikia būti „mamutų medžiotoju”. Juk tai mama, kokie pinigai? Prie ko čia kažkokia mano sėkmė? – galvoja toks vyras. O paskui moteriai iškyla klausimas, kaip vyrą pakelti nuo sofos. Puikumėlis. Iš pradžių mes savo elgesiu jį ten paguldome, paskui stengiamės pakelti.

Trumpiau tariant, mamytės vaidmuo veda į tai, kad vyrui pradingsta bet koks noras būti lyderiu šeimoje. Vyrui darosi neįdomu būti lyderiu, jis mano, jog jis ne lyderis, vadinasi, yra įsitikinęs, kad neprivalo spręsti problemų šeimoje. Apskritai, turint galvoje logišką pareigų šeimoje pasiskirstymą, vyras turėtų būti atsakingas už išorinius šeimos ryšius, jos santykius su visuomene, t.y. jis įgaliotas spręsti problemas, susijusias su kaimynais, buto pirkimu, kitais stambiais finansiniais klausimais ir t.t. Tačiau mamytę turintis vyras pradeda bijoti priimti sprendimus. Ir greičiausiai jis to nedarys. Jis paprasčiausiai plauks pasroviui ir ta srovė jo niekur nenuplukdys.

Kodėl būti mamyte naudinga moteriai?

Pirmas dalykas – mums labai norisi, kad gyvenimas su vyru būtų maksimaliai prognozuojamas. Kitaip sakant: „aš pasakiau – tu padarei”. Čia, kaip mums atrodo, negali kilti jokių problemų. Nors būtent čia problemos kaip tik ir prasideda. O antras dalykas – kontrolė. Arba nėra pasitikėjimo. Arba taip darė mama, o kitaip – niekas neišmokė.

Dėl to užduokite sau klausimą, kas svarbiau: sėkmingas, stiprus, atsakingas vyriškis ar galimybė ji be sustojimo kontroliuoti ir iliuzija, kad jis prognozuojamas?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *