Meilė gali viską? Jūs rimtai?

Nepaisant technologinių proveržių, iPhone, Apple ir akcijų biržų, žmonės vis dar yra baisiai prietaringi.

Ar galima kaip nors racionaliai paaiškinti įsitikinimą, kad jei du žmonės įsimylėjo vienas kitą, tai nuo to momento jie amžiams įgavo kažkokią magišką galią. Tokį keistą įsitikinimą galima paaiškinti tik visišku naivumu. Įsitikinimą, kad ši galia pati savaime, be pačių įsimylėjėlių pastangų, apdovanoja juos nuostabiais gebėjimais visam gyvenimui. Man atrodo, kad būtent dėl ​​tikėjimo šiais sugebėjimais žmonės ima atakuoti tuos, su kuriais dalijasi meile, begale įvairiausių „tu privalai!”

Pavyzdžiui, „Jei mane myli, privalai mane suprasti“ arba „Jei mane myli, reiškiam visada už viską atleisi“, arba „Jei tu mane myli, tu niekada nepakelsi prieš mane balso”, arba „Jei tu mane myli, padarysi viską, kad man padėtum“.

Šitokiu būdu gaunasi, kad tipiškas mylinčio žmogaus portretas – tai kažkoks į dievybę panašus sutvėrimas, gebantis skaityti mintis, turintis neribotas galimybes gelbėti žmones ir pasižymintis beribe kantrybe. Nesąmoningai, visiškai apie tai nesusimąstydami, žmonės linkę savo antrajai pusei priskirti būtent tokias antgamtiškas savybes.

Jei antroji pusė nesutampa su šiuo portretu, ant jos iškart klijuojama etiketė „nustojo mylėti“ (skaitykite – „prarado magišką meilės galią“), o po to seka nusivylimas priešinga lytimi ar apskritai visa žmonija, vidinė drama, o neretai ir skyrybos. Iš tiesų, kam gyventi su žmogumi, kuris pasirodė esąs būtent žmogus, o ne šventa visagalė dievybė, kaip planuota?

Negana to, dauguma suaugusiųjų visiškai rimtai tiki, kad ta pati „meilė“ turėtų kažkaip stebuklingai išlaikyti juos šalia vienas kito, tame tarpe ir sutaikyti po kivirčo.

Matyt, tai turėtų atsitikti maždaug taip:

Sutuoktiniai apspjaudė vienas kitą bjauriausiais žodžiais, ką tik rėkė vienas ant kito iškreiptais veidais, paskui staiga kažkuriuo momentu prisimena, kad „myli“, ir vien ši mintis automatiškai panaikina visą skausmą, kurį žmogus patyrė pats ir su dideliu malonumu, apimtas kilnaus pykčio, suteikė kitam žmogui. Tuo pačiu metu sieloje turėtų pražysti pavasaris, o švelnumas sutuoktiniui – ūžtelėti su nauja jėga, nemalonios kivirčo detalės visam laikui turėtų išgaruoti iš atminties. Po to problema, dėl kurios kilo kivirčas, turėtų kažkaip išsispręsti savaime ir niekada nepasikartoti.

Niekas nežino tikslaus šios magijos mechanizmo, tačiau daugumos žmonių tai visiškai neglumina. Tiesiog visi galvoja, kad kažkaip taip turi įvykti, ir tiek.

Kurį laiką kažkas panašaus gali iš tiesų vykti. Jauni sutuoktiniai kivirčo metu prisimena „kaip iš tikrųjų turėtų viskas vykti tarp mylinčių žmonių“ ir išties, valios pastangomis, atleidžia vienas kitam, bandydami nustumti kivirčo detales į tolimiausius savo atminties užkampius. Tačiau anksčiau ar vėliau kažkas vienas pavargsta, vaidindamas šį spektaklį ir pasako kažką panašaus į „Kurių velnių turėčiau tau atleisti, jei tu man visą sielą išdergei?!“, dėl ko antroji pusė irgi nusivilia meile, partneriu ir žmonija.

Retai kam ateina į galvą mintis, kad santykiai yra ne nemokama dovana, kai už jus viską išsprendžia magiškas atributas, vadinamas „meile“, o Darbas.

Kruopštus, ilgalaikis ir labai sunkus darbas. Kad kitas žmogus tau atleistų, abu turi išmokti nedergti vienas kito santykiuose, o kad žmogus tave suprastų, būtina įvaldyti gebėjimą išreikšti save jo kalba, o kad žmogus jums padėtų – būtina išmokti parodyti jam savo silpnumą.

Ir net kai abu išmoks viso šito, vis tiek kiekvienas periodiškai pakels balsą, įžeis, taps nepakeliamu ir nepatogiu vien dėl to, kad žmogus yra žmogus. O kad problema išsispręstų, neužtenka paverkti vienas kitam ant peties, reikia dar ir surasti kompromisą, susitarti, ką keisite savyje, ir sąžiningai laikytis šio susitarimo.

Esu tvirtai įsitikinusi, kad meilė nėra kažkas tokio, kas egzistuoja atskirai nuo tavęs ir gelbsti sunkiose situacijose, meilė – tai tu.

Tai reiškia, kad nebus jokių nemokamų dovanų ir niekas už jus neatliks darbo, kad sustiprintų santykius …

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *