Mes persismelkę nuodais

Mes augame nuodingoje kultūroje, kurioje tiek daug skausmo ir nuvertinimo. Vietoje palaikymo – vertinimai, vietoje pasitikėjimo – atstūmimo baimė, vietoje nuoširdžių tėviškų jausmų – pamokslai ar abejingumas, vietoje atvirumo pasauliui – nepasitikėjimas, vietoje draugystės – varžybos ir konkurencija, vietoje tikslų ir gyvenimo prasmės – nuogas ir tuščias funkcionalumas.

Aplinkinis pasaulis mums sako: tu esi niekas. Tavo jausmai nesvarbūs. Viską darai blogai. Tavo kūnas siaubingas. Sekse tu – aptarnaujantis personalas. Man neįdomu, ko tu nori, nes aš noriu, kad tu tai padarytum. Pasižiūrėk, ką turi kiti, ir kol neturi to paties – užsičiaupk ir tylėk. Jeigu to nepasiekei – esi niekas.

Taip, tai depresyvus paveikslas, kuriame vien tamsios spalvos.

Kartais pasitaiko šviesesnių, ir vaizdas praskaidrėja.

Pagalbą ir palaikymą teikianti mokytoja, geras draugas, šiltas partneris, suinteresuotas viršininkas. Visa tai būna. Visa tai padeda.

Tačiau daugumą vaikų, augančių absoliučiai įprastose šeimose, atakuoja tamsa.

  • “Kodėl gimdėte, jeigu neturite pinigų?”
  • “Su tokiu charakteriu ir dar tokia išvaizda?”
  • “Kur dėtis?”
  • “Vyras išmuš iš tavęs visas tas kvailystes!”
  • “Mokykis, mokykis, vis tiek mirsi kvailiu”.

Kiekvienas turi įveikti savo skausmą. Sušiurkštėti. Išmokti slėptis arba kautis.

Tačiau nuodai vis tiek patenka į vidų. Kapsi kiekvieną dieną, lašas po lašo.

Terapija – tai tuo pat metu ir detoksikacija.

Aš esu. Mano jausmai svarbūs. Man daug kas pasiseka. Mano kūnas – mano reikalas. Aš žmogus ir aš nugyvensiu savo moterišką ar vyrišką gyvenimą. Aš turiu norų ir poreikių, jie gali būti, tame tarpe, ir seksualiniai. Egzistuoja dalykai, kurių nemėgstu, yra dalykai, kuriuos mėgstu. Man reikalingas rūpestis ir palaikymas, ir aš pats galiu rūpintis ir palaikyti. Aš galiu mokytis ir tobulėti. Aš galiu susirasti artimų žmonių. Turiu tikslų, uždavinių, visa tai, kas man svarbu.

Aš galiu leistis į kelionę, kad sužinočiau, kas esu. Nes aš turiu teisę būti savimi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *