Mes skirtingi. Mūsų poreikiai skirtingi

Problema dažniausiai slypi tame, kad duodame kitam tai, ko norisi gauti sau. Pavyzdžiui, moterys turi tris pagrindinius poreikius: artumas, saugumas ir dėkingumas. Vyrai turi irgi tris, tačiau visiškai kitus – būti reikalingu, būti laisvu, būti priimtam tokiu, koks esi.

Ir gaunasi taip, kad moterys iš visų jėgų stengiasi apgaubti vyrą dėmesiu, kurti artimus santykius, ypač, kai prasideda sudėtingas gyvenimo periodas. Nori padėti ir krizės metu pati viską padaryti, kad nereikėtų vyro varginti. Dėl ko vyras tik dar giliau įklimpsta į krizę. Kodėl?

Todėl kad per krizę jam būtina kurį laiką pabūti vienam, o paskui, sukaupus jėgų, atlikti žygdarbį, ir štai ji – išeitis iš krizės.

Vyrai tuo tarpu iš visų jėgų stengiasi duoti moteriai tai, ko norisi patiems. Kai ji verkia – palikti ją vieną, tegu atsigauna. Kai prašo apsaugos, pasakyti, kad ji stipri ir pati susidoros… Galiausiai moteris ima manyti, kad vyras tapo absoliučiai nejautrus kietaširdis. Juk jai taip norisi, kad pagailėtų, apkabintų.

Mes visiškai skirtingai suprantame žodį „meilė”. Moteriai meilė – tai rūpinimasis. Ji jaučiasi mylima, kai ja rūpinamasi, kai ji globojama, kai jai padedama. O vyrams meilė – tikėjimas. Jis jaučiasi mylimas, kai artimas žmogus juo tiki ir sako: „Tu susidorosi, aš tiksliai žinau!” Pakanka tik duoti vienas kitam to tipo meilę, kurios jiems reikia ir santykiai stabilizuojasi. Nes abu jausis mylimi. Tačiau tam reikia suprasti ir tvirtai įsikalti į galvą faktą – mes skirtingi. Ir skirtingais mus sukūrė ne šiaip sau.

Mes idealiai vienas kitą papildome, sukurdami vientisą sistemą. Ir užuot prašius, kad vyras taptų labiau suprantantis ir rūpestingesnis (ką iš tikrųjų reiškia – tapk moterimi!), geriau pasidžiaugti mūsų skirtumais. Jų yra tiek daug, kad neįmanoma nepastebėti.

Pateiksiu vos kelis pavyzdžius, kaip mes sprendžiame įvairias problemas.

Vyras vienareikšmiškas. Konkrečiu momentu jis užimtas konkretaus uždavinio sprendimu, visa kita – blokuojama. Tiesiog pasižiūrėkite, kaip jis rašo žinutę kelyje. Sustoja, susikaupia, nutyla ir spausdina. Moteris gali užsiimti iškart keliais dalykais. Rašydama žinutę, ji įsigudrina paplepėti su drauge, išvirti sriubą, padėti vaikui su namų darbais.

Vyrai matuoja gyvenimą pasiekimais. Moterys – santykiais. Dėl to visiškai skirtingai formuojasi savivertė. Vyrams ji priklauso nuo pasiekimų skaičiaus, moterims – nuo meilės kiekio.

Vyrai ne tokie jautrūs aplinkai, jie gali metų metus gyventi viengungiškame urve be užuolaidų. Moteris to neištvers – būtinai užsiims ir užuolaidomis, ir užtiesalais, ir dulkes iš visų kampų iškuops. Jau nekalbu apie tai, kad išplaus grindis netgi po lova!

Vyras negali ilgai kalbėti apie jausmus. Jei apskritai gali. Užtat jis pasirengęs ilgai dalintis mintimis. O moteris gali valandų valandas kalbėtis apie jausmus ir pergyvenimus, tačiau po pusvalandžio dalinimosi mintimis jai pasidarys baisiai nuobodu ir sunku.

Į parduotuvę duonos užėjęs vyras išeis į gatvę po penkių minučių, su kepaliuku duonos. Moteris pralindės parduotuvėje pusę valandos ir išstums į automobilių stovėjimo aikštelę patį didžiausią prekių vežimėlį. Nors reikėjo tik duonos.

Vyras gali nešioti tą patį megztinį dešimt, o gal ir dvidešimt metų. Jo garderobą gali sudaryti keli marškiniai ir kelios poros kojinių. Moteris su tokiu komplektu paprasčiausiai neišgyvens. Jai reikia pastoviai keisti drabužius, jai tai kaip naujos energijos gurkšnis. Jei neįmanoma nusipirkti kažko naujo, reikia bent jau persisiūti sena. Tris kartus nueiti į restoraną su ta pačia suknele moteriai nepakeliama. Juk ją visi jau matė!

Vyras vienu ir tuo pat metu gali arba galvoti, arba jausti. Moteriai viskas vyksta tuo pat metu, iškart, ištisiniu srautu. Dėl to vyrui labai sunku jos klausytis, jis nespėja persijunginėti.

Kai vyras nori valgyti, jis sako tiesiai: „Noriu valgyti”. Moteris greičiausiai užduos klausimą: „Tu ne alkanas?” Kas reiškia „Aš noriu valgyti”. Ir tai pasakytina ne vien apie valgį. Šalta, karšta, bendravimas, kinas…

Vyras susiruošia kur nors eiti per 10-15 minučių. Nusiskuto, apsirengė, viskas… Moteris gali krapštytis tris valandas. O jei laukia svarbus susitikimas, tai apskritai ruošis kelias dienas.

Vyras pasikrauna jėgų per sportą, rungtynes, ginčus. Moteris visose tose srityje jėgas tik praranda. Užtat bendravimas su draugėmis, masažai ar šokiai moteriai suteikia be galo daug jėgų. Kaip ir apsipirkimas, vaikščiojimas po parduotuves, kuris iš vyrų iščiulpia visas jėgas.

Vyras už kiekvieną poelgį skaičiuoja savo moteriai balus. Priklausomai nuo poelgio ir jo kokybės. Gera vakarienė – 100 balų, vidutiniška – 50. Puiki vakarienė su mėgstamiausiais patiekalais – 200. Be to, vyrai skaičiuoja ir baudos taškus. Pavyzdžiui, moteris ėmė ant jo rėkti – minus 200. Pasišaipė iš jo draugų akivaizdoje – minus 1000. Ir taip toliau.

Moteris irgi skaičiuoja balus, tačiau daro tai kitaip. Ne pagal dėmesio ženklų apimtį, o pagal jų skaičių. Viena gėlė – 1 balas. Penkiasdešimt rožių – 1 balas. Nupirko butą – 1 balas. Atsiuntė atviruką – 1 balas. Dovanos dydis nesvarbus, svarbus dovanojimo dažnumas. Darosi aiškiau, kodėl moteris kartais galvoja, jog vyras jai kažką skolingas ir privalo. Jis už nupirktas rožes įsirašė sau į aktyvą 1000 taškų ir įsitikinęs, kad labai daug nuveikė. O moteris įrašė į savo vedamą buhalteriją vos vieną balą. O likusius 999 – vyras vis dar „skolingas”. Išvada paprasta. Vyras labai lengvai taps pačiu geriausiu, jei pastoviai rodys žmonai dėmesį. O moterims reikia stengtis neužsidirbti baudos taškų, nes vienu vieninteliu skandalu galima sudeginti ne vienerius metus kauptas balų atsargas.

Vyrui būdingos iš esmės tik keturios būsenos. Alkanas-sotus. Pavargo-pailsėjo. Ir viskas. Jis arba alkanas ir pavargęs, arba sotus ir pailsėjęs, arba alkanas ir pailsėjęs… Moterys turi milijoną būsenų. Skirtingi jausmai, skirtingos emocijos, patys įvairiausi pojūčiai. Netgi PMS niekada nebūna visiškai vienodų – praėjusį mėnesį jos niekas nemylėjo, o šį mėnesį jai jau atrodo, kad visi jos nekenčia.

Vyras nori tapti idealiu, kad žmona visada būtų geros nuotaikos. Nes būtent jos nuotaika sukelia jam pačių didžiausių problemų. Moteris nori tapti idealia, kad vyras niekada nuo jos nenutoltų, būtų greta. Nes patys skaudžiausi momentai moteriai – kai vyras emociškai atitolsta.

Vyras šeimoje – užsienio reikalų ministras, moteris – vidinių komunikacijų ministrė.

Ir tai tik maža dalis skirtumų, daugybę jų galime kasdien stebėti savose ir aplinkinėse šeimose.

Mes skirtingi. Toks gamtos sumanymas. Mes reikalingi vienas kitam būtent todėl, kad esame skirtingi. Ir laimingais tapsime tik tada, kai suprasime, jog esame skirtingi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *